Ako dať slušne najavo nezáujem?

12. aug 2021

Ahojte, asi pred týždňom ma začal sledovať jeden chlapec z mojej školy, keďže je zo školy a často na sociálnej sieti zdieľa dianie v škole, začala som ho sledovať tiež. Dnes som mu lajkla fotku no chalan si asi mysli že mam záujem :D napísal mi že hoci sa nepoznáme tak mi musí povedať že vyzerám pekne a prirodzene na to som mu odpísala že je to milé a že ďakujem.( Naozaj mi to prišlo milé, takto ma ešte žiadny neoslovil.) No na to prišla otázka: môžeme si popísať ? Asi najhoršia otázka na začiatku konverzácie 😂úplne mam chuť napísať že Nie ale nechcem byt drzá. Čo by ste odpísali vy? :D

vilma7
12. aug 2021

Keď si w niekým popíšeš, predsa neznamená že ho hneď chceš...tak načo mu lajkuješ, sleduješ, keď potom nechceš prehodiť áni písmeno?
Ďakujem za záujem,ale nepíšem si s cudzími osobami- by som mu napísala.

autor
12. aug 2021

@vilma7 ako veď kľudne by som si aj popisala ale keď začal hneď touto vetou asi moc nebude o čom... myslím že to bude take silené... nebodaj ďalšia otázka bude ako sa mas a mne to potom už bude trápne :D

matus7030
12. aug 2021

Ak tomu správne rozumiem, nemáš záujem len preto, že napísal, či popísmenkujete 🙂? Možno len naozaj nevie ako začať. Nie každý má dar reči, je kreatívny a má naučené flirtovacie frázičky 🙂 Ak si ho likovala a poznáš ho, nemala by si mať problém prehodiť a ním pár viet. Veď to ťa nezaväzuje k ničomu. A ak nemáš záujem neskôt sa s nim stretnúť a podobne, normálne mu to napíš.

ninusa221
12. aug 2021

Povedz ze prepac idem si už lahnut ak tak zajtra dobru 🙂😃 ( ja to vzdy robim ked nemam zaujem) potom je tu druha možnosť : daj pokoj a tretia že dam pozastaviť konverzaciu alebo videne😀😀

autor
12. aug 2021

@ninusa221 Haha to ma pobavilo 😃

autor
12. aug 2021

@matus7030 no nebaví ma písať si takéto typické témy, raz som si písala s jedným chalanom ktorý mi každú chvíľu písal že : daj tému... práve preto sa takýmto “nudným” typom vyhýbam.. môže byt fajn ale bojím sa čo napíše keď odpisem že ano môžme pokecať :D

gladika34
12. aug 2021

Ja by som mu asi odpísala niečo v zmysle "ty si tu popísať môžeš xd" aby to nebolo úplne arogantné odmietnutie, ale zároveň cítiť, že nezeres každé jeho slovo 🙂)

mirabelia
12. aug 2021

Ja si skôr myslím, že vetou "môžeme si popísať?" sa chcel iba uistiť, že je záujem obojstranný a chcel vidieť, či by si mala záujem o konverzáciu. Začal ťa sledovať, ty si mu lajkla fotku, on následne polichotil (to všetko sú len neurčité signály) a vetou či si môžete popísať sa chcel iba uistiť, či sa to bude ďalej rozvíjať, nemusí byť hneď nudný 🙂 Veď nežiada ťa o ruku a nikde nie je napísané, že si pre neho jediná na svete a neskúša tieto metódy aj na ďalšie....možno získaš frajera, možno dobrého kamaráta a možno to bude len niekto kto sa v tvojom živote dlho neohreje....

lintu
12. aug 2021

Podľa mňa nad tým veľa rozmýšľaš, máš predsudky..... Nie vždy všetko ide v živote podľa plánov. Nie každý človek je kráľom písomných konverzácií. Niektorým to ide naživo lepšie. Ak sa ti chlapec ani trochu nepozdáva, tak ho zruš. Vyhovor sa na niečo. Ale ak nemáš nič lepšie na práci, nevidím problém dať mu šancu nadviazať s ním kontakt. Nikdy nevieš, kedy sa ti ešte môže zísť. Ak-tak zrušiť ho môžeš aj kedykoľvek potom.
Do budúcna, aby si sa vyhla takýmto problémom - daj si pozor ku komu si milá, koho si kam pridáš a komu čo opätuješ 🙂

miadi
13. aug 2021

Koli jednemu slovicku je hnet do teba paf je nudny a neoriginalny. Mne su zas smiesne tvoje predsudky a škatulkovanie cloveka ktoreho ani nepoznas. Ale Hlavne ze ho sledujes a likujes mu foto. Ty mas asi 14? Lebo potom chapem ze je “ trapny” Lebo puberta stebou trieska a kazdy je trapny., tak mu napis “ sorry nemam chut sa s tebou bavit iba si pozriem tvoje fotky lebo inak si ma vobec nezaujal . Ja si len tak na nete likujem kazdu ordinernu vec. . Alebo mu neodpis nic a on pochopi.

annamarin
13. aug 2021

Mne nepríde, žeby bol z teba paf, žeby si ho musela odmietať. Podľa mňa je len priateľský. Ja som si tiež občas pridávala známych zo skoly a aj takto vznikali kamarátstva. 😄 Moc to riesis. Odpis ako to cítiš. To je vždy najlepšie. 🙂

andreatytler
13. aug 2021

Kedze sa ti jeho reakcia nepacila,zaujimalo by ma co by podla teba bola dobra reakcia od neho?

autor
13. aug 2021

@andreatytler no napríklad normalne už začať nejakú tému :D

autor
13. aug 2021

@andreatytler ty by si mu čo odpísala na takú otázku ?

lintu
13. aug 2021

Ehm, ak máš záujem, čo keby mu tú šancu proste dáš a počkáš, čo za tým "môžeme si popísať?" reálne príde? Tieto tvoje domýšľačky nikam nevedú. Naozaj sa nimi oberáš o možnosť spoznať aj niečo zaujímavé. Napr. ja za tou jeho otázkou nič zlé nevidím. Chalan je zdvorilý. Slušne sa ťa nepriamo opýtal, či ti nebude vadiť, ak si s tebou bude písať. Otrasný konverzačný úvod s cudzím chlapom je vyzvedanie, ako sa máš a nie toto.
Dúfam, že si mu už inak niečo odpísala. Ak nie, tiež to naňho môže pôsobiť čudne 😀 😝

777januska777
13. aug 2021

Joj mam šťastie, že som v živote nebola taka predpojata ako ty, lebo by som teraz nemala môjho úžasného manžela. Muža, ktorý sa mi kedysi zdal nudný a čudný 😀 dnes už viem, že to co sa mne zdá na druhom čudné je len a len môj zakomplexovany a prostý názor na druhého a ze prvý dojem býva odrazom hlavne mňa. 🙂

sylvie
13. aug 2021

Na zaklade jednej vety nemozes sudit cloveka. Ja by som mu napisala, preco nie? A uvidis ako sa to bude vyvijat. Ak ta to bude nudit, tak mu napises, ze nemas cas, alebo zaujem dalej si pisat..

ivuska027
13. aug 2021

Za "našich" čias sme chodili von a stretavali sa osobne. Čo tak mobil odložiť, dať stretko a buď Ti s ním bude dobre alebo nebude. "Môžeme popísať?" bola hrozná veta už pred dvadsiatimi rokmi, takže sa Ti vôbec nedivím.

gdulskadarina
13. aug 2021

@ivuska027 presne kedysi bolo vsetko uplne inak, mna by dnes unavovalo si s nejakym chlapcom dopisovat 🙂

andreatytler
14. aug 2021

Ak by som bola na neho zvedava, tak by som mu na taku otazku napisala ze Ano, mozeme si popisat.

1. krok: Prvy kontak (zacal ta sledovat)
2. krok: Prvy slovny kontakt - (Si pekna a prirodzena)
3. krok: Chcel by som ta viac poznat. Mas zaujem? (Mozeme si popisat?)

Je to pekne logicky sled. Slusne sa pyta ci mas zaujem o dalsiu konverzaciu.

ibrunova
14. aug 2021

Ja by som asi neodpísala nič 😁

laura83736
20. aug 2021

Napíš mu že “prepáč ale asi nie” a daj k tomu nejakeho smajlíka ;)