17 ročná dcéra a voľný dom u kamarátky

7. mar 2022

Kamarátka 17 ročnej dcéry má mať "voľný dom". Jej rodičia jej dovolili nech si vtedy pozve kamarátky, medzi nimi aj moju dcéru. Dovolili by ste to, alebo nie? Majú tam byť len dievčatá, ale bez dospelých.

sissy27
7. mar 2022

áno, dovolila som. Ja som sa nikoho nepýtala a tiež som chodila na kadejaké party a prekvapenie - nikdy sa nič zlé nestalo. Akurát doma som ja nikdy nič také nechcela, kto by to upratoval 😀

h2
7. mar 2022

Samozrejme.

zuzka0605
7. mar 2022

ano dovolila

patka06
7. mar 2022

Keď to dovolili rodičia - majitelia domu, tak by som dcéru pustila

uglybetty1234
7. mar 2022

Ano dovolila by som a este by som im aj spolu s dcerou napiekla nejake slimaky a tak. A len pripomenula nech si dava pozor ak budu pit atd

lubina
7. mar 2022

v 17 rokoch uz asi toto treba ocakavat. Mam 16 a pol rocnu dceru a tiez chodi ku kamoskam na vecere a "movie nights". Baby pozeraju filmy, kecaju, smeju sa na chalanoch....je im treba doverovat a obcas preverit 😉

a_alexandra_a
7. mar 2022

Samozrejme

caroline_
7. mar 2022

Ja som tak chodila od 15,takze urcite ano

11iva11
7. mar 2022

Pustila a zároveň urobila otvorený rozhovor o sexe a kondómoch (ak už ideálne nebol robený), keby dievčatá dostali chuť pozvať aj kamarátov 😉

solange7
7. mar 2022

@11iva11 podla mna to tam ma polka z nich uz za sebou.😀 Ale dobry rozhovor nikdy nieje zly.

mamina0078
7. mar 2022

Ja by som dovolila aj v 17 chodila tak na prespavacku aj bez toho aby tam boli rodicia

sonia_wiener
7. mar 2022

Jasne

jaga18
7. mar 2022

Jasné, aj moja 17 ročná chodí na takéto party. Ale samozrejme pravidlá musia byť - musím mať presné info kde to bude, kto tam bude, čo budú robiť (jesť, piť - ci si navarila, objednajú...) a aspoň dvakrát zavolám, či je všetko OK.
Aj u nás boli takéto seansy, keď sme preč. Opýta sa, či môže pozvať kamarátky, dohodneme koľko atď, upozornim susedov, nech vedia a volajú v prípade potreby... Zatiaľ nič nevyviedli, mam šťastie, dcéra je zodpovedná a má slušnú partiu.

titla
7. mar 2022

Ano, pustila. Ako 17 rocnu ma rodicia na podobne akcie bez problemov pustali - jedina podmienka bola, ze vedeli kam idem, s kym a kedy sa vratim. A to som ani mobil nemala.

caroline_
7. mar 2022

@11iva11 v 17 rozhovor o sexe? Nejako neskoro nie?

a_alexandra_a
7. mar 2022

@11iva11 v 17 rokoch? 😀 17 roční mladí ľudia toho vedia o sexe ďaleko viacej ako niektorí dospelí 😀

banderaska29
7. mar 2022

@11iva11 tak ja už som v 17 rokoch sexuálne žila 🙂 ale moja mamka ma na to pripravila rozhovormi, dokonca somnou bola u gynekológa riešiť antikoncepciu, že ona nechce byť mladá babka 😀

kabinka11
7. mar 2022

Moja 15 ročná tak teraz bola na víkend. Ani ma nenapadlo ze ju nepustím. Ale tak záleží ako dcére dôverujes.

marcellka32
7. mar 2022

Moja chodí na prespavacku kamoske, pozerajú filmy, objednajú si pizzu, pukance...pokiaľ viem, kde je a s kým, tak jej dôverujem, máme dohodu, že sa ozve sama...nevyvolavam jej

elizabet173
7. mar 2022

pustila aj keby mala kamarátka 1,90, fúzy a bradu. Predpokladám, že máte dôverný vzťah a prebraté dôležité témy

lopka1313
7. mar 2022

V 17 hovoris o dovoleni? V 17 som doma oznamila, s tym, ze kedy, kde, s kym a ako a kedy sa vratim. Pripadne, ci po mna pride otec vtedy a vtedy (rano) alebo dojdem takym a takym spojom - zila som na dedine 20km od mesta, kde som fungovala. V 17 to uz nie je o dovolovani ale o komunikacii. Ak nedovolis, najde si vyhovorky a bude Ti klamat.

kikushaa
7. mar 2022

Ja som od 16tich chodila na pohodu, v 17tich na parties do inych miest (som z ba) rodicia mi verili, tehotna som ostala az v 28(planovane s mojim muzom✌️)

henka123123
7. mar 2022

Nie nepustila

11iva11
8. mar 2022

@solange7
@banderaska29
@caroline_
@a_alexandra_a
Tak pripadalo mi, že autorka rieši prvý krát túto dilemu, či pustiť dcéru do voľného domu. A jasné, rozhovor o sexe treba čo najskôr, ale nikdy nie je zlé sa o tom znovu porozprávať 😀

a_alexandra_a
8. mar 2022

@henka123123 prečo?

henka123123
8. mar 2022

@a_alexandra_a pretoz3 do 18ky su zodpovedny za dieta rodicia.moze sa cokolvek stat a bude zodpovedna matka ze nehala dietq bez dospeleho dozoru....tiez som to tak mala doma...do 18ky cez tyzden vonku do 22.00 a piatky soboty sviatky do 00.00...tak to budu mat zavedene aj moje deti pokial som za ne ja zodpovedna

gelory
8. mar 2022

Záleží podľa mňa aj od toho aká dcéra je. Ak je to nejaké to číslo, tak by som nad tým porozmýšľala, no ak s ňou nie sú nejaké problémy tak prečo nie

a_alexandra_a
8. mar 2022

@henka123123 Tak asi veľmi záleží aj od povahy dieťaťa. Nie každá prespávačka končí opijášom a orgiami 🙂

katkazocele
8. mar 2022

@a_alexandra_a máte pravdu, kto by už len mohol čakať, že baby s ktorými lomcujú hormóny budú myslieť na sex a alkohol :D

a_alexandra_a
8. mar 2022

@katkazocele 🙂 Podľa seba súdim teba 🙂 nie za všetkým je sex a alkohol... či vy nepoznáte normálne girls movie night? Naozaj netreba hľadať za všetkým len zámienky na to opiť sa a skákať na chlapcov. Treba si hlavne poznať svoje dieťa, pretože zbytočne upodozrievať, že im nonstop ide v hlave len jedno môže dosť narušiť dôveru medzi rodičom a dieťaťom. Hovorím podľa seba, ja som sa napríklad neopíjala ani nesexovala kade som chodila a asi by ma dosť ranilo, keby ma rodičia držali doma, lebo by si toto mysleli 🙂