Hudobná výchova - pomoc s úlohou

palcovicova
2. okt 2021

Ahojte, je tu prosím maminka, ktorá sa rozumie do hudobnej? Syn dostal úlohu :d.ú. budete mať napìsať lydickù st. od D, mixolydickù od A, frygickù od C a dòrsku od F.
Napìšte na papier a pošlite mi to
Teóriu máme momentálne on line a vôbec netuším čo to má byť
Vopred ďakujem

whiteflower87
2. okt 2021

@palcovicova
Rada poradim. Ale ako ucitelke hud. Teorie mi neda aby som to vypracovala za neho.

Lydicka D. Lydicka je durova. Takze nech napise klasika stupnicu D dur. A stvrty stupen zvysi krizikom. Cize bude tam mat 3 kriziky. 2 su tie ktore patria stupnici D dur a treti pri stvrtom stupni stupnice.

Mixolydicka A tiez durovy charakter. Takze zase napise durovu stupnicu A dur a 7 stupen bude znizeny.
Teda v stupnici A dur by v klasickej stupnici mal 7 ton ako gis. A kedze ma ten ton znizit musi mu ostat iba ton g. Takze v celej stupnici sa mu objavia nie 3 ako stupnica A dur ma ale iba dva kriziky.

C frygicka ma molovy charakter takze vychadzame zo stupnice c mol. Tak zase napise stupnicu c mol. (obsahuje 3b) a aby z nej urobil frygicku musi znizit 2 stupen o pol tona. Takze v cele stupnici sa mu objavia az 4 be.

Dorska F ma zas molovy charakter. Takze stupnica f mol 4 be, a aby bola dorska potrebuje znizit 6 stupen. 6 stupen je ton d. Tam sa mu b objavilo uz v zakladnej f mol stupnici. Takze musi pripisat este jedno b.

Ak chces postni ked to napise a skontrolujem opravim. 😉

slovakboy
2. okt 2021

@whiteflower87 👏😊 jeeej to je pekné.

palcovicova
autor
2. okt 2021

@whiteflower87 ďakujem veľmi pekne. Určite mu to neukážem,ale dám mu šancu,aby to spravil sám.

simona139469
2. okt 2021

Prepáčte, že neviem poradiť ale
@whiteflower87 máš môj obdiv. Ako toto môžeš vedieť? Wau. 🤔😄 cením

palcovicova
autor
3. okt 2021

@whiteflower87 ahoj, môžem poprosiť o skontrolovanie? ďakujem

whiteflower87
3. okt 2021

@palcovicova ano ma to spravne napisane.az pri kontrole som si vsimla ze som ti dorsku zle napisala. 6st. Ma byt zvyseny a ma to spravne urobene. Sikovnik. 👏👍

whiteflower87
3. okt 2021

@slovakboy
@simona139469
Napriek tomu som aj ja urobila chybu. 🤦‍♀️
Takze upravim este popis Dorskej F, lebo neviem upravit prvy komentar.
Je molova f mol. Zmena je vsak nie v znizenom ale zvysenom 6 stupni. Takze pri tone d by sa v klasickej stupnici be objavilo a ak chceme ton zvysit tak to be tam nedame. Cize v dorskej f sa objavia 3 be. Ospravedlnujem sa za chybu.

@simona139469 roky studia a sprtania sa v notach. Trosku menej ucitelskej praxe lebo som uz dlllho doma. A napriek tomu som si potrebovala pre istotu pozriet pri niektorych aj do papierov ci dobre pisem. Ale dakujem 🙏

palcovicova
autor
3. okt 2021

@whiteflower87 ďakujeme, pomohli si spolu s kamoškou 🙂 možno nádejnou nevestou ❤️

gugugaga123
7. okt 2021

@palcovicova 🤣 "napíšte mi to na papier a pošlite mi to"