Je to šikana?

24. feb 2024

Ahojte syn dysortografik má problém so svojou triednou učiteľkou na 2 stupni, učí ho SJ nedodržiava pokyny čo má uvedené v integrácii a , ktoré podpísala napr. stáva sa , že opakovane po ňom vrieska, že nepočuje čiarku keď diktuje zhadzuje ho pred triedou, nemá známkované diktáty ale edupage to zapíše tak aby ak má 4- 5 chýb zarátavalo mu to známky má tam dať špeciálnu značku mriežka, ktorú použije len pri chybe jedna , nedovolí mu vyznačiť si text má to v odporúčaní, má ho nechať sedieť so žiakom s , ktorým si rozumie ale on ho strieda len s dvomi dvojičkami, ktoré sú tiež integrované. Ak si chcel opraviť známku z GEOGR. nedalo sa ok riešil si to s dannou učiteľkou, zamontovala sa do to jeho triedna, ktorá ho 3 týždne odchytávala na chodbe a karhala ho , že čo si to dovolil. Vyústilo to všetko do posledného konfliktu kde mu najprv odsúhlasila báseň na Hviezdoslavov Kubín musela byť moderna vybral si Za mestom od M. Lasicu a keď ju prednášal a ozval sa spolužiak, že i on ju chcel prednášať a bola mu zamietnutá tak učiteľka povedala, že ona ju synovi vôbec neodsúhlasila. Prekrúca slová hľadá v ňom len chyby. Syn s ňou už odmieta komunikovať lebo ho zakaždým strápňuje nevypočuje ho , vyjadruje sa , že ju neznáša aj jej správanie. Preložiť ho nechcem nesúhlasí s tým má tam kamarátov. Máme rediagnostiku s psychologičkou v centre kde je evidovaný aj, kvôli SŠ a úpravam na prijímacie škúšky. Syn s učí na 2 je vyznamenaný. Riešili sme to konfrontáciou učiteľka riaditeľka špeciálna pedag. a syn. Záver bol od riaditeľky takýto má zájsť za psychológom lebo sa vraj nevie brániť ,riaditeľka nadržiava jeho triednej a všetko zľahčuje. Mám sa obrátiť na zriaďovateľa školy, školskú inšpekciu?

deti95060810
24. feb 2024

áno, určite by som sa obrátila na zriaďovateľa, šk. inšpekciu a aj ministerstvo školstva.

pribinak
24. feb 2024

Áno, ak škola nedodržiava pokyny a odporúčania CPPaP, tak by som sa obrátila na školskú inšpekciu

Najskôr by som však napísala mail riaditeľke, kde by som uvidela, že na stretnuti s ňou a učiteľkou sa veci nijak nepohli vpred, opakovane nastávajú tie iste problemy, správanie učiteľky považujte a vnímate ako šikanu a ak sa to v dohľadnej dobe nezmení, tak sa obrátite ba školskú inšpekciu a zriaďovateľa školy

Dala by som tam ešte, že syn odmieta komunikovat s učiteľkou nakoľko jej správanie voči nemu prekračuje hranice toho ako sa má pedagóg správať a to ako rodičia nebudete tolerovať

dskjhfdlkdjhl
24. feb 2024

Dnes uz druha, napadne rovnaka diskusia😵

januska12323
24. feb 2024

Ja by som ho tam nenechala. S kamarátmi sa môže stretávať aj po škole.

autor
24. feb 2024

@dskjhfdlkdjhl fakt? no žiaľ takých detí je viac

marca12
24. feb 2024

Vyzera to akoby ta chceli donutit zapisat dieta do inej skoly. Ucitelia nemaju radi integrovanych ziakov,cest vynimkam. Nevedia alebo sa im nechce pracovat s integrovanymi ziakmi.

autor
24. feb 2024

@marca12 syn žiaľ nechce ma tam kamarátov a je ôsmak tak to rešpektujem

autor
24. feb 2024

@pribinak ďakujem za odpoveď

pribinak
24. feb 2024

Ja by som ho neprekladala pokial on nechce, skôr by som tvrdo zabojovala za jeho práva a to by bola aj pre syna ukážka ako obstáť v boji za niečo

autor
24. feb 2024

@pribinak 😉

hanelka1
24. feb 2024

No myslím, že boj s učiteľkou je zbytočný, vždy bude mať svoju pravdu a podporu riaditeľky. Najlepšie je naozaj preložiť syna ak je taká možnosť. Zrejme sú na seba alergickí navzájom. My sme tak urobili a dieťa je šťastné a spokojné a my tiež. Veď s kamarátmi sa môže stretávať aj mimo školy keď už toto by mal byť najväčší problém preloženia. Aj keď nechcem ti brať ilúzie, na každej škole sa nájde nejaká trúba.

ivett1
24. feb 2024

Nemá zmysel prekladať ôsmaka, veď za rok a pol končí a ide na strednú...skôr sa prikláňam k tomu postupu, čo napísala @pribinak
buď napísať e- mail alebo list s oficiálnou sťažnosťou na správanie triednej učiteľky, ktoré už vykazuje známky šikany, adresovaný riaditeľke s tým, že očakávate návrh riešenia...musí ti odpísať a podľa toho sa zariadite, pretože písomnú odpoveď už nemôže pozmeniť...

autor
25. feb 2024

@ivett1 ďakujem za odpoveď

catalin
25. feb 2024

Ahoj ja som tiež prekladala dcéru v ôsmom ročníku. Podobný problém s matematikarkou. Ale tam nebola šanca na nápravu, práve preto že riaditeľ všetky problémy ignoruje a zametá pod koberec. Už sme v rámci triedy riešili aj iné problémy, a nikdy sme s ničím nepochodili. Poviem ti, mala som to urobiť skôr. Dcéra mala síce prvý mesiac veľmi ťažký, ale keď sa rozkukala, je maximálne spokojná. Z matiky má samé jednotky, čo pri predchádzajúcej učiteľke nehrozilo. Bola to ťažká zmena ale oplatila sa. Dcéra je stale v kontakte aj s bývalými spolužiakmi, ale zrazu sa rada pripravuje do školy, teší sa tam, je motivovaná a zdvihlo sa jej sebavedomie. Niekedy treba robiť veľké rozhodnutia, lebo takéto správanie učiteľa/autority vie narobiť paseku.

andreatytler
25. feb 2024

No sila. Riaditelka posle dieta za psychologom, lebo sa nevie branit utociacej ucitelke.
Urcite staznost. Otrasne.

adkala
25. feb 2024

Na inšpekciu treba hmatateľné dôkazy, aby ste uspeli. Svedkovia, že ho zhadzuje pred triedou? Potvrdenie v edupage, že báseň schválila?…
U nas jedna mama išla za zástupcom rodicov v triede a ten riešil a skutocne jej pomohol. No musim dodať, ze ten zástupca rodičov bol skutocne ochotný a iniciatívny. Prípad bol riešený na rade školy a rade rodičov. Opakujem, pomohlo to (nielen tomu jednému dieťaťu).