PN v Rakúsku

maybe888
10. jan 2023

Baby, spýtam sa tak všeobecne, lebo bližšie info nemám. Ak potrebuje pacient, ktorý je poistený v Rakúsku PN od slovenského lekára, môže mu ten vypísať PN aj spätne? uznajú v Rakúsku PN aj spätne? Ak áno, koľko dní? U nás na SVK sú to tri dni (ale aj to potrebuješ nález z pohotovosti, alebo urgentu,...že si bol ošetrený ), koľko je to v Rakúsku? Dakujem 🙂

stellarstar
10. jan 2023

@maybe888 v rakúsku tiež 3 d spätne ale od AT dr

melanta
10. jan 2023

Ak sa nič nezmenilo a dobre si pamätám, tak papier od lekára nebol potrebný vôbec u mnohých zamestnávateľov, pretože zamestnávateľ si PN overil elektronicky v poisťovni. Logicky PN od slovenského lekára si v rakúskej poisťovni neoverí.

stellarstar
10. jan 2023

@melanta papier nie je potrebný od 1.1.23

melanta
10. jan 2023

@stellarstar mne sa marí, že ja som nedávala papier a to je už dosť rokov čo som bola zamestnaná a na PN. Takže môžem sa mýliť. Ale že som mala PN od AT lekára viem na 100%.

stellarstar
10. jan 2023

@melanta ja som musela furt dávať papiere, naposledy v novembri som bola pn a papier som mala. A lieky tiež už len s ecard sa dá vybrať bez ecard nedaju lieky

jasa86
3. máj 2023

Viete mi prosím poradiť? Som na nervy. Manžel má plánovanú operáciu 1.6 na Slovensku a oznámil to zamestnávateľovi a ten ho chce odhlásiť. On ho stále prihlasuje a odhlasuje keď sa mu zlubi. Problém je že keď ho odhlási napríklad 31.5 tak by sa mal prihlásiť na Slovensku v poisťovni. Aby ho vôbec zoperovali a zobrali do nemocnice. Celé zle a neviem sa z toho vymotať lebo som už aj počula že má nárok na krankengeld ale ako keď bude odhláseny? Ja sa hlavne bojím aby ho zobrali v nemocnici aby nepovedali že nemá poistenie a tým ho neodmietli ošetriť