Naučí sa bábo štvornožkovať na podlahe?

zabina27
2. mar 2015

Naučili sa vaše deti štvornožkovať na tých dnešných podlahách? Ako? Máme klasickú plávačku, koberec skoro žiadny, malý sa stále len plazí. Aj sa skúša dať na kolienka, pohúpe sa, zistí, že sa mu šmýka na kolenách, tak sa pleští na bruško a leze ako partizán 🙂 Zatiaľ sa nejako nebojím, možno ani nebude štvornožkovať, aj muž to preskočil, ale v podstate sa mu na podlahe šmýka, tak neviem - aj keby chcel, či sa mu to podarí. Na koberci, keď niekde sme, tak to stále skúša, pomaly mu to ide, ale keďže doma sa šmýka, tak nemá to natrénované 🙂 Dať mu protišmykové záplaty na kolienka? 😀 Aj vašim sa šmýkalo? aj keď sa chce postaviť, tak sa mu šmýka, ale to máme ponožky s tými bodkami, ale tepláčiky také som ešte nevidela, tak asi to deti zvládajú aj bez 😀

nikush
2. mar 2015

nemame ziadne koberce, len plavajucu, tiez sa mu spociatku smykalo, no nasiel si sposob. Tak isto sa aj postavil. on nato pride ;)

sardinka333
2. mar 2015

Čo iné tým mojim deťom ostávalo, len sa naučiť štvornožkovať aj na ,,plávačke,, že by sa im šmýkalo to som nepostrehla. Neboj sa, ked tuto fazu nepreskoči a nepostaví sa rovno na nohy, tak sa naučí aj loziť a je jedno na akom povrchu.

zabina27
autor
2. mar 2015

ja si trochu myslim, ze nebude stvornozkovat, kedze ani muz nie, ze to mozno preskoci, hlavne, ked sa mu smyka a plazenim mu to ide, ci sa mu teda bude chciet to riesit a skusat 😀

katrinka8
2. mar 2015

@zabina27 - ahoj, ani my nemáme koberce a obe deti štvornožkovali ako draci 😀 Keď sa "rozbehli", ani chytiť sme ich nemohli 😉 Neboj sa, všetko má svoj čas, každé dieťatko sa naučí všetko, čo potrebuje v tom správnom čase.
Synček sa plazil ako vojak v zákope 😀 (tvrdili chlapi v našej rodine), veľmi rýchlo sa pohyboval a dosť dlho to obdobie trvalo, ale aj tak sa na tie kolená potom vyhupol, asi zistil, že je mu to oveľa pohodlnejšie a aj rýchlejšie to ide. Teraz už behá, ale štvornožkovať sa naučil aj na plávačke. Nevšimla som si, že by sa mu šmýkalo, on skôr akosi dlho nemal snahu sa na kolená ani stavať, pretože sa vedel rýchlo dostať plazením tam, kam potreboval.

dejna20
2. mar 2015

@zabina27 moj sa plazil dlho od 8-11mes. v 10mes. sa postavil z tej plazivej polohy sa vytiahol. ale potom v 11mes. zacal 4nozkovat, prvýkrát vonku na trave a to robil az do ´14mes. odvtedy chodi. tiez som si mysela, ze uz 4kovat nebude.

siska53
2. mar 2015

@zabina27 my mame parkety. Koberce nie. Obe deti sa naucili stvornozkovat a aj vsetko ostatne
najskor sa ale plazili. Nic prorismykove nemali. Klasicke teplaky ci dupacky.

michaela62
2. mar 2015

My akurat mame rovnaku situaciu a ak chces aby stvornozkoval treba dat kobererec! Staci mensi aspon na cas a nauci sa. Mala sa tiez len plazila a hupala na kolienkach,dala som koberec a stvornozkuje! Velmi jej to pomohlo. Stvornozkovanie je velmi dolezite treba v tom dieta podporovat a ak sa snazi ale sa mu smyka treba mu pomoct kobercom,urcite sa nauci. Niektore deti sa naucia stvornozkovat aj bez pomoci, ine zas nie.

katka708
2. mar 2015

My sme mali asi 2m2 koberca v obývačke kde sa skúšal dat na štyri ale ak sa dostal až na plávajúcu tak sa len plazil. Asi po 2t.sa mu podarilo aj na plávajúcej dostať na kolená a potom to už šlo samo. Keď sa začal v 7,5m stavať pri nábytku tak už nerozlisoval ci je na koberci alebo na plávajúcej.

katka708
2. mar 2015

A ešte musím napísať, že ja ako dieťa som nestvornozkovala. Z pavúka ma začali vodiť za ruky a bolo. Syna som do ničoho nesilila, nechápala som ho často na zemi a do všetkého sa pustil sam, ci už platenie, stvornozkovani, sedenie aj chodenie. V ničom som mu nepomáhalo a predsa postupoval vo vývoji správne. Neverím že by mali deti v génoch zakódované ze ak otec nestvornozkoval tak nebude ani syn. Neboj, on sa určite rozbehne aj po plávajúcej, len ho nechaj nech sa potrápi...

katka708
2. mar 2015

Sorry za preklepy, mobil blbne

maminecka2
2. mar 2015

Ahoj, aj my máme plávajúce podlahy, nemala som pocit, že sa malým šmýka. Mladší začal štvornožkovať až keď mal 11 mesiacov, to už vedel chodiť popri nábytku. Daj mu ešte čas, nájde si spôsob.

mizupizu
2. mar 2015

my mame tiez len plavajucu, dcera sa najskor len plazila dozadu a ked mala 10 mesiacov tak sa jedneho dna dala na 4 a isla a odvtedy bola nezastavitelna, syn sa zacal plazit ako vojak dopredu a asi pred tyzdnom tiez zacal pekne stvornozkovat a myslela som, ze on uz stvornozkovat nebud,e ked sa tak rychlo dostal vsade plazenim.

lennkka17
2. mar 2015

nas sa tiez najprv plazil po plavacke a neskor ked nato prisiel tak stvornozkoval. mal 11 mesiacov cize dost pozde, ale naucil sa. on musi byt nato sam pripraveny

lennkka17
2. mar 2015

a to ze muz nestvornozkoval nic neznamena, ani ja som nestvornozkovala ani moj muz a nas syn ano 🙂 jemu sa zase nechce na nohy, len by stvornozkoval stale

ruthke
3. mar 2015

Tiez mame plavajucu podlahu v celom dome. Kupila som kobercek do obyvacky, kde sme boli cez den najviac, a konecne zacala stvornozkovat v 11 tich mesiacoch. Poradila mi to sestra- fyzioterapeutka. Lezenie je dolezite, treba ho podporovat.

zdena12345
3. mar 2015

my sme mu kupili taky koberec pre deti s detskymi obrazkami- 120*200 tusim, vyuzivame ho na hranie, zda sa mi to vhodnejsie... a uz nam zacina lozit aj po dlazbe, aj ked sa smyka

zabina27
autor
25. mar 2015

no uz stvornozkuje ako o zivot 😀 naucil sa a asi zistil, ze je to lahsie ako plazenie, tak uz len pocujem tap-tap ako packa rucickami a trieli kam sa mu zachce 😀 chceli sme sice kupit koberec na tu podporu lozenia, ale nestihli sme 😀 ale aj tak nejaky kupime, ved hrat sa na zemi bude este velmi dlho, zide sa kobercek 🙂
dakujem za postrehy 😉