Ako robíte bryndzové halušky?

sovica
12. apr 2023

Kočky, keď robíte bryndzové halušky, zlejete priamo do nich aj vypečený tuk zo slaniny a premiešate? Prípadne, ak nie tuk zo slaniny, tak dáte na ne maslo? Alebo len vyberiete halušky z vody, zmiešate s bryndzou a navrch posypete slaninkou?

maciatkolulu
14. apr 2023

@deginko Bryndza sa dá liať?

maryetta
14. apr 2023

Ja davam vypek-mast ale len kusok. Potom kto chce si da aj slaninku.

adara777
14. apr 2023

@sovica áno tuk zo slaninky aj so slaninkou zamiešam do hrnca s haluškami. Pár kúskov slaninky nechám na ozdobenie na tanier. Keď už halušky, tak nech sú poriadne, aj s tukom 😁. A žiadna kyslá smotana. Max na zjemnenie odchytim vodu ako ich zlievam, je to také husté a tým niekedy riedim bryndzu.

dzejsik
14. apr 2023

@sovica ja davam rozprazit dozlatova kus masla a do toho halusky, bryndzu do nich rozmrvim na zaver a zmiesam len tak aby ostali aj hrudky bryndze … slaninka len na vrch

topier
14. apr 2023

Ja osobne zmiešam halusky len s bryndzou, kazdy si da na tanieri potom na ne co chce. Smotanu, slaninku, klobasku, kazdy to ma rad inak. Svokra napr. uz v mise zmiesa halusky s bryndzou aj smotanou. zjeme aj tak, ale viac mi to chuti po mojom. A samozrejme, netreba setrit bryndzou, suche byt potom nemozu. 😁

vani190493
14. apr 2023

@sovica na bryndzové halušky si dá opečenú slaninu každý sám na vrch taniera, aj robím halušky so smotanou tak ich všetky premiesam maslom. 😉

dadka_bb
14. apr 2023

@sovica moj muž to prelieva cele . Mne staci navrch naliat,ale potom si to aj tak pomiešam 🤣

kikames
14. apr 2023

@sovica polievam maslom, premiesam a na vrch slaninku kto kolko chce

domi27domi
14. apr 2023

@sovica Trochu vypeku dávam do celých halušiek aj spolu s bryndzou a potom už nech si každý dá navrch slaniny aj vypeku koľko mu chuti. 🤷‍♀️ Ak ich treba zriedit, tak trochou vody, v ktorej sa varili halušky (babka to vola úkrop), smotana by mi v mojom prípade iba pokazila chuť, dávam veľa bryndze, pretože tak nám to chuti 😁

juliet86
14. apr 2023

narodne jesdlo a takato nesurodost. a este som na ne dostala chut a to ich eztra nemusim 😅

kikazoe
14. apr 2023

ach dámy, dámy..... vidím že sa fakt dokážete povadiť na všetkom 🙂
ja evidujem asi 38 rôznych receptov na bryndzové halušky ( od cesta a po bryndzu ), kamoš v reštike robí úplne inak, v terchovej ešte inak ( majitelia oboch reštík sa poznajú a dlho sa smiali že každý má svoj recept ). Je to ako so slepačou polievkou a zemiakovým šalátom- každá gazdiná má svoj recept... čo dom, to iný recept. obyčajne ani matka a dcéra- nemajú rovnaký recept nakoniec :D
ale k haluškám- časť sa zmieša spolu s bryndzou a smotanou spolu vo veľkej mise, slaninka potom na konkretny tanier ako kto ľúbi ! toto sa obyčajne zje celé, zbytok halušiek potom na troche masti sa opečie a už si dá každý iba na svoju porciu aj bryndze aj slaninky.
a kľudne vám napíšem aj ďalšie mutácie čo viem iba z našej rodiny a okolice :D

gerrwie_girl
14. apr 2023

@mircalla ani ja nezohrievam. Nechuti mi to už potom. U nás padnú na obed a ak niečo ostane dá si priateľ neskôr ale ja by som to už nejedla.

mircalla
14. apr 2023

@gerrwie_girl Jaska, mne max jedna porcia ostane, vzdy sa to zje

vavaska
14. apr 2023

@sovica Ja dávam aj vyškvarený tuk, aj masla trošku 🙂

h2
14. apr 2023

@kikazoe Prečo povadiť? Veď nikto sa tu s nikým nevadí. Každá napísala, ako robí ona. To, že je tu toľko rôznych receptov, neznamená, že sa hádame. Pre mňa je to náhodou veľmi zaujímavé čítanie.

ouwecka
14. apr 2023

@sovica to som spravila raz a bolo to hrozne mastne,kamoska ze dava maslo to si neviem predstaviť,dost čo je to tazke jedlo este pridavat tuk
Bryndza so slaninou úplne stacia

sissu
14. apr 2023

@sovica Halušky (aj s trochou vody kde sa varili) hodìm priamo na bryndzu v mise kde to rozmiešam. Ak sú po premiešaní suché- pridám 0,5cl tej horùcej vody. Škvarenú slaninu spolu s výpekom dávam až na tanier.
Halušky robím zo zemiakov a mixu hrubá a polohrubá múka. Bryndzu nikdy neriedim. Toto sú tradičné podpolianske haluške 😉

vanilka83
14. apr 2023

@sovica ja olej nikdy zo slaniny nedávam,je to strašne ťažké potom mastné...ja ani halušky nikdy ničím nemastim iba scedím,prepláchnem v sitku, keď chcem aby boli vlacnejsie-nie také suché iba cca pol dcl vody v ktorej sa varili do nich potom primiešam,hodím do nich rovno bryndzu a riadne premiešam, slaninku do nich opecenu tiež,ale bez toho výpeku. A sú vždy luxusné, nikdy nič neostane vždy sa hneď zjedia.

memma
14. apr 2023

@sovica ja miesam bryndzu, smotanu a tuk zo slaniny. Ale slaninu dávam iba manželovi na tanier. Sebe a deťom nie, nechuti nam. Tak isto robim aj syrove

dzulik_
14. apr 2023

Halušky robím zásadne domáce, žiadne zo sáčku. Len zemiaky, polohrubá múka a soľ. Miešam s bryndzou a trochou vody, v ktorej sa varili. Prípadne, keď nemám bryndzu, deti majú radi aj so syrokrémom, ale to málokedy. Slaninku s masťou si dá každý až na tanier podľa chuti 🙂

giannkak
14. apr 2023

@sovica ja výpek a slaninku vylejem do halušiek a premiešam a potom tam vylejem bryndzu rozmiešanu s trochou mlieka aby bola krásné vláčna nie hustá.

linki90
14. apr 2023

@sovica ja zlejem vodu z halušiek ale halušky teda dlho nevarím a dàm ich do pekàča kde už màm maslo asi tak štvrťku záleži aké množstvo halušiek robím premiešam a potom pridám bryndzu ,vypek a slaninu si každý dáva zvlasť

kvietocek87
14. apr 2023

Vypráženy tuk so skvarkami dám do halušiek plus bryndzu a všetko zmiesam

ludmila73
14. apr 2023

@sovica ja dávam aj tuk, postupne, premiesavam, ochutnávam .. aby neboli suché ale ani príliš mastné

kvietocek87
14. apr 2023

@mircalla nám keď sa zvýšia a už sú studené,tak to nikto už nechce zjesť.Vsetci že len teplé po uvarený.Minule som povedala mužovi, že nech si zoberie na druhý deň do roboty a zohreje v mikrovlnke a on, že kdeže, že to je už o ničom 😀😀

lacibo
14. apr 2023

@sovica tuk zo slaniny trosku uz do uvarenych halusiek primiesam..inak slaninku az uplne navrch pri servirovani..ja miesam bryndzu s kyslou aj trochou slahackovej smotany a pazitkou..ale servirujem nezmiesane

vecicky1805
14. apr 2023

@sovica nedávam výpek ten keď chce niekto si poleje, do misy dám maslo a véľa bryndze my milujeme keď v nej plávajú a len precedím a rovno horúce dávam na to..navrch slaninka pazitka a kyslé mlieko k tomu och mňam musím najbližšie uvariť 😂

vecicky1805
14. apr 2023

@kvietocek87 vieš ako to robím ja? Síce to dlhšie trvá ale ohrej ich nad parou sú potom takmer ako čerstvé..

vecicky1805
14. apr 2023

@sovica keď sa pýtaš iba kvoli tomu tuku tak bryndza a celkovo to jedlo je ťažké dosť samé o sebe..takže keď dáš viac bryndze čo je lepšie, tuk zo slaniny by som určite nedávala daj bokom kto chce si poleje, keď dávam veľa bryndze vždy, tak dám len trocha masla ale ani to nemusí byť..budú vláčne neboj

vecicky1805
14. apr 2023

@kvietocek87 teda aby som bola presná nad paru a zakryješ pomaly ohrievaš a občas ideš premiešať, oni sa nevysušia ako priamo v hrnci či mikrovlnke, ale postupne sa tá bryndza opať topí a tak sú chutnejšie poprípade možeš ešte trocha pridať bryndze ak sa tá povodná už celá vsiakla..