Častá stolica u batoľaťa. Čo robiť?

martina48
9. jan 2010

Ahojte...môj malý ju má už dlhšiu dobu... cca 3-4 krát za deň..už som z toho zúfalá ☹ ..neviem čo mám robiť...bola som s ním aj u lekárky,zobrala mu výter z konečníka a výsledky boli negatívne...len sa mu zistil menší výskyt už si nespomínam na názov,ale také niečo ako "kvasiniek"..ževraj to zvykne byť zo sladkostí,či bieleho pečiva..sladkosti mu dávam sem-tam a to len v malom množstve...väčšinou mi zo sladkostí papá piškótky,či be-be keksy..a pečivo,skôr chlebík preferuje...týždeň na to,čo sme boli u lekárky,dostal teplotu a cez noc mi 2krát vracal...išli sme k nej a ona nám nasadila diétu...mal diétu 3 dni...a vtedy sa mu stolica upravila,že kakal po 2 dňoch..tak som sa potešila...ale netrvalo to dlho ☹ ...keď som mu začala opäť dávať normálne stravu,tak sme sa zase dostali do starých kolají ☹ ...samozrejme mliečne výrobky dlho nemal a aj teraz má jogurtík len sem tam a mliečko som mu uplne prestala dávať,odkedy má takéto problémy...viete mi prosím poradiť?

pimpa
9. jan 2010

mozno ma proste len rychle travenie a casom sa to upravi. Mne Patko kaka bezne dvakrat za dena ked papa ovsene vlocky alebo nieco co ho pohne rychlejsie, tak aj tri krat za den kaka a nejako to neriesim, ved jeho telo si este len zvyka na normalne ludske jedlo. A tucny je tak akurat, aj pitny rezim ma velmi dobry

martina48
autor
9. jan 2010

aj on má pitný režim až moc dobrý...ale mne sa zdá,že viac vydá ako príjme 😖 ..a aj sestra mi hovorila že sa jej to nezdá

sssimi
9. jan 2010

Maťka skús si niečo naštudovať o celiakii. Ak často kaka pri papaní chleba a piškotiek, môže tam niečo byť.
Sarah kaka normálne 2x za deň a niekedy aj viac, ale to môže byť aj tým, že ešte len začíname papať.

jaaty
9. jan 2010

Martina ja by som mu skúsila nsadiť probiotiká. Ak je priblém len s črevnou mikroflórou, malo by sa to upraviť. My zvakneme používať buď Infant dophilus alebo ´Biogaia.

alelea
9. jan 2010

Martina, presne to isté má i moja - teraz už 4-ročná babula. Po prvom roku som si začala všímať, že priveľa kaká, najma po jogurtoch, mliečku a pod. Vysadila som to a trochu sa nám polepšilo, ale stále kaká niekedy 3 - x denne, a minulý mesiac som sa objednala na vyšetrenie na gastro, ... pomalšie prospieva, je slabšia, anemická. Mám podozrenie na celiakiu.

strunka
10. jan 2010

Ahohjte,
tak presne takto sme na tom boli aj my, mala som z toho riadne nervy a stale som ho pozorovala, dietovala a pod. az sme so svokrou prisli na jednu pozoruhodnu vec a to, ze mi poradila vysadit detske caje, a predstavte si zabralo to! vacsina ich je totiz na podporu travenia a maly pil vlastne len tie a cistu vodu, ktora tiez nie kazdy znasa, zacala som mu striedat cierny a zeleny caj, domace sirupy a normalne aj pri jedeni jogurtov je v pohode a ma sulky 🙂)) nie uplne tvrde, ale su, a skoro presne 1x denne, sice sa mi manzel smeje a vsetci v dome su "vycviceni" ze ked je maly na wc kricia mi kozistenciu :D zvladli sme to, a kozultovala som tu stolicu aj s detskou lekarkou a vravela ze ked je redsia ani to nevadi, samozrejme nie uplne, ale je to v pohode, takze teraz sme asi ideal 🙂 KLOP KLOP KLOP

martina48
autor
13. jan 2010

Ahojte..jaaty,hneď na druhý deň som nabehla do lekárne a kúpila som mu probiotiká...berieme ich už 4 dni a dosť sa mu zatial "klop,klop" upravila stolica...popri tom som mu davala aj hilak,ale dnes som mu ho vysadila..zatial pije len čierny čaj...kaká mi 1x za deň,dnes mal len malý šulanček 😝 😀 ..tak dúfam,že to nebude nič vážne..asi naozaj je niečo pravdy na tom,že to z časti môže spôsobovať aj detský čaj...v ten deň čo mi kakal nehorázne vela ( 7x)som mu deň pred tým kúpila detský čaj,novú značku 😖 .. tak mu ho už radšej nebudem dávať

hanka321
2. feb 2010

Ahojte, môžu tie probiotiká brať aj menšie detičky - 1,5r? Náš malý veľa kakal a málo priberal od narodenia (v roku 8kíl), lekárka mu dala spraviť aj testy na celiakiu a intoleranciu laktózy, všetko má ok. Ale v poslednej dobe je to už naozaj divné, vylúčila som veľa preháňavých jedál (hrozno, aj keď ho malý zbožňuje, vraj aj kukurica deti preháňa), často papá ryžu, žiadne tráviace čaje, minimum sladkostí.. a kakáva 4-5krát denne.. Okrem iného má aj dosť zaparenú riťku, lebo sa mi nedarí ustriehnuť ho celý deň. Niekedy kaká v polhodinových intervaloch, nie vždy mám to šťastie hneď to zbadať, aj keď sa snažím a stále kontrolujem plienočku, občas si v tom chúďa posedí. Už začínam byť zúfalá - aj z toho kakania, aj z tej zapareniny (má ju už od novembra..).

mirkaapj
29. jan 2012

No ako to tu tak čítam tak už začínam mať strach čo bude s mojou:/ pretože moja praveže opačne nekaka vobec.raz za týžden:((že vraj sa to niektorým detom všetko vstrebava tak nepotrebuju tolko kakat, ale aj tak sa mi to nezda, lebo potom ked začne kakat tak pol hodinu v kuse:((už som pila aj rumančekový čaj co mi kazala doktorka aja jej som trochu dala, ale vobec to nepomohlo:(

usiko
16. dec 2013

Posuvam temu....tiez mame ten problem, stolica aj 5-6 krat denne, vyter z konecnika negativny, vysledky na alergie na mlieko, vajcia, soju negativne, krv v poriadku, akurat co nemame vysledky tak je to na HIT, ale jedla ktore s pri HIT nemoze, mu este nedavam....nemali ste prosim taky problem? ako ste to vyriesili? Detske caje nepije, len cistu vodu......jeme klasika: ovsene, zitne vlozky, celozrnne cestoviny, zemiaky, ryzu, krupy, pseno, sosovicu, fazulu mungo, sladky zemiak, plus zelenina, plus jabko, hruska, bamnan...v rozumnych kombinaciach....dakujem

veriiii
16. jan 2014

@usiko ahoj, akurat to riesim u malej, od narodenia kakala po kazdom kojeni, 8-11 x denne!po 3.mesiaci sa to zacalo spomalovat, potm sa to ustalilo na 4-5,ale v poslednej dobe je to aj viac..kd bola kojena dr hovorila,ze ked prospieva,tak je to normalne,ze aj castost stolic hovor o dostatku mm....avsak druha dr ,s ktorou to riesim teraz hovori,ze to moze byt intolerancia na mliecnu bielkovinu,alebo laktozu...jedla som totiz vela jogurtov,ked som ju kojila...ona hovori,ze mliecna bielkovina tak prechadza aj do mm.mala mi inak prospieva,nema ekzem, ani vyrazky, nevyzera zeby ju bolelo brusko,.vysledky este nemame, len krvny obraz, biochemia a vyter z konecnika-vsetko v norme.cize jedno s druhym , asi to ani nebude intolerancia..

K strave este-male deti by nemali jest celozrnne vyrobky alebo celozrnne kase-nevedia to este stravit, mozno to ju drazdi-skus prejst na ryzovu kasu zatial, ci to pomoze..

shmoulinka1
17. jan 2014

nas plne dojceny prve dva mesiace kakaval 6-8x denne, aj tak priberal (6 tyzdnovy mal 6kg, porodna vaha 4 kg), neskor 5x, po polroku po pridani prikrmov sa stolica zahustila a odvtedy v priemere 2x, i ked sice sa stane raz do mesiaca, ze aj 4x denne, ale zase obcas stava sa, ze 3 dni nekaka vobec. Teraz ma 9 mesiacov, stale dojceny. Neriesila som ziadne testy na alergie ci vytery.. je to normalne, skor mal rychly metabolizmus.