Moja 15-ročná dcéra vie o mojej nevere

23. jún 2021

Pracujem v jednej firme uz 12r. Praca ma baví. Som vydata, mam 1 dceru ktorá ma 15 r. Pred rokom som si zacala romanik s kolegom. Trvalo to par mesiacov, potom sme to ukoncili ale pred tyzdnom sme boli zase raz spolu. Od manzela nechcem odist. Problem je ten ze dnes si dcera zabudla mobil doma a ked som jej ho niesla, pozrela som spravy. A pisala si tam s kamaratom o mne a o tom kolegovi. Proste celú dobu si citala moje maily a vie o vsetkom. Co mam robit?

hlubik
23. jún 2021

a este jednu vec. Dcera je momentálne v puberte. Neviem čo to spravi s nou. Neuvedomuješ si dôsledky.

danieladeley
23. jún 2021

@lenka2710 kazdy sa moze posmyknut ako hovoris, ale zeby bolo udrziavanie niekolko mesacnej nevery posmyknutim? :/

ivanka12311
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anjelicek26
23. jún 2021

@lenka2710 úprimne posmyknutie berieme nejakú firemnú oslavu alkohol a proste zatmenie mozgu a jednorazovú vec.. Ale mesiace trvajúci románik🧐

nistika
23. jún 2021

zeny ale neexistuje ziadne vedecke alebo odbornikom vyjadrene tvrdenie co je a co nieje posmiknutie v oblasti nevery .....takze to nemozte ani hodnotit a vobec nieste v pozicii, ze by ste mali pravo nieco hodnotit....tot vse....otazka bola jasna co mam robit? autorka to chce riesit, vycitky svedomia ma aj bez vas....cize ak neviete odporucit odbornu prirucku, alebo priamo radu, chodte sa ventilovat inam....este by ma zaujimalo kde su sakra teraz admini....

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ella_price
23. jún 2021

Akože fakt zas odstraňujú komentáre a tupé diskusie tu nechávajú, veď pohodička 😂😂😂

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katkati
23. jún 2021

@nistika Nechápem čo je smiešne na tom, že niekto sa nestotoznuje s dlhodobou a opakovanou neverou. Keby autorka vedela, že mala k tomu vážny a neriešiteľný dôvod, tak iste by to tu spomenula.

bluehorsee
23. jún 2021

Fuuu ja keď som si prečítala tie komentáre tak nemám chuť ani na večeru🙈kde sa vo vás ženy berie toľko jedu. Ani jedna z vás nevie čo majú medzi sebou a hneď ste ju dourážali ako dáku vrahyňu. Je to len a len jej vec čo majú doma a ani jedna z vás nemá čo vynášať súdy, lebo sa to môže otočiť proti vám.
Poviem vám moju skúsenosť. Na messengeri si ma vyhladal kamaratkin kolega a zacal mi vypisovat take uchylaciny az som ho musela zablokovat.pisal ako sa do mna zamiloval na prvy pohlad, aky je nestastny v manzelstve, ako ho zena sekyruje, ako sniva o to co by so mnou robil, ked sa miluje so svojou zenou tak mysli na mna... No hnus prvej triedy.
Raz som nahodou stretla jeho zenu s dvoma malymi detickami.sme z rovnakej dediny tak sa pozname. Dali sme sa do reci a ani neviem ako a prisla tema na neveru. Ake su dnesne vztahy, muzi, zeny... A potom zaťala že jej sa nič také nemôze nikdy stat. Ze oni maju dokonale manzelstvo. Ako uzasne sa maju. Bola skalopevne presvedcena ze ma dokonalu rodinu.keby som v tej chvili odblokovala jej manzela tak ju tam klepne. Ale bolo mi tak luto tych drobcekov tak som jej nic nepovedala😔A rovnaku idylku mate mozno doma aj vy a ani o tom netusite.manzel sa na prvy pohlad javi ako dokonaly a pritom ma za usami. Tak nesudte lebo budete sudene.
Nieje to samozrejme obrana pani, to co robi nieje správne ale fakt je to nepekné takto ju dourazat. V reale by ste ju co? Ukamenovali?

Pani vam urcite radim aby ste sa v prvom rade porozpravali s dcerou.s citom ale ako zena so zenou. 15 rokov je dost na to aby vela veci chapala, musite mysliet aj na to, ze tato situacia sa moze neprijemne podpisat aj na jej buducnosti, vztahoch, sexualite a neposlednom rade aj vo vztahu voci vam, ci manzelovi. Musite jej ukazat ako niest za svoje ciny zodpovednost a ukazat ze stat sa moze hocico vo vztahu, ale dolezite je aby si nemyslela ze je to v poriadku.. Vysvetlite jej dovody preco k tomu doslo a hned potom chodte za manzelom a urobte to iste.znesie to urcite lepsie ked mu to poviete vy ako ked mu to povie v hneve a zufalstve vasa dcera.
Uvidite, mozno ma aj on nejaky problem s vami, mozno ma tiez milenku ale nechce sa rozviezt, lebo vas ma stale rad. Vy sa tiez nechcete rozvadzat, tak zabojujte o manzelstvo.zabojujte o cisty stit a novy zaciatok.. Porozpravate sa a mozno si obaja vela uvedomite. Musite sa premoct a urobit to. A potom uvidite ci vase manzelstvo prezije alebo nie. Urcite ste mala dovod preco ste to urobila. Ci uz velky problem alebo ste len bola nespokojna.my vsetci mame nejake city a potreby a kazdy to riesime inak.Je to len vasa vec co vas k tomu dohnalo,ale musite sa postavit za svoje ciny. . Drzim vam palce. Rozhovor s dcerou urcite neodkladajte! Ak sa uz o tom bavi s cudzimi ludmi, znamena to, ze ju to dusi a trapi, potrebuje sa zdoverit. Nenechajte ju v tom. Teraz je vo veku kedy sa z nej formuje zena

marvin1234
23. jún 2021

Ja som takto capla mamu a nikdy som jej to uz neodpustila.

nistika
23. jún 2021

@elizabet173 admini nie aby blokovali tuto temu ale jednolive prispevky uz sa stalo mimochodom....myslim ze som jej svoju radu napisala do prveho komentara....

andreatytler
24. jún 2021

Tvoj problem nie je dcera, ale manzel.
Nemozes od cery ziadat aby toto drzala v tajnosti pred vlastnym otcom. Musis sa muzovi priznat a s dcerou sa porozpravat.

78787878
28. jún 2021

Nic. Bohvie co vie na otca...

modryanjelik
2. júl 2021

môžeš poslať námet na rodinne prípady

zafir01
2. júl 2021

Tak ti to napíšem z pohľadu dcéry.
Mala som presne 15, keď som sa náhodou dozvedela ( zdvihla som mamin mobil a v telefóne, pán myslel, že to je moja mama a spustil.....) že mama ma mimomanzelsky vzťah. A teda, keby jeden nejaký trvalý a stály, žeby sa zaľúbila......
Ale ha som maká ešte dvoch mladších súrodencov. Otec nebol príklady manžel, ani otec.. Skôr agresívnejší workoholik a pedant. Ale aj tak som to vnímala ako obrovskú zradu, a bolo mi to strašne nechutne.
Ona od nás odchádzala s tým, že je v práci, a bola s nim... Tie dni, co si s ním uzivala, som ja doma ako 15 ročná, zastupovala matku, robila si úlohy s mladšími, varila, chodila na nákupy, a svoj vlastný pubertalny život a kamošky som musela odsuvat ..
Keď som teda na to prišla, som mame povedala, že na týždeň na to, aby to povedala otcovi, inak mu to poviem ja. Ze sa na to neviem pozerať. Najmä keď som vedela, že od otca z pohodlnosti odísť nechce, aké zároveň ani jej druhy chlap asi nebol nič vážne, keď mu ani o nás deťoch nepovedala. (on ju aj tak hneď nechal, a opäť si nasla ďalšieho)
Mama sla teda nahnevaná za otcom, že ju vydieram. (áno.. Miesto svojej nevery riešila to, že ju vydieram a nie som vychovana...)
Nakoniec sa našťastie rozviedli. Mama sa na pár rokov vytratila z našich životov, bez akéhokoľvek kontaktu.
Ale ten pocit oklamania vo mne ostal aj po 20 rokoch. Neviem si to vysvetliť... Dodnes mi nič nevadí tak veľmi, ako keď by bol partner v tomto neuprimny. Preto to aj manžel vníma, že ma to poznačilo. Za mlada som bola trochu viac žiarlivá, a teraz zas vyžadujem komunikáciu a dôveru. Ak sa bude muž vo vzťahu cítiť nekomfortne, a už len myšlienkou by uvažoval, aké by to bolo s inou, alebo nebol šťastný, vie, že to chcem vedieť, nech veci riešime spolu ešte pred tým, ako by sme jeden, alebo druhý mohli sklznut do iného vzťahu, či nevere. Viem, že sme len lzdua, no name aj rozum, a ten by sme mali používať.

gugugaga123
18. júl 2021

Máš robiť to že nemáš mávať "romániky". Na dcérkinom mieste by som o tom dávno tatovi povedala.

positive
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
positive
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marca12
15. júl 2022

Nevsimla si si zmenu v jej spravani? Nie je k tebe odmerana,chladna? Neviem,co by som robila. Asi by som sa s nou porozpravala,ak by som si vsimla jej odmeranost ku mne. Ak je stale rovnaka,mozes sa tvarit,ze o nicom nevies. Kazdopadne vztah s kolegom by som ukoncila,ak neplanujes rozchod s muzom. Dcera ani muz si nezasluzi,aby si ich klamala.

luccija
15. júl 2022

@marca12 bolo to pred rokom... tiez by ma zaujimalo ako to je teraz🙂