Trojmesačné bábo sa bojí ľudí

majkabr
24. mar 2014

Ahojte môj malý ma 3 mesiace a keď máme návštevy tak strašne plače až tak nepríčetne musíme ho mať len na rukách. Proste bojí sa ľudí. Potom keď návšteva odíde tak ho ešte 3 hodiny upokojujem kým sa dostane do normálu. Čo stým ? Prejde mu to ??

dazdovka
24. mar 2014

@majkabr nase 2r. dieta je precitlivene na navstevy a to odjakziva, ked k nam pride navsteva (co i len svokrovci), dlho trva kym ju prejdu neprijemne pocity, zle zaspava, v noci sa budi s placom... Tak maleho dietata sa nikto nepyta, ci ma chut niekoho vidiet v svojej izbicke, v svojom priestore, kde sa citi isto a bezpecne, vacsina navstev sa nan kuka, pyta si od neho pozornost, prihovara sa, aj ked dieta prave nema zaujem o kontakt... Ja som rada ked mame navstevy, ale nie prehnane dlhe a nech si dieta nevsimaju, to dieta si tu navstevu nepytalo, je to narocne, ale zda sa mi, ze si uz celkom zvyka na "cudzich" ludi v nasom byte...

magic08
24. mar 2014

moja starsia dcerka takto reagovala na ludi... nemohli sme s nou nikam, ani k nam nikto... stacilo, ze sa ocitla v spolocnosti 4 ludi, (z toho sme boli my 2 s manzelom) a plac, hystericky, driapala sa po mne, doslova sa skryvala, nervozna... dnes ma 4 roky, revat uz nereve, ale citim z nej neistotu vzdy, ked sa pri nas ktokolvek cudzi pristavi... u nas je to v povahe... bohuzial, do zivota dost zla "výbava" 😝

zuzi0110
24. mar 2014

@majkabr je to normálne a zdravé. Ide o inštink prežita, ktorý zachraňoval deťom život počas dlhej evolúcie človeka. Inštinkt mu hovoí, že cudí človek by ho mohol od teba uniesť, ohroziť na živote a preto plače a privoláva ťa. Pud prežitia u tvojho dieťaťa funguje. Môžeš byť spokojná 🙂

hviezdicka111
24. mar 2014

@majkabr nasa zas neznesie, ked ju zoberie niekto iny na ruky ako ja, alebo muz...inak je u nas vresk... 😀 ale ak ju zoberiem ja a dam niekomu na ruky, vtedy je dobre 🙂 ale myslim, ze nie je to nic nenormalne....

papucz
24. mar 2014

@majkabr naša malá začala takto reagovať na iných ľudí a prostredie tiež v takom období, mala som nervy, nemohla som ísť nikde, ani ku svokrovcom, ani k rodičom, ani do obchoďáku, ani na rodinnú oslavu, malá mala úplný stres, začalo sa to lepšiť od 5. mesiaca, bolo to lepšie a lepšie teraz ma rok a pol je úplne spoločenská, má rada kopec detí okolo seba a vôbec sa nebojí, takže to prejde.

iwesska
24. mar 2014

My sme zazili to iste. Tiez to trvalo prve 3 mesiace. On mal hystericke zachvaty ked sa dostal do spolocnosti kde bolo viac ludi. Ale bolo to podla mna sposobene nezrelostou nervov, rozrusovalo ho ked sa mu prihovalo niekolko tvari, chceli ho natahovat. Paradoxne cim viac rastol, tym viac spolocnost vyhladaval 🙂 Teraz ma 3r., rozprava zrozumitelne asi tak pol roka a kam prideme tak si vzdy najde objekt, s ktorym sa da do reci, hned sa predstavi, celu nasu rodinu, povypytuje sa, pomaha, ci uz su to predavacky v obchode, alebo u lekarky, vsade s nim nosime dobru naladu 😀

zuzanask
24. mar 2014

nas neznasal navstevy ani u nas doma a nie to este ked sme boli u cudzych a to ho ani natahovat nemuseli. Trvalo to tak mesiac, tiez vo veku 3-4 mesiacov, predtym bol uplne v pohode, potom takisto. Teraz spusti plac iba ked ma dlhsiu dobu nevidí.

hatapkagb
24. mar 2014

@majkabr Moja dcerka bola rovnaka,sice sme mimo sk ale mame tu rodinky stretavali sme sa a dcerka vkuse kricala az bola cela bordova,ked bola starsia asi vyse roka a pol stale sa bala plakala kricala az sme vzdy museli odist domov.Ked mala 2 roky a m3mesiace isli sme na sk na svadbu tak to bola najhorsia dovolenka vkuse plakala,prestala jest a pit,len nas volala domov,bola bleda,odpadavala a na svadbe sme boli 15min co ma do dnes trapi,ale chudatko ja za to nemozem ze bola taka,nic nepomahalo.A ked mala 3roky sa to zlepsovalo.