14-ročný syn si píše s chlapcom

20. dec 2023

Ahojte maminky nikdy som synovi nechodila do telefónu asi som mala🙈neviem kde som spravila chybu či som ju spravila alebo čo.
Prepacte ja som v soku.
Pre mňa synček to malinké chlapciatko ale už asi nie vyrástol.
Dnes mi kázal nech si odpisem číslo z jeho mobilu ale ako som išla do telefónu odblokovali mal tam históriu správ iba meno som videla a foto ako si menia chalani navzájom svoje intímnosti .
Ja som ostala v soku.
Možno si to asi aj syn všimol.
Lebo sa ma pýta čo sa mi stalo.
Baby ja som v soku.
Čo mám podľa vás urobiť toto by ma nikdy nenapadlo.😢🙈

mikaela1
20. dec 2023

Neviem ci sa niečo dá s týmto urobiť. Asi sa len s nim porozprávať.

dzulli1980
20. dec 2023

Netreba hneď dramatizovať ... je to puberťák, skúša, učí sa, neznamená, že je gay ... ja som sa tiež v tom veku bozkávala s kamarátkou (normálne francuzáky) ... a obe sme hetero, máme manželov, rodiny ... a keby aj bol, je to Tvoje dieťa, hádam ho skrz to nezavrhneš.

autor
20. dec 2023

@dzulli1980 nie preboha ja ho milujem takého aký je.
Nič sa na tom nezmení.
Ja vôbec nemám proti takým ľudom nič spoločne sama som mala veľa kamaratou gayov a sú to uzastny ľudia.
Len neviem či sa s ním mám o tom porozprávať alebo to nehat tak ako keby som nič nevidela.

nafka0483
20. dec 2023

Urcite sa porozpravat - ak ste takuto debatu neviedli v minulosti (ak ano tak pre istotu zopakovat) - nastrahy online sveta, rizika a mozne dosledky takych fotiek, bezpecnost (fyzicka - napr pri stretnuti s cudzim clovekom) a ah sexualna - ochrana, choroby...

lucyluska
20. dec 2023

Poučiť že intímne foto sa nikdy neposiela. Treba si s ním sadnúť a porozprávať. Vieme, že také foto posielať nerobí dobrotu.

autor
20. dec 2023

@lucyluska
@lucyluska práve toto som mu prízvukovala veľa krát.
A asi si moje slova nezobral k srdcu.
Takže myslíš,že mám ísť za ním a povedať čo som nechtiac videla v jeho telefóne?

lucyluska
20. dec 2023

Premysli si konverzaciu, povedz mu že si to videla. Nevhcela si, ale videla si. Treba mu povedať, ukázať nejaké video kde deti potom mali z toho problém keď sa foto dostala do zlých ruk.
Mal by vedieť, že telefón mu môžeš skontrolovať napr do 16tich rokov hocikedy.
Nech vysvetlí prečo tú foto poslal, že keď si mu to vravela, prečo to nerešpektoval. Máte si dôverovať.
Ty si zodpovedná za duševné zdravie svojho dieťaťa a aké informácie prijíma.

siska53
20. dec 2023

Asi treba povedat, ze sa ti to nechtiac zobrazilo...ale porozpravaj sa s nim. nie preto, ze mohol by byt gej, ale preto, ze nie je bezpecne si takto fotky posielat.. chalani mozno len blbli..
Nas maly, ale to mal asi 8-9 rokov, dostal od kamosa spoluziaka taku fotku.. hned sme kontaktovali maminu toho chlapca... Je to nebezpecne...

tramtada31
20. dec 2023

No ja by som si s ním sadla, tie intímne fotografie môžu byt zneužité a môže to byt aj nejaký pedofil, čo sa hra na chlapca. Určite je na mieste byt opatrný. Už bolo veľa takýchto pripadov, že boli neskôr intímne fotografie využite na vydieranie, alebo zverejnenie. Ideálne tie foto vymazať, ak je to whatsapp, alebo messenger u oboch

loliki
20. dec 2023

Z tvojej správy nie je úplne jasné, čo si posielajú v telefóne. V tomto veku si chalani riešia svoje veci s chalanmi a baby s babami. Proste mu povedz, že nahotinky nech neposiela, lebo sa to môže vypomstiť.

galioska
20. dec 2023

neriesila by som ci je gay, to nieje iste ale preco posiela fotky,alebo preco riesi intimne debaty online. Nemusi tam byt chalan v jeho veku ale nejaky stary uchyl...
a vobec ci je tato tema realna, ako vacsina tem tuna😀

autor
20. dec 2023

@galioska
Je reálna a až moc.Som s toho úplne v soku.

loliki
20. dec 2023

Tak mu zober mobil a nech ti to vysvetlí.

galioska
20. dec 2023

tak napis viac lebo v podstate nikto sa nich podstatne nedozvedel a ked je to vobec pravda ako rozumna matka si si s nim mala podebatit a nie tu s cudzimi zenami riesit...

januska12323
20. dec 2023

Zober mobil ukáž fotky a začni debatu. Tvoje bábätko už dávno vyrástlo tak sa tomu treba prispôsobiť.

vanilkovazmrzka
20. dec 2023

A co by si ako mala robit? Nelez mu do sukromia a bud tolerantna.

tiezjedna
20. dec 2023

--Dnes mi kázal nech si odpisem číslo z jeho mobilu ale ako som išla do telefónu odblokovali mal tam históriu správ--

...a teraz tú o Karkuľke😎😉

autor
20. dec 2023

@tiezjedna ja si srandu nerobím.
Ale Oki ak si myslíš tak nemusíš vôbec sem písať.
Prepac ostalo sim v soku trosku

tiezjedna
20. dec 2023

@autorka evidentne. Aj písanie ti odišlo...🙄Tebe syn káže "odpísať" si číslo (aké číslo??) z mobilu bez toho, aby pri tom bol? Keď už teda pominiem blud, že ti "syn káže"...

autor
20. dec 2023

@tiezjedna budeme sa chytať za slovíčka áno našiel si telefón povedal mi ,že má tam scren nech si to opisem.
Akože ja mám dosť to čo si akože myslite ,že toto B som si vymyslela .
Fakt ste tu niektoré choré na hlavu

kakcka1020
20. dec 2023

nic. je to jeho zivot, jeho rozhodnutie, ak je na chlapcov, jeho vec, ak len blbol a v puberte skusa ci je alebo nie je.. tak to je tiez jeho slobodne rozhodnutie.

kakcka1020
20. dec 2023

milujem tieto hystericke zenske ako tu vypisuju ukaz mu fotku ze si videla :D :D kebyze vidi to co mas ty medzi nohami a skompromituje ta, jak by si sa citila? proste to neries, ked bude chciet nieco povedat, povie ti to sam. a ak toto nanho vytiahnes uvidis jak sa zahanbi a nikdy v zivote ti nepovie uz ani len jak sa ma. tak pokracujte dalej hysterky, ze velky chlapec ale chcete sa ho pytat "preco" jak maleho fagana.

tiezjedna
20. dec 2023

@autorka choré na hlavu? Tak po sebe čítaj. Vyjadruješ sa ako Tatár. Pravidelne sa tu vyskytujú diskusie založené znudenými pubertiakmi a trollmi, majú podobné vyjadrovanie... Tak sa nečuduj.

2006_1211
20. dec 2023

Keby som ja niečo takéto robila a došla by za mnou mama že to videla tak by som sa prepadla od hamby a bola na ňu urazená a asi 3 týždne by sme sa nebavili

muchacici
20. dec 2023

Ja si myslím, že veľmi citlivo sa pobaviť na túto tému, veď si to neurobila naschvál. Určite sa bude hanbiť a nebude to najpríjemnejšia konverzácia na svete, ale treba to prebrať kvôli nástrahám a obavám. Aj také rozhovory patria k životu, potom mu dať čas, bez výčitiek, aby vedel, že stále za tebou môže prísť, pokecať napríklad aj o sexualite, a že má v tebe oporu aj keby neviem čo bolo. Avšak musí dbať na bezpečnosť, internet je plný úchylov a takí 14roční ľudia si myslia, že už sú dosť veľkí na všetko

luccija
20. dec 2023

Ponaučenie je, že občas treba teenegerom prelustrovať mobil.Musis sa s ním o tom porozpravat ktovie kto to je, aby sa náhodou nestretli nejaký úchyl a pod....alebo raz nenašiel fotky niekde na sieti.Inak moja známa takto našla odfotené prsia svojej dcéry bola mladšia ako tvoj syn a povedala jej, že ju môžu hľadať policajti kvôli nevhodným fotkám, že vyhľadávajú pedofilov na sieťach, lustruju mobilné siete a pod.... Trápne netrapne musíš s ním o tom rozprávať myslia si, že sú anonymni a stratia zabrany

olimuc
21. dec 2023

Pustit si film siet … mozno mu to nieco da, hlavne aby prestal posielat kadeco… Internet nezabuda. To, ze by mohol byt gay nie je az taky problem- to by som neriesila, ako to ze moze natrafit na nejakeho uchyla

mirka414
21. dec 2023

Jaaaj keby si vedela čo stvárajú baby 16-18 ročne u nás v práci 🙈a keď počujem čo rozpráva moja dcéra iným babám do telefónu nožiky sa mi otvárajú vo vrecku 🙄..baby sa u nás v práci bozkávajú medzi sebou a že len skúšajú všetky možnosti 🙈a zrazu prejde puberta a sú odrazu normálne verne baby ..skus ak sa s tebou vie normálne porozprávať a verí ti sa ho na to otvorené spýtať a povedz mu že si pri ňom nech sa rozhodne ako sám citi ..moja puberta sa rozhodla mna blokovať ako matku takze rozprávať sa stratilo význam sama musí uznať že mama dieťaťu nikdy zle nič nechce .drtim palce

kacena4
21. dec 2023

v prvom rade si ujasni z coho si v soku z toho ze si pise s chlapcom alebo to ze si menia intimnosti?? co to vlastne je fotky genitalii? ci co si pod tym myslela? takze co ti vadi viac? havne sa s nim porozpravaj, ak su to neskusne fotky, ze nie je ok posielat ich cudzim ale ani znamym ľuďom...

kornelies
21. dec 2023

Kolko rokov ma jeho kamarat? Syn ma iba 14 rokov, ak kamarat ma viac ako 15 uz je to trestny cin. Ja by som toto nenechala tak. Prepac, mne nepride normalne, aby si deti v tomto veku posielali taketo fotky a este rovnakemu pohlaviu. Nevies, ako zneuzije fotky, moze ho vydierat a nasledky mozu mi fatalne.