Ako a čo jedia vaše 2 ročné deti?

stela
20. jan 2012

Ahojte, chcela by som vediet vase skusenosti s formou stravy u 2 rocneho dietata. Moj maly nechce hryzt jedlo, stale chce aby som mu ju pucila vidlickou a nie nakrajala na drobne kusky. Ked ma vacsi kusok tak to drzi v ustach a nechce zjest. Nema este vsetky zuby ale cca3 stolicky uz ma. Okolie mi hovori ze to uz davno mal jest normalnu stravu myslim kusky jedla a nie takto na kasu? Ako jedia vase deti?
Dakujem za Vase rady.

stanica
20. jan 2012

2-rocne dieta ma uz davno jest normalnu stravu. Dcere nakrajam len taku stravu, ktoru si sama nevie nozom narezat a je to potom vidlickou. Ale ma radsej tekutejsiu stravu - polievky, omacky, takze ak ma nieco pre nu "velmi suche", dokaze to v puse omielat velmi dlho a take sa jej velmi hryzt nechce. Ale nutim ju - chcem po nej, aby to i tak hryzla a zjedla, takze niekedy to trva aj pol hodiny kym sa naje. S pecivom problem nema.

anjelicek26
20. jan 2012

@stela - no nas je kusky od zaciatku prikrmov, na kasovite jedlo som ho nikdy neukecala, ale tak on je zasa opacny extrem 😝 On si potreboval v puse drvit jazyckom vsetko sam.

Ale ano, v dvoch rokch ma jest davno (myslim aj rok) normalnu stravu, pokrajat na kusky a nechat pred nim, co zje, to zje, co nezje, dat mu flasu z mliekom. Ver mi, ze onedlho sa ten pomer zlepsi, ked uvidi, ze ostane tak hladny. Vidlicku do ruky a ideme. Moji obaja od roka jedli s nami pri stole, uplne normalne, to co my, aj tak malo korenime, kusky a jedli...

monikapalo
22. jan 2012

aj u nas sa uprednostnuje kasovita strava, napr. maso bude drzat v puse dovtedy, pokial ho z toho nanatiahne na vracanie. ☹ Pohryzie jablko na male kusky nakrajane, zemiaky na kocky, ale aj horalku napr. Sem tam mu dam prikrm kupovany z obchodu, ked sme na cestach, alebo ked nemam doma nic navarene a ten spapa len tak zhuci. Tie mixovane prikrmy by jedol dennodenne. Aj ked sa mu snazim varit stale nieco cerstve.

jasminet
22. jan 2012

@stela nasa mala ma 2,5 roka, zubov ma 12ks - jednotky, trojky a patky, cize zub, medzera, zub medzera... a normalne papa bezne jedlo. ziadna kasovita strava. zje aj maso ked jej chuti, ked nie, tak pozuzle a vypluje. v pohode zje jablko, hrusku, nemusim jej to krajat na drobne kusky, ale dostane 1/4 jablka osupaneho a uhryzkava si... ked ma napr. maso, tak to jej nakrajam na kusky a vidlickou si sama napichuje.

jankasamko
22. jan 2012

Nič si s toho nerob.môj malý bude mať 6.marca 2roky a tiež ešte nechce nič čo by musel veľmi kúsať.ja som na ňom spozorovala,že ho bolia ďasná-kým sa mu vytlačí stolička-a tým podľa mňa radšej uprednostní redšiu stravu .lahšie sa mu to papá.Uvidíš keď mu vídu všetky stoličky bude to fajn.Chce to len čas a trpezlivoť.držím palce.

sante81
22. jan 2012

mne nechcel jest do roka a pol nasu stravu, len husté mixované polievky, vyriesila som to tak, ze som si ho posadila na kolená, dostal do ruky lyzicku a od vtedy jedol všetko čo mal na tanieri, v 2 rokoch sme ho posadili za stôl na velky vankus, podbradník a jedáva sám. mozno mu stací vymysliet nejaky figel, teda aspon u nas to tak fungovalo, ja som uz bola z jeho stravovania zufala, nechcel nič, len svoju mix polievku v ktorej stála lyzica, aj 2 x denne, jogurty a vyzivy, nejedával ani chlieb, len kolác, ako začal jedávat sám, od toho dna zje všetko, rezen do ruky v druhej ruke lyzicka na ryzu, skus vyskusat, mozno polaví

nela82
22. jan 2012

@stela tak moj maly ma takmer 19 mesiacov..no nikdy som mu nemixovala jedlo..vsetko spapa pekne-aj tvrde jedla..napr.jablka atd.No to nie teraz ale aj skor..Prvy zubok mu vysiel ked mal tri mesiace 😕 No dalsi az po roku 😅 No on sa naucil aj bez tych zubkov papat 🙂 Proste stravu sme nemixovali a tak nevedel co to je-vies,tie deti co sa im mixuje strava-zvyknu si,ze nemusia hryst-len prehltnut..mojej svagrinej syn bol takto nauceny-a bola som prekvapena ked takmer ako 3-rocny nevedel papat.. 😒

kukujka
22. jan 2012

no moja dcera ma 7mesiacov a jedlo s kuskami uz papa

lucka1987
22. jan 2012

@stela moje krsniatko ma 2 roky a papa cele kusky nakrajane vidlickou . masko aj zemiaciky, no vsetko

katren
22. jan 2012

@stela Dominicka papa normalne od roka a pol, tiez nechcela moc kasovite....zato Misko len kasu, aby tam ziaden kusok nebol 😅

jenifferl
22. jan 2012

no my mame ten isty problem moj maly ma 22mesiacov a tiez zuzle maso a potom ho vypluje,ale v polievke ked ma mrkvu ale kalerab tak na kusky spapa tiez ma to trapi.

bebemaly
22. jan 2012

no, my sme jedlo papali pekné kúsky, zrazu akoby utlo, ešte aj polievky mu musím vymixovať :-/ alenapr. chlebík, jablčko spapá pekne..neviem, čím to je. mala som ho pekne naučeného, aj pekne papal, a teraz robí so všetkým naprieky ☹

stela
autor
23. jan 2012

@monikapalo
@jankasamko
@sante81
@jenifferl
Dievcata dakujem za podporu, hlavne za tie kde vidim ze nie som sama. Fakt Vam dakujem uz mi bolo z toho aj luto ze som asi najnemoznejsia mama ze som ho nenaucila hryzt.......Snazim sa robit veci najlepsie ako viem.....ja som uz z toho bola taka v strese ze nechce hryzt ze som na neho tak najacala ze aj plakal..........asi musim byt trpezliva .....povedala som si ze ked nezje riadny obed nedam mu nic ine, lebo potom by zas jedol len rozok to ma hrozne rad...no ale to je z pohladu vyzivy hrozne malo......no dala som ho spat a uvidim ci zje obed ked sa zobudi. Dnes som robila rizoto a omielal to v puse do nekonecna az povedal ze nechce ....

monikapalo
23. jan 2012

@stela u nas ryza ani ne cestoviny nemaju velku sancu, skor su to zemiaky na akykolvek sposob s omackou a nieco v nej 😵 , alebo potom hustejsie polievky , napr hraskova rozmixovana s oprazenym chlebikom, ktory sa mierne roztopi , potom nie je az taky tvrdy. Tomimu idu teraz posledne stolicky, tiez mi nechce jest nic tvrde, takze teraz som mu normalne kupila prikrm z obchodu, aby aspon nieco do seba dostal. A urcite si nic nevycitaj, uz si videla niekoho , kto v dospelom veku nevie hryzt??? 🙂 Vsetko pride, si maminka, ktora chce pre svoje babo len to naj. 😉

sante81
23. jan 2012

@stela mne syn nejedol vyse mesiaca minulé leto, nejedol vôbec nič, len mlieko - mal rok a pol, schudol vyse kila, vysetrenia mal dobré a to nám hrozili infuzie v nemocnici, potom začal jest a do dnes neviem prečo to bolo. niekedy logika jednoducho chyba, nejaké vysvetlenie, pred 2 dnami začal jest na obed aj polievku a aj druhy chod, neviem kam to do neho ide, v noci zo dna na den sme zo 4-5 flias mlieka presli na 2, veci chcu ozaj len čas, trpezlivost, netlacit ako sa hovorí na pílu.
tiez som mala pocit, ze som niekde urobila chybu, ze som mala niečo urobit inác, ale ked mi skoro rok vypluval kusky, a jedol len mixovanu stravu ,čo som mala robit? aj ked bol hladny cely den, nezjedol len to čo mal rád
a z rečí známych, babiek a t d si uz nič nerobím, je to moje dieta, neriesim ani to ze ma dudel na spanie, ze kaka do plienky, raz príde den kedy to zase prejde aj bez toho aby som na neho tlačila.
drzím ti palce a hlavu hore, rizoto mi začal jest ked mal 2 roky, do dnes nechce cestoviny - ziadne, ani halusky, ostatné zje, a stane sa často ze sunku ktoru jedol pred 3 dnami do ust nedá a na večeru zje zase 6 koliecok a bez chleba, aj mne vela jedál nechutí, niekedy zjem len polku chleba na ranajky, niekedy 2, tak isto je to aj u deti, a spomínam si ze my sme na podporu chuti do jedla brali nejaké probiotika ale uz neviem aké a tie mu tiez pomohli

stela
autor
23. jan 2012

@monikapalo mohla by si mi prosim napisat ako presne robis tu hustu hraskovu polievku?
Dakujem

klauduska
23. jan 2012

nas tiez papa vsetko od 1 roka na kusky.Pekne vsetko pozuje a spapa,akorat masko mu krajam este na take mensie kusky,lebo to dost omiela v puse a dlho zuje.... 😒 ale inak nemame problem.... 😉

monikapalo
24. jan 2012

@stela mrazeny hrasok - vyberiem lepsiu znacku, dam varit do vody, pridam trocha cajoveho masielka, zeleninovy bujon - moze a nemusi byt, necham to chvilu povarit, nakoniec pridam smotanu na varenie s trosickou hladkej muky a vsetko to rozmixujem tak, aby to malo kremovu konzistenciu. Oprazeny chlebik pridavam az nakoniec rovno do taniera. 🙂

kaja73
24. jan 2012

@stela mne napr maly v pohode zul od cca 15m do 21m a potom utalo-pohli sa mu posledne stolicky patky a odvtedy pohryzol len chlebik,alebo nieco ozaj makke-nanovo som musela zacat mixovat ovocie a aj masko 😲
Ale teraz cca 2 tyždne -ma už zubky v podstate prerezane- zacal znovu zut-krasne papa nakrajane jabcko,masko staci pokrajat 😉 Ma 25m.
Ono niekedy dieta same vie co je mu dobre a veci netreba silit.
Neboj školákovi mixovat nebudes 😉 a teraz sa hlavne nestresuj-dieta to vyciti a bude este horsie.
Takže klud,pomalicky zacni pridavat do vymixovaneho jedla popoucene kusky-male množstvo a postupne tam den po dni pridavaj viac a viac len popuceneho.
Neboj casom prejdete na krajanu stravu-nepoznam zdrave dieta co by na nu nakoniec nepreslo. 😉

stela
autor
25. jan 2012

@monikapalo robila som dnes tvoju polievku tak celkom ju aj jedol....inak neviete mi poradit ako pripravit ryby nechce mi ich jest ....ako by som ho osalila......🙂
Dik za typy

li_la
25. jan 2012

No myslím, že už ozaj dávno mal jesť kúsky, nuž ale tak je najvyšší čas ho na to začať postupne navykať... Môj má 11 mesiacov a papá kúsky. Väčšie menšie, pohryzká si, rozpučí v ústach a má len dva spodné zuby, odhryzáva si z banána alebo z piškóty bez problémov...

adulienkaa
8. feb 2012

môj syn tiež keď nájde na tanieri väčšie kúsky mäsa tak hneď vypľuje a už nedá do seba nič..ale iba mäso.. 😒 cestoviny menšie krásne zje aj banán si sám v ruke drží a hryzká..tak neviem..ináč krásne všetko papá aj v polievke keď sú kúsky zeleniny to mu nevadí..chlebík požuje sám proste všetko len to mäso keď nájde tak ho nezje.. 😒 a zubov máme dosť..

lilitela
9. jan 2013

Malo, nemalo... zas tie tabulky a cisla. Ono sa odporuca aby postupne preslo dieta na pevnu stravu,ale ak to nejde, ma to svoj dovod a netreba to silit. A hlavne si netreba mysliet, ked vam dieta od roka papa kusky ze je to mamickina zasluha. Keby to tomu dietatku nevyhovovalo odmietlo by. Vzdy si spomeniem na moju svokru ako vravieva ze ked sa jej narodilo prve dieta velmi rychlo nadobudla pocit ze je supermatka lebo maly neplakaval, vsetko papkal, pekne spinkal, kde ho posadili tam sedel a hral sa a pod. A ked sa jej narodilo druhe myslela si ze sa zblazni. Druhe stale plakalo zle spinkalo odmietalo sa kojit odmietalo jest, nikde neposedel.
A este by som dodala ze zadusit jedlom sa moze aj dospely clovek. Mysliet si ze dietatu sa to nemoze stat a nutit ho aj napr. hladom mi prijde dost riskantne.

simca06022011
9. jan 2013

moja dostava napr. polievku s kuskami, v pohode to zje sama lyzicou, druhe jej popucim do kase a dam k tomu kusky zeleniny napr... a tak to zje.. tiez IBA cele nakrajane jedlo nezje.. jablko mi napr. ine ako postruhane nezje vobec... banan a makke ovocie zje komplet sama.

lilitela
16. jan 2013

@stela Zaujimalo by ma ci a kedy ste s malym zvladli jest tie kusky. 🙂

stela
autor
16. jan 2013

@lilitela prislo to uplne samo zo dna na den, presne neviem kedy mozno ked mal 2,5 roka teraz ide mat 3. Vies nic som neziskala ked som na neho tlacila ........chcelo to len a len trpezlivost proste moj syn je taky nemozem ho porovnavat s ostatnymi detmi.......utvrdzujem sa v tom pri kazdom jeho pokroku..... hm teraz zase riesime skolku zacal chodit dnes bol prvy krat a ucitelka hned na mna, ze to bude tvrdy oriesok hm...volali mi o 11 hod ze mam po neho prist ...tak uvidime zase len a len trpezlivost 🙂))) prajem aj tebe len to naj s detickami 🙂))

radecica
16. jan 2013

Mne doktorka na poradni, ked mala nasa pol roka zakazala mixovat, ze len pucit, aby si nezvykla na mixovane,. tak som ani nemixovala. Teraz ma 2 roky a 3 mesiace, vacsie kusky pokrajam a napichuje si sama, jablcko na stvrtky alebo osminky a hryzie. A u nas sa pre zmenu strieda obdobie co lubi a co nelubi. doteraz bola mrkva v polievke ok, zrazu nelubi. detto banan. Tak sme to vyradili a nabiehame skor na cestoviny, ktore predtym nechcela. No a dost mi pomohli pri jedeni cestoviny pismenka, vrtulky, zvieratka, maslicky, tarhona a take neobvyklejsie vecicky, co bezne na tanieri nemava a o com sa da kecat🙂

erzulik
2. aug 2013

Ja mam 23 mesacnu dcerku ktora si nechce vziat do ruky ziadne ovocie, ked jej rozmixujem vsetko spapa, pucim vydlickou masko, zemiaky, polievky. Kusky mi nechce jest. Dnes som jej dala kukuricu ani to neochutnala proste nechce a konec. Chyti si chlebik, parok, piskoty, tycinky. Najviac ma hneva ze to ani neochutna a hned povie beeeeeee. Kojila som ju do 19 mesiaca a odsavala som si denne 800 ml mlieka. Mlieko zboznuje moze to byt aj tym ze pila vela mojho mlieka a menej papala taketo jedla?

nr
6. sep 2013

@erzulik a to píšeš o mojej dcére? 🙂 Až na to kojenie, ja som kojila len do 13 mesiacov. Presne to isté, keksik, rožok, chlebík, všetko chytí do ruky a chrume, aj masko a zeleninka na male kusky ked su nakrajane tak spapa, ale ovocie si do ruky nevezme, o zelenine ani nehovorim, uspech je, že už papa sam banan.

slavik
12. sep 2013

moja bude mať 13 mesiacov a tiež nevie žuť. Ja jej jedlo pučím ona to rovno hlce. Aj ked jej tam nechám kusky tak to hltá a nepožuje. Potom ju sem tam dávi alebo vypluje že ble. Tiež neviem ako ju mám naučiť žuť. Rohlík, chlieb, chrumky pekne odkusuje a papa.