Môže sa zmeniť režim novorodenca zo dňa na deň?

lucka227
27. feb 2012

Moja malinka ma 11 dni a doteraz spavala dve hodiny,potom sa napapala,bola tak hodinu a pol hore az dve,to bolo velmi vycerpavajuce,lebo len mrncala a musela som ju mat na rukach,potom sa napapala a spala.A tak dookola,v noci tiez ale hore bola len obcas. A dnes ako keby mi niekto vymenil dieta. Spavat v noci zacala trosku lepsie,dokonca po kupani 3 hodiny a potom zhruba kazde dve papa skoro v polospanku. Od rana ako sa napapala,spinkala.Potom sa zobudli,napapa,hore bola len doobedu hodinu ale to sama cuskala vo vajicku,ja som bola len pri nej a inak spinka a budi sa len na papanie a ked je hore,len na chvilku a je dobrucka. Mohlo to sposobit to,ze som ju viac krat za sebou nakojila? Lebo citala som ze sa nema davat viac ako raz za dve hodky prsnik,tak som jej davala tak.Dnes ako si pytala,aj dva krat po sebe. Bude mi teraz v noci spinkat ked ma cez den leharo?Dakujem 😵

d_anica
27. feb 2012

Jasne ze sa rezim zmenit moze, my sme si to s krpcom zazili niekolkokrat. Ako babatko rastie upravuju sa aj jeho potreby a nam sa tiez stalo, ze maly bol zo dna na den iny. A k tomu kojeniu, prikladaj si ju podla potreby, to znamena ked si pyta daj jej a nekukaj na hodinky 🙂 ja to tak robim doteraz a osvedcilo sa nam to 😉

lucka1987
27. feb 2012

takto maly novorodenec este nema svoj vlastny rezim ... vytvara sa postupom casu .. a tiez sa meni podla potrieb a veku

tea333
27. feb 2012

Za 11 dni to ani nemozes nazvat rezimom. minimalne do pol roka sa to bude neustale menit. a prve 3 mesiace by som v ziadny rezim ani nedufala. skus nejaky zaviest, a po 3m sa to mozno na chvilu ustali.

pingu1
27. feb 2012

novorodenec nema rezim. to mozes cakat mozno od 4. mesiaca

hori
27. feb 2012

tiez si myslim, ze novorodenec este nema rezim. ci ti bude v noci spat, ked ma cez den leharo... no uvidis, dost mozne, ze aj nie, ale s tym sa neda u tak malickeho baba takmer nic robit... odporucaju cez den neeliminovat zvuky, nezatemnovat miestnost a pod. v noci zas naopak, kojit potme, neprihovarat sa dietatu... aby sa naucilo rozpoznat, kedy je den a kedy noc a co sa od neho ocakava cez den a co v noci... vacsinou to babatkam tak do maesiaca dopne... (aby sa to potom neskor v pravidelnych intervaloch kazilo) 😉

sasrnka
27. feb 2012

Neriad sa knizkami, riad sa potrebami svojho dietatka. Ono ti "povie", ked je hladne, ked chce spinkat...Mne si malinky vypytal niekedy aj za hodinku. A teraz v noci tiez. Niekedy potrebuje len citit mamicku, len si cucne a spinka dalej. Cim viac si budes malicku prikladat, tym viac mliecka sa ti bude aj tvorit.
Rezim by som ozaj vobec na tvojom mieste neriesila. A este nieco, ak sa mi deti vyspinkali pred spanim a boli pokojne, lahsie zaspali aj vecer. Neplati u nas, ze cim je dieta dlhsie hore, tym bude rychlejsie a lepsie spinkat. Je skor viac unavene a nevie sa ulozit na spanie.

marianngella
16. sep 2018

@lucka227 aj tak malé deti majú svoje lepšie a horšie dni. Môže celý deň prespať a na ďalší byť hore... Je to normálne.

zuzka38
16. sep 2018

@marianngella diskuasia je stara 6 rokov 😉

domak2
16. sep 2018

@zuzka38 teraz ako to tu prerobili, tak v kuse vyskakuju storocne diskusie v ponuke a vela ludi si v rychlosti nevsimne. Predtym bol clovek zvyknuty ze vybehli len aktualne. 😅

marianngella
16. sep 2018

@zuzka38 tak možno pomôže niekomu inému 🙂

lucka227
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz