Je pre 12-ročnú slečnu Barbia vhodný darček?

8. sep 2023

Ahojte prosím vás je vhodný darček pre 12 ročnú slečnu barbie? Ci aký darček by ste kupovali vy? Ďakujem za rady

bajka16
8. sep 2023

Každé 12 ročne dievča baví niečo iné. Ale či by som jej kupovala Barbie tak to asi nie. Nezbiera niečo? Čomu sa venuje? Nejaký výlet zážitok?

huxy
8. sep 2023

Moja by už bábiku neocenila. I keď teraz fičí aj v kine film Barbie, tak keď už tak niečo s touto tematikou (v pepcu mali nedávno doplnky do izby, oblečenie...). Ale asi skôr niečo úplne iné.

anjelicek26
8. sep 2023

Moja 8 rocna by sa uz len zasmiala, keby jej dojdem s babikou, nie to 12 rocna... ale tak deti su rozne, teraz fici film, takze ak jej kupis nejaky oversize barbie hoodie, mozes trafit do cierneho... zavisi, co ma rada...

vanilkovazmrzka
8. sep 2023

Pamatam si raz pradavno situaciu z detstva, kedy u nas bola na navsteve sesternica, ktora mohla mat vtedy 10-11-12 rokov, a ja ako starsia som je ponukla, ci sa nechce hrat s tymi barninami, co sme mali doma, a ona na mna zhrozene pozrela, ze ci mi nesibe, sak ona ma uz x rokov a neni decko 😂🤷‍♀️ a pritom mne to vtedy prislo, ze ja v jej veku som sa s tym este asi hrala 😅

luliu
8. sep 2023

Za mňa už určite nie v takom veku

marsmykkok
8. sep 2023

ak má rada Barbie, skôr nejaký vankúšik/deka na posteľ s motívom alebo pyžamo. Bábika nie pre takú veľkú.

yanni
8. sep 2023

zisti si, co to dievca bavi. Nepoznam jedno dievca vo veku 10+, ktore by sa este hrajkalo s babikami. S Barbie sa hra moja 4rocna. Mam aj 8 rocnu a ta fici na knihach, cestovani, sporte a Schleich konoch. S Barbie s hra obcas s mladsou, lebo "musi".

autor
8. sep 2023

@bajka16 práveže nič o nej neviem co ma rada

sono2
8. sep 2023

Určite nie 12 ročnej?

sono2
8. sep 2023

Niečo do zari chod štýlové kúp, keď len jednu vec
Poteší sa aspoň ja myslím

bajka16
8. sep 2023

A v akom vzťahu si s ňou? Treba sa opýtať rodičov alebo nenápadne dievčaťa. Inak kúpiš vec ktorú ani raz nevyužije. Opýtať sa nie je nič zlé. Práve naopak.

marsmykkok
8. sep 2023

12 ročnej by som skôr nejaký denník zo zámkom, organizér na rôzne drobnosti (bižutéria a tak), lesk na pery a podobné kúpila. Alebo lístky do kina napríklad.

anjelicek26
8. sep 2023

Ako ked vezmes balenie reese´s a poukazku do google play storu, tak nepokazis nic... ja to tak robim, ked idem fakt na blind a to dieta/pubertiaka absolutne nepozname...

vulka
8. sep 2023

11 ročná dcéra hovorí, že určite nie. Ak má rada šport, tak n iečo k športu. Alebo potom nejakú dievčenskú kozmetiku, na pleť, na vlasy,...

yanni
8. sep 2023

kup jej poukazku napr. do HM a mas vybavene. Nech ide shoppingovat. To by brala aj moja 8rocna radsej ako Barbie (grrr).

prasiatko30
8. sep 2023

Tak v terajsom osiali barbie filmu by som mozno vyhladala nieco z barbie motivom - ak tak uz, z filmoveho merchandisingu. Ale skor by som asi oslovila matku dievcata, aky styl sa jej paci a co by ju mohlo potesit. Babiku 12r uz nie 😅

domkakvet
8. sep 2023

To urcite nie, Barbie jej nekupuj.

januska12323
8. sep 2023

Barbie je pre malé deti. To skôr nejakú poukážku keď o nej nič nevieš.

anjelok
8. sep 2023

V zare maju pekne parfemy, to by ju zrejme potesilo viac 😉 ale poviem ti tak..najviac ju v tomto veku potesi cash 😀

autor
8. sep 2023

@januska12323 nemôžem jej kupovať žiadnu poukážku lebo býva v rakúsku aj hovorí nemecky.

yanni
8. sep 2023

Poukazka sa da aj online. Vsetko napr. HM, Amazon atd.

wilkova
8. sep 2023

Pri čítaní tejto témy ma napadlo, ako sme pred pár dňami boli na návšteve a 11 ročné dievča sa mojej dcére "chválilo", že už má troch exfrajerov 😨 Ale že mama vie len o dvoch 😅 Dať jej ako darček Barbie, neviem neviem...

bolarazjedna
8. sep 2023

Ja som bola neskoro zrejúca, a ako 11 ročná som ešte túžila po Kenovi pre moje Barbie, na Vianoce som ho aj dostala, ja celá šťastná a na Silvestra sa konala svadba (vtedy som mala 11,5r.). Svadbu som plánovala pol roka a aj šaty som jej ušila 😃
A o pol roka neskôr, keď som mala čerstvých 12, tak už má to vôbec nebavilo a Barbie aj Ken s ostatnými hračkami putovali do vreca a na povalu.

Ale to som bola jediná, ktorá sa hrala ešte s bábikami v triede, ostatné baby už minimálne rok sa zaujímali o iné veci.

Ja by som kúpila niečo také ženské, parfém, decentný lak na nechty, niečo kreatívne, napr taky set goralikov, že vie sama spraviť náramok, náhrdelník... V dračiku také bývajú pre rôzne vekové kategórie.

zuzubb007
8. sep 2023

12 rocnej to je vtip? To je uz taky vek, ze no tazko daco vybrat, jedine sa spytat rodicov

macilaci
8. sep 2023

Skôr nie.

2006_1211
8. sep 2023

V dnešnej dobe nie. Pred 15rokmi hej

seahorse27
8. sep 2023

Barbie nieeee 😃 Uz je velka, moje deti sa prestali hrat s hrackami vo veku 8-9 rokov. 12-rocnej by som kupila nejake doplnky do izby, bizuteriu, oblecenie alebo kozmetiku, nejaky lahky sviezi parfemik…

sara288
8. sep 2023

Určite nie. V takom veku už nie.

sovica
8. sep 2023

Pre 12 ročnú naozaj nie je Barbie vhodný darček. Moja 13 ročná už číta knihy v angličtine a momentálne sú to pre ňu naj darčeky. Ocení ešte tričká, mikiny a LP-čka s Tupacom a Eminemom a veci na kreslenie (kvalitné ceruzky, papiere, farby, štetce...), lístok na koncert, veci na oblečenie (ktoré si vyberie sama - pravdupovediac, posledné dva roky sa už bojím sama vyberať, že sa netrafím do jej vkusu)... A je mi jasné, že iná 13 ročná slečna by pri takýchto darčekoch len prekrútila očami a ocenila by úplne niečo iné.
Čiže najlepšie by bolo, keby si zistila, čo má mladá slečna rada, čo ju baví, prípadne si pýtať tip, čím by si ju potešila. Lebo každá 12 ročná slečna je iná, jednu môže baviť šport (od gymnastiky, tanca, plávania až po hokej a futbal), inú knihy (tiež rôzne žánre alebo jazyky), ďalšiu hudba (rôzni interpreti a žánre), kreslenie, zvieratá (tiež rôzne - niekto chce mať doma psa, iná chce jazdiť na koňoch a ďalšia by sa chcela starať o sliepky a kozičky) a niektoré nebaví vôbec nič a najradšej by boli celý deň len "na mobile" a tárali sa po nákupných centrách...

zorkahorka
8. sep 2023

nie!!!! daj jej darčekový poukaz do new yorkerkera, to ocení oveľa viac