Nemám kamarátov

5. jan 2022

Ahojte už fakt neviem co robiť v septembri som nastúpila na novu školu a akosi si tu neviem nájsť kamarátku kamarátov.na základnej som sice tiež nikoho nemala okrem spolusediacej lenže to mi nevadilo pretože sme spolu chodili všade na výlety sme spolu sedeli a proste bola to moja dvojica s ktorou som si rozumela a mohla som jej povedať hocico.no tu na strednej proste žiadnu dvojicu nemám pretože všetci tu už tu svoju majú. Cez prestávku sa snažím vždy s niekym rozprávať ale je to ťažké keďže som skôr introvert no snažím sa a väčšinou to aj vyde a normálne sa bavíme lenže proste nikdy ma nikto nikde nezavola myslím ako keď sa ideme napríklad prejsť s celou triedou alebo proste len tak do partie nikto sa ku mne neprihovori prvý. A už tu proste je každý poskupinkovany a niekde zapada no ja nikde. Keď sa aj snažím do nejakej skupiny pridať väcsinou ma ignorujú keď poviem hocičo a začnú sa ďalej rozprávať bezo mňa. Mne by ani nevadilo ak by som nemala veľa kamarátov skôr mi vadí ze nemám tu moju dvojicu s ktorou by som mohla vždy rátať. Možno je to aj tým ze v poslednej dobe mam pocit ze akoby nie som sama sebou a vždy sa snažím napodobniť niekoho správanie aby som zapadla.a už akoby neviem nájsť sama seba proste mam pocit ze už ani neviem ako by som sa ja v určitej situacii chovala .snáď mi poradíte

benit
5. jan 2022

Taketo pocity mala aj d era prestupom na sš. Ona mala na zakladke viac ksmaratok. 3 z jdj triedy isli spolu, ale citila sa v tej triede divne, ze tam vobec nezapadla, napatri tam. Nakoniec od februara zmenils skolu a tam bolz v pohode kamosky si nasla hned, teraz su spolu aj na vš a tam si tiez nasla dalsie. Nenahovaram ta ns zmenu skoly, skor tym chcem ukazat, ze nie vzdy si ludia sadnu a zvlast pre introvertov to moze byt tazke. Jej pomohla aj psychologicka.

autor
5. jan 2022

Jedno dievča s ktorou sedím na par predmetoch je celkom hanblivá a už som sa jej aj chcela prihovoriť ale je to celkom ťažké keďže je stále iba na mobile a ja ju nechcem otravovať. Par krát som sa je spýtala odkiaľ je a take tie veci to ešte na začiatku ale ona vždy iba odpovedala jedným slovom a viac sa so mnou nerozpravqla

att123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bikarbona
5. jan 2022

A nie je v triede niekto, kto by mal snahu, aby ste boli dobry kolektiv? Zeby ste sli viaceri von? Alebo nebolo nieco take, ze tretiaci zavolali prvakov von? Nejake mensie imatrikuly?

autor
5. jan 2022

@bikarbona nie vôbec väcsinou chodia von iba skupinky nikdy nikoho nezavolali ze celu triedu .iba nazaciatku sa druhaci alebo tretiaci snažili zoznámiť s prvkami ale so mnou nikdy takže ostatní tam majú kamošov aj z iných tried len ja nie

simca06022011
5. jan 2022

no v tejto kovid dobe bud rada ze vobec si chvilu sedela s niekym... mam tu baby v okoli co idu maturovat a 2 roky boli ledva v skole, ziadne akcie, takmer ziadni kamarati v skole. Ono sa to aj zle riesi, ked my sme stredne skoly napr. prezili akciami, vyletmi, prespavackami, chatami... nikdy inde sa ten kolektiv tak neutmely, ziadne prechadzky a pod to nevyriesia.
Co sa tyka hladania kamosov, ja som tiez nikdy nebola extra spolocenska, moj brat je uplny introvert. On nemal kamosov ani na zs, a na strednej par ale fakt az ked skoro koncili skolu a ja si napr. nepamatam ze by som oslovovala niekoho z inych tried a vyssich rocnikov... inet riedy sme spoznali vdaka vyletom spolocnym skolskym a potom na akciach - tie sa teraz nerobia. A presne mam ten problem ako ty, ze "nechcem otravovat". Skus to prekonat a "otravuj" a skus necakt kym ta niekto oslovi. Vela deciek sa za mobil skryva, tak tu spolusediacu oslov. Mozno ma podobny problem ako ty... ak budes otravovat, prinajhorsom povie, ze nemas otrvavovat :D
Plus je to stredna, kopec deciek sa tam pozna zo ZS, z ulice a inych tried, cize mozno preto su na tom "vyhodnejsie". Nestracaj nadej, urcite sa to nejak "upravi". My sme boli na strednej super kolektiv a aj tak sa tie kamaratstva a skupinky premiesavali stale.

bikarbona
5. jan 2022

V tomto je to aj blba doba. Mas nejaky kruzok, kam chodis a mas nejakych kamosov? Ak ano, tak stredna sa da prezit.

autor
5. jan 2022

@bikarbona práveže už ani nie každým rokom menej a menej pamätám si co za piatka som mala toľko kamaratov teraz žiadnych. Teda zo základnej mam asi 2 ale už sa nestretavame občas si napíšeme +mam kamarátku na strednej co ju už poznam dlhšie lenže to je taka kamarátka ze som jej dobra iba ak niečo potrebuje

cyberk
5. jan 2022

chapem ta, tiez som sa musela mrte pretvarovat na strednej, aby som zapadla - mala som na vyber bud budem v kruhu discofiliek alebo v kruhu spitin... :D
Ak nechodis na ziadne kruzky... zacni hrat pocitacove hry a budes mat kamaratov kopu z celeho svk/cz a potom ti bude ukradnute, ci mas na strednej tu svoju "dvojicku" :D

autor
5. jan 2022

@cyberk ako mne by to ani nevadilo lenže keď vidím tie pohľady učiteľov co na mňa zazeraju pretože som vždy sama a potom to hovoria na rodičovskom nie je mi všetko jedno

cyberk
5. jan 2022

Tak potom mas na vyber - bud sa budes tvarit, ze ta tie bullshity, co sa rozpravaju spoluziacky zaujimaju a prinutis sa vzdy zacat konverzaciu s nimi... alebo si tieto pohlady nevsimaj a zober si do skoly nejaku fajn knihu a citaj si 🙂 Budes sa citit ako v inom svete a zacnes si uzivat to, ze mas svoj cas sama pre seba a na okolie zabudnes... byt ina nie je zle ;)

autor
5. jan 2022

@cyberk to neznie ako zlý nápad par krát som si aj do školy knihu zobrala len moji učitelia hrozne takéto veci riesia ci niekto ma kamaratov a prečo ich nemá a hneď nech idem za školskou psychologickou a so mnou vlastne žiadny učiteľ problém nemá a všetci si myslia ze kamošov mam pretože v triede sa väcsinou s niekym rozprávam ale problém je vždy telesná keďže teraz sa väcsinou prechádzame a vtedy si knihu ani nič podobne zobrať nemôžem 🥲

bennn
6. jan 2022

Nehľadaj si kamarátov. Mnohí idú na strednú tak, že sa poznajú aj zo základnej školy. Ber ich proste ako spolužiakov. Tak budeš samostatná jednotka, a s ostatnými budeš mať taký normálny spolužiakovský kamarátsky vzťah. Keď treba tak sa bavíte, s niekym možno aj porozprávate, ale nič extra vážne a hlboké to nie je.

Škola ma naučila, že spolužiaci sú iba spolužiaci, nie kamaráti, hoc si to počas školy myslíš, že sú to kamaráti. Ako sa cesty rozídu, tak sa aj vzťahy ukončia.

Počas štúdia sa môžu rôzne príležitosti naskytnúť, trebars na iných hodinách, spoločných s inými triedami, alebo v neskorších ročníkoch, na krúžkoch, akciách, skrz nejakú aktivitu... (nezavidim tym čo študuju v tejto covid dobe)

Ono v triede sa začnete brať navzájom ako kolektív až neskôr, pretože ním ste. Každý aj ten čo najmenej zapadá alebo je najdivnejší je súčasťou triedy, a pri rôznych príležitostiach, zbieraní peňazí, alebo rátaní sa, dochádzky, a kadečoho, ho spomínajú a tak si všetci postupne utvrdia, že patrí k nim do triedy, hoc sa s ním oni sami nebavia. (na priklade niekoho kto ma zaujem robiť inym zle) ...

Na toto je práve dobrý internet, kde vieš nájsť kamarátov približne vo svojom veku, s ktorými si vieš písať. Stačí jeden, s ktorým si budeš písať každý deň celý deň, a hneď bude tvoj svet krajší a bude ti jedno, že nemáš super kamarátov v triede, si zvykneš.
Treba sa učiť fungovať samostatne. O tom je život.

oooieo
6. jan 2022

Ježiš ja som úplne rovnaká ako ty :D

autor
6. jan 2022

@oooieo jej škoda ze ta nepoznám:D

oooieo
7. jan 2022

Hej to je🥺 kľudne mi napíš ak chceš pokecáme ☺️

jackie_1992
13. jan 2022

To poznám 🙂 možno skús netlacit na pilu. Aj keď veľmi veľmi chces a je ti z toho smutno, pribrzdí a skús sa venovať sama sebe. Čím viac sa budeš venovať sama sebe, doma aj v škole, tým viac sa spoznas, čo ťa baví, čo máš rada, čo sa ti páči, budeš mať koníčky a zamakas na sebe a začneš byť sama so sebou spokojná a matnsa rada. Vtedy si ťa spolužiaci začnú sami všímať a brať tá do partie. To máš tak v každom kolektíve. A keď sa ti to nepodarí, tak to nerieš a buď v pohode. Ak sa naskytne príležitosť spolužiakom pomôž, poraď, spýtaj sa ich aj ty na dačo a potom odíď. Tak nenásilne. Prípadne pochval oblečenie, spýtaj sa kde ho kúpili, rozprúd debatu, spomen nejakú hudbu, čo počúvate, film, ktorý si videla, či nepoznajú ďalší taký podobný, že už nevieš čo máš pozerať atď. Ale nerob to tak násilne, skôr že spýtam sa ale nepotrebujem s vami vykecavat polhodinu, mám čo robiť aj bez vás. A možno to zafunguje. 🤔🙃 Och, nezávidím toto učenie sa komunikácie a nadväzovanie vzťahov, ale každý si tým prejde.

yzomandias
22. okt 2023

ahoj ako to mas teraz? Ja mam 15 a mam podobne pocity.Cele vikendy travim s rodinou je mi strasne smutno.Ako si ro zvladla?

autor
1. nov 2023

@yzomandias ahoj to mam mrzi. U mna to je uz nastastie lepsie nasla som si par novych kamaratok s ktorymi travym cas aj ked v poslednej dobe mam zasa pocit ze som odstrcena ale je to lepšie. Treba sa len osmelit a uvedomit si ze kazdy z nas je len clovek a aj keby sa ti stane nejaky trapqs stale mas rodinu proste skusaj nic za to nedas❤

yzomandias
1. nov 2023

ja som relativne pohode lebo som na internte a tam su ludia ,s ktorymi som.Len ja sa citim strasne trapne pred nimi ,ze som este nemala frajera.A tiez preto ,ze rada travim cas s rodinou.

autor
3. nov 2023

@yzomandias nemáš sa začo cítiť trapne ani ja som ešte nemala frajera tiež ma to obcas štve ale verím ze príde v správny čas a to ze rada tráviš čas s rodinou je naozaj krásne a máš šťastie ze mas rodinu s ktorou si rada a mate spolu super vzťah. Podľa mňa ti skôr veľa báb môže akurát tak závidieť

trubi
26. nov 2023

Baby, ja som mala prvého frajera až po 20-ke. Nebudem klamať, že ma to niekedy neštvalo.. Záujemcov sa pár našlo aj skôr, ale keď u mňa nebol záujem.. aj ten prvý musel týždeň, dva za mnou chodiť.. a zase do mojej najväčšej lásky, som sa zaľúbila, keď som sa mu zahľadela do očí, a potom každou chvíľou viac.. a teraz medzi nami spí jeho 7 ročná kópia 😀

Chcem typ len povedať, že určite sa nemáte za čo hanbiť. Mať frajera len aby som mala? To nie je nič pre vás. Ste rozumné. Ja si tiež neviem predstaviť mať niekoho na chvíľu a že by som teraz spomínala na xy ex..

trubi
26. nov 2023

@yzomandias užívaj si chvíle s rodinou. Je super, keď si rozumiete. Nemá každý to šťastie. Ja som to mala všelijaké, akurát možno v nevhodnom veku. Aj keď zase tiež mi to niečo do života dalo..

trubi
26. nov 2023

Ja som bola na základnej šikanovaná a tiež som riešila, kto si čo o mne pomyslí. A raz som tak, neviem či v 3., 4. ročníku na strednej, išla domov a za mnou spolužiačky. Niečo si asi šuškali, tak som si myslela, že ma ohovárajú. A neviem akým zázrakom sa mi do hlavy dostali myšlienka, že prečo by ma to malo trápit. Nech si ohovárajú, keď ich to baví a ja to mám už na háku. Neskutočnú slobodu som vtedy pocítila

yzomandias
27. nov 2023

dakujem no ja mam sice skvelu rodinu a kamaratov ziadnych.Vzdy cez prazdniny sedim doma a ked uz niekam idem tak vzdy len s maminou ocom alebo nejakou rodinou a nech snazim akokolvek nikdy to nie je kamaratstvo ,ze by sme sa stretli aj mimo skoly alebo internatu .

bennn
10. dec 2023

@yzomandias tym si prejde veľa ľudí, ja som tiež byval cele leto doma, a nerobil som nič, resp. hral som online hry. Cez leto aj tak nie je moc čo robiť, športy začínajú v septembri, max letná príprava je. Jediné čo je také v lete robiť, je cestovať, chodiť povonku, akvapark, les...

reflexnavesta83
26. jan 2024

@bennn
Presne tak hlavne sa treba vzdať ilúzie že budeš mať so všetkými hlboký vzťah. Proste ľudí s ktorými máš hlboký neni veľa a sú vzácni. Ale netrvdim že takého človeka nemôžeš stretnúť aj medzi svojimi spolužiakmi.

reflexnavesta83
26. jan 2024

@yzomandias myslím že to je úplne v pohode a je super že máš taký dobrý vzťah s rodinou lebo rodina ti ostane na celý zivot

reflexnavesta83
26. jan 2024

@trubi niektoré ženy si nájdu priateľa aj neskôr nie je na tom nič zle. Netreba sa pre to cítiť zle