8,5 mesačné bábätko ešte nelozí

jjanulkaa3
15. dec 2014

Ahojte mamičky. Ako som už vyššie napísala moja 8,5 mesačná dcérka ešte nelozí, dáva sa na štyri ale iba tak dopredu dozadu ako keby sa hojdala ale nič viac, snažím sa jej ukazovať ako ma ísť na to a stále nic...je to v poriadku? Kedy začali vaše detičky štvornožkováť? Ja viem že sa nemá porovnávať, každé dieťa je iné, individuálne ale aj tak ma to znepokojuje... ☹ Za všetky odpovede vám Ďakujem 🙂

milotaa
15. dec 2014

@jjanulkaa3 To je v pohode, nasa zacala hadam v 10 mesiacoch stvornozkovat. Tiez sa najprv dala na 4 a nevedela ako na to, ale 2-3 tyzdne a prisla na to. Tvoja dcerka je na najlepsej ceste a vobec to nie je neskoro. Tak akurat by som povedala. Prajem vela stastnych kilometrov :D

marcelatje
15. dec 2014

@jjanulkaa3 moje dieťa sa v 8 mesiacoch ešte len začalo pretáčať takže myslím že u vás je to úplne že v pohode 😉

jjanulkaa3
autor
15. dec 2014

@milotaa Ďakujeme...veď pravé to že na štyri sa už dáva asi mesiac a pol a stále neprišla na to ako...

andreasiskova3
15. dec 2014

Minule som čítala že babatku trvá približne 6 týždňov kým začne loziť. Tak si myslím že už čoskoro to u vás bude a ak neskôr nič sa nedeje.

saska.t
15. dec 2014

@jjanulkaa3 v tomto veku uplne normalne 😉 to pride az okolo 10-11 mes. a aj ked neskor,nie je to nic neobvykle,kazde dieta ma svoje tempo...

siska53
15. dec 2014

@jjanulkaa3 uplne v pohode,nechaj to na nu. Ked pride jej cas,bude robit,co treba. Lozit nemusi,zda sa,ze prejde rovno na 4nozkovanie podla toho pohupovania. Syn lozil az do 9,5m,az potom prisiel na chut 4nozkovaniu a to uz medzitym sa postavil a tlacil si taburetku pred sebou. A lozil od 6m. Zato dcerka turo grubu motoriku mala vzdy o 2-3mesiace posunutu.. A teraz to vobec na nej nevidno.

lusyke
15. dec 2014

@jjanulkaa3 Nasa v takom veku liezt nevedela. Iba sa plazila...cize sa suchala po zemi tak ze sa pritahovala ruckami. Potom asi na 9,5 mesiaca sa postavila na nozky a az potom neskor zacala liezt po styroch. Aj chodit zacala az na 14 mesiacov ale to sa rovno rozbehla a uz nemala problem.

mirreckall
15. dec 2014

@jjanulkaa3 ja mám deti dve, staršia začala až keď mala cca. 10 mesiacov a mladšia 6 🙂

loknicka
15. dec 2014

Kazde dieta je ine. Niektore vobec nelozia. Ani moja mala nelozila aj neskor zacala chodit. Je to velmi individualne.

lusyke
15. dec 2014

A inak existuju aj deti ktore ani nelezu po styroch ale sa rovno postavia a zacnu chodit 🙂

psyxooo
15. dec 2014

moja zacala stvornozkovat az ako 13mesacna, pritom od 11m sama chodi. NIektore deticky vobec nestvornozkuju.

jjanulkaa3
autor
15. dec 2014

Ďakujem vám všetkým, aspoň už nebudem mať chrobáka v hlave......a ešte by ma zaujímalo ako ste sa hrávali/hráte so svojimi pokladmi ako vlastne vyzeral váš deň?Pretože niekedy si vyčítam keď musím povysávať čo je každý deň, keďže máme psíkov, alebo poupratovať a mala nespi ju nechám v chodítku alebo pohrať sa samu s hráčkami.. 😉

lubiduch
15. dec 2014

nas zacal v 8 mesiacoch plazit a v den 10.mesiacov zacal lozit...potreboval viac casu, bol dost tucko v tom veku a proste mu to neslo, lebo rucky nemal dost silne aby udrzal trup...v podstate skor chodil okolo nabytku (cca 9 mesacny) nez lozil po 4. Ja som ho od nabytku stale skladala na 4, aby sa naucil aj lozit. Samostatne chodit bez padov a tak zacal ako 14 mesacny.

ale vsetko ma svoj cas, deti netreba porovnavat...niektore maminy mi pekne liezli na nervy...boze on vam este neplazi/nelozi/nechodi? musite ist k lekarke zacat cvicit vojtovku...alebo raz ma jedna dorazila...ze mozno bude postihnuty ked este nechodi (ked mal 12 mesiacov a nechodil samostatne).

sama vidim co mame kamaratky deti ake su rozlicne, nas bol prvy o oproti rovesnikom mozno trochu pozadu motoricky, zato jemnu motoriku a napr recovo bol popredu....
ono sa do 3 rokov vsetko vyrovna...nechaj dietatku volnu ruku vo vyvoji to je jedine co mozes urobit 🙂

jjanulkaa3
autor
15. dec 2014

@psyxooo áno to som tiež počula že rovno začínajú chodiť 🙂

jjanulkaa3
autor
15. dec 2014

@lubiduch veď práve stále sa niekto spýta a už lozí štvornožkuje chodí..........nieeee to vážne a tak ďalej typu môj už chodil v tomto veku, to nie je dobre, normálne by som v tej chvíli najradšej vybuchla na tu osobu! 😠 A potom ja nad tým stále podvedome rozmýšľam.

henikav
15. dec 2014

Moj syn nikdy nestvornozkoval, iba sedel a suchal sa po zadku, ani sa nestaval na nozky popri nabytku, iba sa v 13tich mesiacoch postavil a zacal lietat ako sarkan

milotaa
15. dec 2014

@jjanulkaa3 ked sa hra sama to je super. dieta si ma samo badat a objavat. Vobec nemusis mat vycitky. Hlavne nech je v bezpeci a mama niekde poruke. Moja dcera sa hra sama alebo chodi za mnou. Ked je nepokojna a potrebuje blizsi kontakt, vezmem na rucicky alebo sa s nou pohram. Aj sa trochu pojasime, nech su viskoty a rehoty. Ja som za to, ze dietatu treba dat priestor nech sa slobodne a v bezpecnych medziach rozvija.

lilli110
16. dec 2014

@jjanulkaa3 Ahoj. Náš začal loziť po štyroch tesne pred 9.mes. A bol na tom dovtedy presne ako opisuješ ty. Dlho na štyroch, už prekladal aj rúčkami dopredu, dozadu, posadil sa, dal sa zo sedu na štyri....len tie nôžky nie a nie zapojiť. Tak nám dr poradila taký cvik 🙂 dáš malú úplne na kraj postele, al gauča, jedna nozka spustená dole, maličkú normálne drž a uvidíš ako si sama pritiahne nôžku hore. Ja som vyskúšala asi trikrát a prišiel na to 🙂 vôbec by som to nesilila, ale fakt mu chýbalo máličko 🙂 No a teraz má rok a stále lozí. Vlastne už ako šarkan po štyroch po byte. Občas sa vyštverá pri niekom za nohavice a pýta si ruky a chce chodiť 🙂 tak možno vyskúšaš 😉

jjanulkaa3
autor
17. dec 2014

@lilli110 Ahoj dakujem pekne urcte vyskusam ten cvik 😉

lubiduch
17. dec 2014

@jjanulkaa3 nepremyslaj nad tym a osobe povedz ze kazdy ma svoj cas...ak chodis na nejake cvicenia alebo plavania ucite vidis ze zase v niecom inom je daleko popredu.

o pol roka na to ked som stretla tie niektore maminy co ma stresovali som mala tiez chut im povedat cok? Vase dieta sotva hav hav povie a ste z toho namako? Sak nas risko uz cele vety sklada...alebo to fakt vase dieta este kaka do plienky?? no fuj to musi byt nechutne tu okakanu ritku utierat...
Ale tieto ustipacne poznamky som si nechala pre seba, viem ako som sa vtedy sama citila.... 🙂))a nie som ten typ ze by som chcela inym ublizovat 🙂

papricka33
12. jan 2015

Dolezite, ze uz zacala. 😉 je to na dobrej ceste, staci len motivovat, dat pred nu hracky, nieco cim ju nalakas, nechat jej vela priestoru na pohyb, s nicim nepomahat....

andreasiskova3
16. jan 2015

My máme 7,5 mesiaca a už tri mesiace dvíha riťku a snaží sa dať na štyri a stále nelozí 🙂 Posledný týždeň sa už pekne občas dá na štyri ale za pár sekund už je dole. Ale dostane sa všade kde chce otáčaním a cuvanim 😀ttakže je stále niekde strčená 😀