13 ročná dcéra si chce dať prepichnúť ucho

dominika6303
30. jan 2015

Ahojte! Moja 13 ročná dcéra si chce dať na pravé ucho druhú dierku a ešte jednu do hornej časti ucha. Je to správne? Keď jej to dovolím povedala, že bude za to plne zodpovedná. Aký na to máte názor? Skúsenosti?

vefi89
31. jan 2015

@dominika6303 mne nedovolila, a z recesie som mala v jednom uchu 4 diery, v druhom 3, a ako bonus, som si prepichla aj kútiky 😀 takže radšej o tom vedieť a dovoliť 😀

tenerifka
31. jan 2015

@katka708 Presne, treba mysliet dopredu, ale mlade dievcata tak asi nerozmyslaju, preto je dobre hodit s mladou rec a vysvetlit jej, co by to mohlo obnasat do buducna(aj ked ak sa jedna len o to ucho je to OK).
Moju dceru tiez ovplyvnili kamarati na VS, a kedze to je mlada zena, ktora vobec neda na nazory okolia, ba co viac, vyziva sa v tom, ze moze provokovat(aj ked tu su mladi na tom podobne).

falera
31. jan 2015

@ammellia prečo by to bolo pokrytecké? 🙂 sa v dnešnej spoločnosti pokladá za normálne ak má dievča/žena jednu náušnicu v každom uchu.. iné verzie už nie sú také tradičné/ netrvrdím že je to nenormálne, aby sme sa nechytali za slovíčka 😉 takže to že sa to rieši a že mama rozmýšľa nad tým či povoliť alebo nie je hádam správne.. je to istý zásah do organizmu a určite by som to zverila odborníkovi.. sú rôzne body na našom tele kde narušenie nervov môže spôsobovať problémy/alebo naopak to môže byť prospešné..
brat svojej malej dcérke uši prepichnúť nedal.. povedal že ak ona sama bude neskôr chcieť tak dá..

katarinamarkova
1. feb 2015

@dominika6303 povedz jej, ze ak po tom bude tuzit aj nadalej.....ze jej to velmi rada das ako darcek napr. k 14tym narodeninam, k vysvedceniu......vysvetli, ze takto bude mat cas na rozmyslenie, ci ozaj ano 🙂 a zaroven ty budes ta dobra co jej to dopraje.
vacsinou taketo: chcem dierku do ucha, tetovanie, toto sialene tricko.......po urcitej dobe vyprchaju a aj samotnym detom pridu zbytocne 🙂 mozno ti o par mes. sama povie, ze dierka v uchu uz nie je IN, ze IN je teraz toto a toto a ze ona chce nieco uplne ine 🙂
a ak bude aj tak chciet....preco nie? ved ide o mini dierocku v uchu, kt. bez nausnice ani vidno nie je.

17alexis
2. feb 2015

@dominika6303 Ahoj, ja som si dávala nastreliť tiež v zlatníctve a pri mojej strašnej precitlivelosti na bolesť môžem potvrdiť, že to nebolí. Iba to troška štipne, nič viac. Ďalšia výhoda je, že mi tie dierky nehnisali. Sesterniciam dávali rodičia prepichovať klasicky pri doktorke a asi 3 týždne si to museli potierať voľačím, aby to prestalo.

dominika6303
autor
2. feb 2015

@17alexis Kde si kupovala nastrelovacie náušnice? V zlatníctve? Koľko ste platili?

17alexis
2. feb 2015

@dominika6303 tam mi predali origos na nastrelovanie. Stali asi 200 sk a bola to chirurgicka ocel. Nosim ich do dnes.

vso10
2. feb 2015

@dominika6303 ahoj, ja by som jej tú druhú dierku dovolila. ale nie tú "vyššie"... tam vysoko to vraj strašne bolí a myslím, že sa to aj horšie zarastá ak náušnicu vyberieš... inak dierka v uchu veľmi ľahko zarastie a ostane jej tam len taká na dotyk gulička 😉
ja som si v 13tich chcela dať piercing do pupku alebo druhú náušnicu. rodičia mi to zakázali, že ako budúca lekárka nemôžem mať na sebe takéto veci a ešte k tomu to je nezdravé a pod...
v deň vysvedčenia, pár dní pred 14timi narodeninami mi v jednom štúdiu pichli piercing do pupku. mala som ho do 17tich, potom ma priateľ presvedčil nech si ho dám preč... btw lekárka zo mňa nikdy nebude 😀
myslím, že je lepšie, keď jej zaplatíš u lekárky prepichnutie - máš istotu, že to bude čisté a že lekár by to mal vedieť... v štúdiu je to tiež v pohode podľa mňa, len si treba vybrať nejaké hygienicky (výzorovo) vhodné štúdio.. ja som si tiež pár obehla a vybrala si to, čo sa mi najviac pozdávalo.
ak by sa rozhodla, že jej ucho prepichne kamoška, tak je pravdepodobné, že sa jej to zapáli...alebo niečo pokašlú (videla som už aj také ☹ )

simik22
2. feb 2015

Jasne, ze je to v pohode. Ja som si prepichla obe usi, aj sestram, bratovi, a dokonca som si aj nos 😃

misinka26
2. feb 2015

Ja som si tiež v takom veku dala nastreliť druhú náušnicu ... a mama bola za 🙂 pokiaľ je to len jedna a nie celé ucho tak načo robiť paniku 🙂

chikitka
2. feb 2015

@dominika6303 podla mna to nie je az take strasne, ak si neplanuje potom z tych dierok robit mega tunely... ked ich neskor nebude pouzivat, zarastu a bude to ok. pozor: tunel uz nezarastie do normalnej velkosti dierky 😉 ja mam tri na kazdom uchu(obycajne dierky) + mam aj tu hore. a jedinu pouzivam tu hore. ostatne decka vsetko tahali 😀 a minule som si chcela dat nausky a teda, neslo to len tak. to som na tych prvych nosila aj najmensie roztahovacky kedysi. snad bude dcera rozumna a nebude pokracovat v sialenostiach 😀

chikitka
2. feb 2015

@vefi89 si tomu dala! 😎

lucianakoniku
2. feb 2015

@dominika6303 ja by som v tom nevidela problem. dalsie dierky v uchu nie su az taka katastrofa ako trebars tetovanie ktore by si dcera nosila na tele po cely zivot alebo piercing v nose. nausnicu si moze vzdy dat dole ak by sla napr. na ples v opere alebo na veceru s velvyslancom 😉 ja mam dalsiu dierku v uchu asi od 15tich ale uz dobrych 10 rokov v nej nausnicu nemam. dierka sice nezarastla ale nie je velmi vidiet. toto by som povazovala za taku neskodnu zalezitost. a inac, mne tu dierku prepichla doma mama sterilnou ihlou 😀 kedze je lekarka tak mi to bolo sumafuk

lauricka
2. feb 2015

@dominika6303 v pohode, nech si da. Kym nechce brat drogy, tak toto by mi nevadilo 😉

nanervy_2
2. feb 2015

@dominika6303 pridavam sa k babam, na strednej kamoske mama zakazala, tak si nechala od nas prepichnut ucho ihlou na zachode (samozrejme sterilonou). nic sa nestalo, ziaden zapal, ale byt tebou, dovolim jej to. nemyslim ze dierka hore v uchu znamena nutne dalsie piersingy a tetovania.

vefi89
2. feb 2015

@chikitka dodnes som taká... 😝 veeeelka škoda, potenciál by som mala 😀

lucinocka
2. feb 2015

@dominika6303 mne tiez mama zakazala, tak som si dala prepichnut nos 😀 a zistila som, ze som alergicka na kov a cely mi opuchol:D a samozrejme som si vypocula kazen , aka som bola sprosta a ja som ti to hovorila 😀 dierka zarastla za 3 dni a problem s nadchou a nosom pretrvala aj po 5 rokoch 🙂 kazdy sa uci na vlastnych chybach, tak to proste je🙂

katrin21
2. feb 2015

@dominika6303 pokial ide o normalnu nausnicu a nie tie rozťahovače, co niektorí nosia, tak by som jej to dovolila.. nie je to nic hrozne a ked sa jej nebude pacit,lahko to zarastie 🙂 v pohode....
Tetovanie a piercing by som nedovolila,ale druhu dierku na malicku nausnicu ano 🙂
Mam 14r dceru 🙂

krvinka19
2. feb 2015

@dominika6303 mne mamina to nechcela dovoliť, a urobila som si 4dierky na druh 3 a potom ešte tunel :D a aj pupok a peru nos tiež :D alr to bolo dávno,, teraz mám tunel zašity a všetko preč :D

me_to_you
2. feb 2015

Ja mám v jednom uchu dve dierky, mala som 15 a v pohode nastrelenŕ s vedomím rodičov 🙂 teraz mám kúštik pred 30tkou a stále nosím všetky tri náušnice 🙂 niekedy to moje okolie znova a znova objavuje "jeeeej ty máš v jednom uchu dve dierky" :D toto je v pohode, nenápadné keď treba pre biznis aj spoločenské podujatia 🙂 moja malá dcérka ale nastrelenŕ ušká nemá, zastávam názor, že keď bude chcieť potom dáme prestreliť....
Ja by som mladej tú jednu spodnú schválila, vrchnú asi nie, hore už je chrupavka, bolíto oveľa viac aj podľa našej prdiatričky a vobec sa mi to nepáči🙂 tak skúste s mladou postupne a časom uvidí čibude túžiť po ďalšej 🙂
Hlavne nech si tie diery nerozťahuje 🙂))) je to hnus

duhos
23. mar 2015

ahojte já som si neprepichla ucho ale mám taký problém že ma pichá v uchu nemám chripku nič také len ma už trocha hnevá toto pichanie nieje to na nevydržanie len tak ide to na nervy,a ušné mazivo vôbec nemám an nikdy som nemala já mám suché uši žeby ani to nebolo dobré ...... dakujem za radu

rebekamarcusko
23. mar 2015

mne mama sama dala urobit dve dierky ked som mala 6 a na dalsiom uchu som si vypytala v 9tich. druhe dierky su v pohode aj moja sestra ma od 8rokov druhu dierku. aspon ju sestra neotravuje teraz v puberte a dokonca nechce ani piercingy ani tetovania,o mne sa to povedat nedalo,odmalicka som vedela akym smerom sa vydam a to boli aj piercingy aj tetovania. piercingy mam uz momentalne len dva mala som ich 4 ak neratam prepichnutu chrupavku. a tetovania mam tiwz 4 ale sanozrejme tie som mala dovolene az po 18tke. piercingy sa daju vzdy vybrat a ked pekne zarastu,tak to nie je ani vidno.samozrejme maximalne sa mi protivia,tunely v uchu.ale to je kazdeho styl

lenjavitka
4. dec 2015

Ja mám tiež prepichnute ucho a mam...

lubiss
4. dec 2015

kludne....ja som sa mami ani nepytala nasetrila som si na nastrelenie a isla som heh..takze je zlata ze sa ta vôbec opytala 🙂)) :D

lanugo
4. dec 2015

Nedocitala som celu diskusiu, ale sorry dievcence- pochvalit ju za ti, ze prisla za mamou v 13tich opytat sa ci smie? No neviem, asi som stara skola☹

alchemilkazltozelena
4. dec 2015

@dominika6303 ach jo si mi pripomenula mna...ked som mala 14 urobila som to iste 🙂 jaj to boli casy 🙂 ked som uz bola starsia, mala som 20, prisiel na rad piercing v nose - to uz ani pravda nie je, starneeeem
no spat k teme, ja by som to svojej dovolila, rovnako ako to moja mama dovolila mne 🙂

dasenka352014
4. dec 2015

ja som si dala ucho prepichnut asi tiez v 13- tich 🙂 mame som povedala ze chcem, jej sa to velmi nepacilo ale aj tak som si ho dala prepichnut....akurat ze mi to potom hnisalo dookola, az po dost dlhom case prestalo :/ teraz vsak uz 3.nausnicu nenosim

muska_miruska
4. dec 2015
Používateľ muska_miruska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od muska_miruska.

aj tak ju to po case prejde si myslim a nebude nosit tu nausnicu..

maria200
12. dec 2015

Ahoj ja mam 12 rokov a tiež som nad tým uvažovala ja si myslim že je to pohode naše baby z triedy to maju tiež a vizera to super a nieje to niaky velky zasach do imidžu