Koncoročné vysvedčenie a maturita

dadicaka
3. máj 2024

Žienky mam otázku mám syna maturanta a má z angličtiny doslova Hlupanu učítelku. Sadla si na neho lebo prešiel do 2rocnika nadstavby na inú školu. V predošlej v 1mal z angličtiny 3, tu mal na polroku 5 a hrozí mu aj na konci roka napriek tomu že test urobil na 50%a sloh na 30%čo je známka 4 ostatný spolužiaci majú také isté %a im dala známky už uzavreté 3a4. Ak by mu dala známku 5 zase čo môžme urobiť aby mohol ísť na ústnu maturitu. Ďakujem za odpoveď, ideálne od učiteliek zo strednej školy.

patus_2
3. máj 2024

@dadicaka keď má syn problém s hodnotením, nech požiada o komisionálne preskúšanie. Tam nebude už iba "hlupana učiteľka" ale celá komisia. Tam sa pekne preukáže, či je alebo nie je známka opodstatnená.

dadicaka
autor
3. máj 2024

@patus_2 neni opoctatnena lebo na Písomku ho doucovala učiteľka ktorá učí angličtinu a povedala mi aj ona sama že on angličtinu vie

egonsk
3. máj 2024

@dadicaka tak mozno je len stressman. Skus s nim trosku viac aj ty cvicit. Snad ta ucitelka co ho doucovala nebola 20+ v leginach 😁😉

patus_2
3. máj 2024

@dadicaka veď presne od toho je komisionálne preskúšanie, keď je o tom presvedčený, aby ukázal pred celou komisiou, že mu právom patrí lepšia známka. Ale inak, okrem priemeru sa do koncoročného hodnotenia počíta aj aktivita na hodine, príprava....

lukbe
3. máj 2024

@patus_2 nedá sa tu objektívne určiť, že on vie, ak ho preskúsa niekto iný, inak a z iného učiva. Aj na to sú komisionálny, ak s hodnotením nie je spokojný.

dadicaka
autor
3. máj 2024

@egonsk neni stresman bol odpovedať už 5krat a nedala mu žiadnu známku a dokonca mu povedala že zajtra si to zopakujeme! Nechce mu uzavrieť známku vôbec dokonca si syn zavolal pred 2tyzdnami aj riaditeľa na hodinu keď ho skúšala a aj on sám vraj povedal že je to v poriadku. Tak čo si mám o nej myslieť ak nie to že je hlupana.

luccija
3. máj 2024

@dadicaka veď ešte ho nenechala prepadnúť asi ho chce viac x vyskúšať.A, ak náhodou prepadne pôjde na komisionalky a maturitu neskôr.ale, keď bol riaditeľ na hodine a vyzeralo to dobre, tak ho chce len vydušiť.Ano, sú aj také ucitelky

egonsk
3. máj 2024

@dadicaka ze si na neho zasadla, co asi neovplyvnis. Ak sa dostane k maturite, tam bude viacero prisediacich, tak tam bude snad kludnejsia a on preleze mozno s odretymi usami, jej natruc.

dadicaka
autor
3. máj 2024

@patus_2 pripravuje sa na každú hodinu a každú hodinu posledný mesiac bol aj skúšaný a žiadna známka iba povedala zajtra si to zopakujeme

dadicaka
autor
3. máj 2024

@luccija ved práve ale syn vraví že už toho má plné zuby už má všetko uzavreté okrem toho predmetu a ešte slovenčinu ale tam mu vychádza 3 tak tam to už nerieši len táto angličtina a navyše chlapec je integrovaný tá učiteľka podpísala že to akceptuje a tvrdí že doteraz nič netušila hlavne ze to podpísala že mu spraví individuálny plán a do dneška ho nemá Spraveny

gelifil
3. máj 2024

@dadicaka a preco to riesite teraz, ked je koniec??meisc ste kde boli? za kazdu odpoved musi dostat ziak znamku HNED!

dadicaka
autor
3. máj 2024

@gelifil no ani do polroku nemal žiadne známky napísané v edupage a keď mu uzavierala tak sa tam objavilo naraz 15znamok 14razy 5a raz 4,a to sme vôbec nevedeli že aj na to sa mohol odvolať toto všetko mohlo byť už dávno vybavené keby sme to vedeli minulý týždeň sme sa dozvedeli že sa mohol odvolať na Známku

dadicaka
autor
3. máj 2024

@gelifil a odvtedy to riešime

dadicaka
autor
3. máj 2024

@lukbe skúšala ho z otázok ktoré ho skúša aj učiteľka v škole a vedel to max na 3 ako mi povedala

luccija
3. máj 2024

@dadicaka a tebe to nebolo divné, že nemá známky za polrok?Nie, nemá sa to takto robiť dopísať dodatočné znamky ale keď ste nenamietali tak si robila čo chce a aj robí.

dadicaka
autor
3. máj 2024

@luccija také učiteľky by nemali učiť vôbec práca učiteľky je o tom ako žiaka pripraví na maturitu ona ich neučí vôbec dá im papier obrázok a píš co vieš to neni učenie to viem povedať aj ja a to nemám vysokú ako ona

dadicaka
autor
3. máj 2024

@luccija už vieme že sa môžme hneď odvolať a do ústnych ho stihnú pre skúšať ale takéto učiteľky nemajú čo robiť v školstve podľa mňa keď majú takýto prístup k žiakom

patus_2
3. máj 2024

@dadicaka celé je to nejaké divné. Učiteľka skúša bez známky, ktoré sa neskôr objavia v edupage... A syn sa na známku neopýtal? Prečo si nežiadal vedieť známky z odpovede. Určite museli aj písať písomky, tie tebe a hlavne synovi učiteľka vie predložiť a doložiť aj hodnotenie a stupnicu. Niečo tu nesedí, chodil syn na hodiny pravidelne? Ako sa správal k učiteľke? Majú podobne problémy aj spolužiaci?

dadicaka
autor
3. máj 2024

@patus_2 mne to začalo byť divne pred mesiacom tesne pred písomnými povedala som že sa popýtam ostatných spolužiakov oni nemali žiadny problém s nou lebo oni už vedeli aká je. Syn tam nastúpil až tento rok takže si naňho a ďalších 2 spolužiakov ktorý prišli z tej istej školy a triedy zasadla lebo nevedeli písať sloh a v 1,polroku pisali Len slohy. Preto aj prepadol lebo on nestihol dopísať ani jeden.(Je integrovaný) Preto im 3davala stále 5a nezapisovala im to lebo to nemali dopisane ani jeden. A v 2 polroku ich začala len skúšať syn bol pripravený na každú hodinu a každú hodinu ho aj skúšala a zatiaľ získal 2krat 4a dvakrát vraj 5 lebo vraj vedel veľmi málo to bolo ešte pred písomnými tie napísal test na 50%a sloh na 30%a odvtedy bol skúšaný každú hodinu a žiadna známka

januska12323
3. máj 2024

Sťažujte sa u riaditeľa a keď nepomôže aj vyššie ale dosť neskoro ste sa zobudili.

dadicaka
autor
3. máj 2024

@januska12323 vravím už vyššie riešime to už mesiac týždeň pred pisomnymi a to odvolanie na Známku sme sa dozvedeli až pred týždňom od inspekcnej služby a sama povedala ta riaditeľka inspekcnej že sa mohol odvolať na Známku my sme to nevedeli že sa môže odvolať

stanielka17
3. máj 2024

@dadicaka "neni opoctatnena", ale urcite je tvoj syn genius, napriek trojkam a stvorkam aj v ostatnych predmetoch, na ktorom ucitelka bezdovodne "sedi", lebo bol na nadstavbe (wtf?). V 99% tychto pripadov hysterickych rodicov ucitel ziaka hodnoti uplne primerane, akurat ziak je bud uplne poleno, alebo na to skratka kasle. Prepac, ale doucovatelka, ktorej platis, co hovori, ze "anglictinu vie", nie je ziaden dokaz nicoho. S ucitelkou si sa vobec nebavila, ale slepo veris synovi, ktory prepada a nosi 5-ky, ze ucitelka na nom sedi. Ako referenciu pouzivas spoluziakov, co udajne hovorili a co si udajne o nej myslia.

sashabb
3. máj 2024

@stanielka17 vieš čo, ja jej aj verím, dokonca som pozerala odkiaľ autorka je, či to nie je "naša" učiteľka. Ja nechcem urážať učiteľov, ale sama vidím aká je synova učiteľka prepatá. Tiež rozdáva samé 4-5, už sa viacej rodičov sťažovalo aj priamo jej na rodičovskom, že čo to má za prístup. Teraz jeden žiak skrz ňu prestupuje, dokonca viem, že jedno dievča odišlo pred maturitami zo školy skrz ňu.
@dadicaka sťažuj sa u riaditeľa.

stanielka17
3. máj 2024

@sashabb Ako moze byt, nie je nic vylucene, ale za svojich par rokov odrobenych v skolstve som tento trend "zasadnuta ucitelka" videla x-krat. V drvivej vacsine bol problem otrasny pristup ziaka a nie ucitel, co si maloktory rodic dokaze pripustit. Tu to hodnotim podla toho, ze syn autorky ma vseobecne zle znamky a problemy s ucivom.

heni79
3. máj 2024

@dadicaka Tvoj syn mal 5 na vysvedčení z ANJ na polročnom vysvedčení v maturitnou ročníku? A vy ste začali riešiť doučovanie cca mesiac pred maturitou? 🤔 Hm, ako bolo už spomenuté, po vydaní koncoročného vysvedčenia 4.ročníka podajte sťažnosť proti hodnoteniu. Bude nariadená komisionálna skúška. Do troch dní od vydania vysvedčenia. Výsledok komisionalnej skúšky je konečný. Ak ju urobí, pôjde maturovať. Ak nie, skončil. Škola by mu musela umožniť opakovanie ročníka. To sa nedeje automaticky. Ak budete akceptovať 5, pôjde v auguste na reparát a ak ho urobí, bude maturovať v septembri. To všetko za predpokladu, že naozaj dostane na konci 4.ročníka z ANJ 5. Ešte ju nedostal. Zvážte si všetky okolnosti.

sashabb
3. máj 2024

@stanielka17 keďže si robila v školstve, zakladateľka píše, že jej syn je integrovaný. Nemá mať aj iný prístup od učiteľa? neberie sa takýto žiak ako znevýhodnený? pýtam sa slušne, lebo toto môže byť tiež u nich problém.

dadicaka
autor
3. máj 2024

@sashabb už sa stalo a bol aj na vyučovaní a povedal ze tú 5na vysvedčení si nezaslúžil

heni79
3. máj 2024

@dadicaka A ešte jedna vec ma zaujala. Syn odpovedal viackrát, no známku nedostal. Nebol tam skôr dôvod, že radšej ti známku nedám, stále to bolo zle ... a zajtra si to zopakujeme ( v zmysle, douč sa to?). A syn si zavolal riaditeľa na hodinu (asi zle naformulované, zrejme ho poprosil o pomoc) a riaditeľ povedal, že všetko ok. Je angličtinár? No, ak aj nie ... o to viac by ste mali chcieť komisionálne preskúšanie. 🤷

dadicaka
autor
3. máj 2024

@patus_2 písomky žiadne nepísali

stanielka17
3. máj 2024

@sashabb Tazko hodnotit, kedze autorka si ani len nevypocula stranu ucitelky. Ten individualny pristup tam mozno je.