Ako robíte bryndzové halušky?

sovica
12. apr 2023

Kočky, keď robíte bryndzové halušky, zlejete priamo do nich aj vypečený tuk zo slaniny a premiešate? Prípadne, ak nie tuk zo slaniny, tak dáte na ne maslo? Alebo len vyberiete halušky z vody, zmiešate s bryndzou a navrch posypete slaninkou?

adeska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
laura07
12. apr 2023

@blondiee83 tak ale potom tomu treba vymyslieť iný názov 🙈 špagety s bryndzou a smotanou sú to iste ako bryndzové poctivé zemiakové halušky?

Mne je úplne jedno, kto, čo doma je. Len som sa zapojila do diskusie. Ja som ABKM a pre tieto komolenia receptov, si už nikto nie je ničím istý.

✌️

h2
12. apr 2023

@laura07 😂 Alebo že "ja milujem bryndzové halušky, len namiesto halušiek si dávam špagety, namiesto bryndze kečup a namiesto slaniny syr".

laura07
12. apr 2023

@h2 hej a sú z toho arrabiata minimálne 🙈

oli18
12. apr 2023

Kvalitna bryndza je mastna, takze ak sa rozmiesa s horucimi haluskami, nemoze to byt suche. Bryndze sa predavaju rozne, nekvalitne, pancovane, preto nie div, ze vam zaroven "neomastia" halusky a mate ich suche. Hlavne v zime bryndzu nekupujem, lebo ovce su kotne a nedoja sa. Uplne najlepsia je bryndza doma urobena z ovcieho syra rovno kupeneho na salasi. Necha sa postat cca 5 dni v chladnicke, tak sa rozmixuje so solou a je bryndza. Tak kupujeme kazdorocne, uz je tu ten cas, mlade odstavene od kojenia a ovce uz su na pasi. Takze uz v aprili mozte mat "majovu" bryndzu. Este dodam, ze ovcie mlieko sa miesa s kravskym na kazdom salasi, nie vo velkom pomere, ale miesa. Lebo ovca nadoji velmi malo mlieka, tak by sme tie vyrobky nezaplatili a bol by ich nedostatok.
Koniec prednasky 😆

blondiee83
12. apr 2023

@laura07 ja nic take netvrdim, nechapem, naco prekrucas.. Odjakziva si ludia upravuju recepty tak, ako im chutia a nazov nechavaju povodny - tiramisu, svieckova-malokto ju kvoli cene robi z pravej svieckovice atd. Nevidim dovod vymyslat kvoli tomu nove nazvy - ak ty ano, vsak kludne vymysli a pomenj...Ja na taketo prkotiny nemam cas
@h2 no dalsia z extremne vtipnych zenskych tu na koni. fakt vas toto bavi? iny zmysel zivota nemate?

h2
12. apr 2023

@blondiee83 Bože, to už ani srandu si človek nemôže spraviť? Veď sa zasmej, alebo aj nie a ideme ďalej. O čo ide?

blondiee83
12. apr 2023

@h2 Evidentne nerozlisujes medzi srandou a vysmechom... ale vsak dobre - aj taki ludia existuju...

h2
12. apr 2023

@blondiee83 To mala byť parafráza na jeden starý vtip, ako si jedna pani kupovala sveter (PRESNE takýto istý, ale nie zelený, ale červený, nie s krátkym, ale s dlhým rukávom, nie s golierom, ale bez a s gombíkmi namiesto zipsu... atď.) Proste som si na to spomenula. Nemalo to s tebou vôbec nič spoločné. A už vôbec to nemal byť výsmech. Klídek. 😘

tosomja
12. apr 2023

@h2 moja dcéra má rada plnenú papriku s paradajkovou omáčkou a knedlikom. Ale "mamka, mne urob s kašou a bez papriky a mäsa. Len omáčku a kašu. 🤣🤣 Ale musím robiť komplet lebo bez toho je to iná chuť 🫢
Napríklad v jednej nemenovanej kolibe nám priniesli bryndzové halušky a na vrch dali kôpku kyslej smotany. 🤔

aandrea9
12. apr 2023

@sovica ja nechám halušky vychladnúť a až potom ich zmiešam s bryndzou a kyslou smotanou. Keď sú vychladnuté, nemajú takú tendenciu vsiaknut bryndzu a smotanu. Slaninku vypekam, zlejem aj s tukom do samostatnej misky a každý si vezme koľko chce.

lenkakravcova
12. apr 2023

@sovica nedávame slaninu vôbec, keďže bravčové nejeme. 😀 Takže u nás musí byť kvalitná bryndza a poriadne jej veľa aby to bolo chutné, omackové samé o sebe. A dávam ešte pažítku.

mircalla
12. apr 2023

Ja pridavam

tosomja
12. apr 2023

@aandrea9 a to jete studené?

mircalla
12. apr 2023

@aandrea9 Praveze vychladnute halusky to nie je ono, uz je to studene a suche. Bryndzu treba davat na horuce halusky. Mast pridam, ale mierne. Posypem slaninou, niekedy ak je hustejsia bryndza pridam trosku smotany, do majovej nedavam nic

mk1111111111
12. apr 2023

Ja spenatove halusky hodim na panvicu do nich bryndzu a priamo aj vypecenu oravsku slaninu bez vypeceneho tuku. Trocha ina verzia, ale nam tak chutia.

aandrea9
12. apr 2023

@mircalla @tosomja nejeme to studené, veď existuje mikrovlnka🤷‍♀️

saxana000
12. apr 2023

Halusky robim zvlast vyberam do janskej misy.slaninku vytopim na panvicke mastou ich polejem.potom si ich kazdy zarabame nacerstvo.do hrnceka dam halusky bryndzu asi stvrtku kocky trosku zalejem mliekom a premiesam lym sa nezohreju a na vrch uz len slaninka.ja si davam menej bryndze lebo je mi prilis vyrazna ale zas si tam vytlacim bambino je to potom jemnejsie..takto ich jeme aj dva-tri dni a stale.su akp prave urobene.ked to zarobis naraz vsetko tak z toho ostane jedna zgrcnuta hmota.

mircalla
12. apr 2023

@aandrea9 Vsak ale prave rozhrievane halusky v mikrovlnke uz nikdy nie su ono. Ja ked ich rozhrievam uz to neni zdaleko co cerstve teple halusky

tosomja
12. apr 2023

@aandrea9 veď sa len pýtam. Lebo bryndzové halušky sa už neprihrievaju, resp. Už nechutia dobre, sú ako blato keď je to všetko spojené.

ysseba
12. apr 2023

@sovica Vo veľkej mise zmiešam halušky s bryndzou a trochou smotany, naložím na tanier každému a každému na tanieri polejem výpekom a na vrch slaninku.

trinneo
12. apr 2023

Tuk iba navrch a kazdy si naberie kolko chce slaniny a tuku, svokra to mies všetko dokopy a mne tak nechuti, maslo by som nikdy do halušiek nedavala, iba ak si dam same halusky s maslom, bez bryndze...

aandrea9
12. apr 2023

@tosomja v pohode. No ja neviem, ako blato mi neprídu a zas nebudem robiť halušky na jeden obed 🤷‍♀️ možno stačí utrafit pomer bryndze a smotany a halusiek...neviem 🤔 ja si pochutim aj na ohrievanych🙂

simca06022011
12. apr 2023

Bryndza je mastná netreba tinomastovat halušky, ale ako všetko... vyskúšaj a uvidíš ako vám bude chutiť. Ja miešame bryndzu s haluškami v mise a na vrch vylievam všetko hneď... čiže aj s tej masti tam nakoniec ostane. Nič mi neschne. Ono.totiz záleží aj na pomeroch bryndze a halusiek.

mircalla
12. apr 2023

@tosomja Presne tak. Jasne, ak mi zostanu, zohrejem. Ale robit to tak, ze primarne necham vychladnut a prihrievam urcite nie

cina1
12. apr 2023

halušky zo zemiakoveho cesta, troska preplachnem, bryndza s troskou smotany zmiesam.a slaninka s tukom - to si pridame na tanieri podla chuti

zuzana76
12. apr 2023

@gabika128 ja som tiez tak citala, ze bryndza sa ma zmiest s haluskovou vodou

ivec16
12. apr 2023

ja nedavam tuk

leskky
14. apr 2023

Klasické zemiakové cesto, po uvarení sa nechá odoka vody v nich, opražíme slaninku a dám do nej nasekanú pažítku. K haluškam pridám bryndzu, slaninu s pažítkou a hotovo. Žiadna smotana

sperka
14. apr 2023

@sovica ja do halušiek primiešam slaninu na kocky aj s tukom a potom si na ne každý dá čo chce. Ak niekto nechce slaninu, dám len tuk a slaninu si pridá každý sám podľa chuti.