Šikana na základnej škole

25. okt 2022

Zhruba zhrniem situaciu, nejedna sa o mna a moje dieta. Dieta druheho stupna si siahlo na zivot. Po prepusteni z nemocnice sa matke zdvoverila so sikanou a ukazala ako dokaz historiu konverzacie na socialnej sieti, kde je castovana tymi najtvrdsimi nadavkami, aby pi..., ku... zdochla, skapala, ze nikomu smutno nebude, ako si dovolila riesit sikanu... je tam toho dost. Tato konverzacia totizto vznikla po tom, ako matka riesila sikanu s triednou ucitelkou, su tam za to vyhrazky. Dievca odmietalo chodit do skoly, zila v strachu, nevedela sa branit, ani v historii chatu im nijako nenadavala a neoponovala. Logicky dcera viac sikanu nespomenula, riesila to, ako to riesila, matka bola v tom ze sa situacia zlepsila. Poprosim o idealne odbornu radu, ake moznosti matka ma, ako ma postupovat, ako situaciu v skole riesit, koho oslovit, koho zapojit, privolat na osobne stretnutie, ake dosledky vyvodit u dievcat, ktore ju sikanovali. Dcera je uz preradena do inej skoly v susednom meste, ide o to, aby sa to neopakovalo, zastavilo, popripade, ak vyplavaju podobne skusenosti aj u inych deti, aby sa im mohlo pomoct. Podotykam, ze v rovnakej triede sa uz riesila sikana chlapca cca rok dozadu, kedy matka na rodicovskom zdruzeni velmi plakala. Dakujem za kazdu radu.

cairka
25. okt 2022

@liljana , ty máš tiež pekne ujeté názory. Čo ma mentálne postihnuté so šikanou????? Rozmýšľaj, čo píšeš!

liljana

Dnes o 08:47
Odlozit si vsetky vyhrazky a odpisat, ze to posuvas na policiu a podaj trestne oznamenie. Cloveku je uz zle zo vsetkych mentalne postihnutych ludi, co potrebuju urazat a ponizovat ludi online, aby si vyriesili svoje vlastne komplexy. A uprimne, ak sa vies dopatrat k tym detom, par sprava-zlava jednemu ostatnym na vystrahu by ich mozno naucilo, co kedy pustat z huby.

liljana

Dnes o 10:54
@terezka1947 Vsetci nie, tak 30% ludi s nizsim IQ. Bolo by to smutny svet, keby tu zili iba sami magori

renab
25. okt 2022

Jednoznacne Statna skolska inspekcia a policia.

terezka1947
25. okt 2022

Lenže ako riešiť šikanu,keď učiteľ ju vo svojej triede ospravedlňuje?chlapci robia zle,ale fyzicky, tajne. Vedia,kde sú kamery...čiže na tých miestach nie.
Nemáte sa ako dovolať dokážu. A deťom rodičia povedia,že nech sa nemiešali,čiže ani zo spolužiakov,keď náhodou aj niektorí z nich to vidia,nebude ako svedok?
Syn mal odvtedy problém,ako bol učiteľovi povedať,že jedného chlapca bijú. Rozbili mu nos,kopali do brucha. Ešte nakoniec bol syn bonzak a žaloba,lebo učiteľ to v triede podal tak,že to je ok medzi chlapcami. Ten chlapec odišiel zo školy,syn ostal. Ale začali krušné chvíle. Prišli do toho prázdniny,uvidíme ako to bude teraz. Zatiaľ je to ako tak ok.
No idem dopísať,aby sme my,rodičia viedli deti aj k tomu,že keď raz sa niekomu robí zle,ubližuje sa,nemôžu to nevidieť. Nemôžete im vy,rodičia,doma povedať,neries-nie tvoj problém.
Pretože raz sa to môže stať aj im.

liljana
25. okt 2022

@cairka Lebo normalny clovek nepotrebuje sikanovat, urazat, ci ublizovat psychicky, ci fyzicky ludom. Co ich dokonca zabijat.

cairka
25. okt 2022

@liljana ,to, že niekto ubližuje nemá nič spoločné s mentálnym postihnutím. Zjavne má zlé charakterové vlastnosti. Tento vrah bol dokonca nadpriemerne inteligentný. A svojimi výrokmi ubližuješ.

marca12
25. okt 2022

Ma komunikaciu,takze uz to nezametu pod koberec. Ak to neriesili,ziadala by som vymenu riaditela. Napisala list zriadovatelovi a tu svinu,co sikanovala by som si pockala niekde a zasrata by isla domov a bolo by mi jedno,ake to bude mat pre mna nasledky.

marca12
25. okt 2022

@cairka nadpriemerne inteligentni maju znizenu emocionalnu inteligenciu. Taki ludia su dost necitlivy a casto si neuvedomuju svoje konanie.

cairka
25. okt 2022

@marca12 , ja viem, ale spoludiskutujúca tvrdí, že šikanujú len mentálne postihnutí a proti tomu som sa ohradila.

zuzana76
25. okt 2022

to bola sikana v skole, ci mimo skoly?