Pôrod v Hainburgu. Čo všetko vybaviť a vziať si do pôrodnice?

mama4444
5. jan 2021

Dobry den novomamicky 2021,
som nováčik a preto by som rada pocula nejake mile rady od nejakej mamičky.
Pracujem v AT a zijem na sr. Rodiť by som chcela v Hainburgu. Očakávajú ma v 36 tyzdni.
ako casnicka by som uz chcela aj skončiť za nejaky mesiac ked budem v 7,5 mesiaci . Nejaka rada ohladom papierovačiek ?
rada by som sa informovala o pôrodnici v Hainburgu ( co vsetko si tam treba zobrat pre seba a pre dieta a co dostanete ) ako je to s dýchacou podložkou pod madrac ( ci sa dá poziciat )
A ake papiere si treba prosim vybavit pre dieta, materskú. Pocula som ze ich je fakt vela ☹ a je to narocne.
🙏🏻 Lekára dieta bude mat na sr .
Vopred Vam dakujem

kiki68
6. jan 2021

Rodila som v Juli v Rudolfstiftung, zbalis si len veci pre seba hygienicke ( sampon, sprchac ) a veci pte seba a babo na cestu domov a tiez vajicko na cestu domov. Vsetko ostatne poskytne porodnica, aj vlozky a oblecko pre babo na pobyt tam. Odsavacky a haraburdie maju tiez oni. Monitor dychu sa dava iba rizikovym detickam. Skrz matersku musis mar Anmeldebescheinigung, vsetky stemple v Mukipass ( over si s at poistovnou ktore presne ak mas lekara na sk, to iste pediater. Musi tam byt do 7 dni myslim kontrola dietata. Over si ci nemocka robi vysetrenia novorodencov alebo u pediatra. Na prijem do nemocky iba mukipass. Nic ine netreba, ziadne sobasne listy. To vsetko sa zariaduje neskor, oni vydaju iba podklady k tomu. Este k materskej potvrdenie zamestnavatela o dlzke materskej. Rovnako zamestnavatel posiela nejake papiere skrz Mutterschutz na poistovnu. Ale to je celkom jednoduche. A este poistovna vyzaduje pre matersku potvrdenie od Finanzamt o poberani Familienbeihilfe. To pride domov tiez postou to potvrdenie po poziadani o Familienbeihilfe. Ked zijes na sk, tak stale by nemal byt Problem si o to zaziadat. Iba to myslim znizuje tu vysku pridavkov.

mama4444
autor
6. jan 2021

@kiki68 dakujem krasne