Ako robíte bryndzové halušky?

sovica
12. apr 2023

Kočky, keď robíte bryndzové halušky, zlejete priamo do nich aj vypečený tuk zo slaniny a premiešate? Prípadne, ak nie tuk zo slaniny, tak dáte na ne maslo? Alebo len vyberiete halušky z vody, zmiešate s bryndzou a navrch posypete slaninkou?

euka210
14. apr 2023

@sovica halusky zmiesam s bryndzou a davam na tanier...u nas niekto nechce slaninu, niekto chce len slaninu bez masti, niekto vsetko...takze kazdy ma tak ako chce.

danadanaba
14. apr 2023

Davam trochu tuku priamo do halusiek a kto chce, poleje si aj na tanieri

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
davidofff
14. apr 2023

@sovica mésiám všetko vo veľkom hrnci.a aby to nebolo suché ,tak to zriedim trochou vody z halusiek

majulino
14. apr 2023

@sovica dávam priamo do halušiek tuk. Odkedy som vydatá, predtým mama len dala opečeným slaninu bez tuku a vymiešala halušky so suchou bryndzou.
Manžel ma naučil dávať aj tuk zo slaniny a aj bryndzu so smotanou (250g a 400ml)

luciella
14. apr 2023

Áno pridavam trochu tuku,keď robím oškvarky. Najprv vsak rozmiešam bryndzu,dávam asi 200 g na 3 porcie, a neriedim žiadnou smotanou.
Ten tuk sa mi tam kusok žiada na také ochutenie. Ale chutia fajn aj bez tuku, ak chcem trocha dietnejsie 🙂

cusik
14. apr 2023

Ahojte. Kým zovrie voda, opražím slaninku. Keď je hotová, scedím ju cez kovový cedník. Výpek zo slaninky dám hneď do nádoby, kam pôjdu hotové halušky. Keď vychladne, vložím do neho kup bryndzu a rozmiešam.
Ale takto robím hlavne tvarohové, ten výpek ide gro do nich.
Ak mám domácu bryndzu, omastit netreba nič. Len trochu pre vôňu.

katarinamamina
14. apr 2023

Do scedených halušiek pridávam maslo, premiešam a dám aj pár lyžíc výpeku zo slaninky. Keď niekto chce viac, ešte si pridá.

marthuska
14. apr 2023

@sovica maslo do bryndzovych halusiek? Urcite nie. Ved bryndza má veľa tuku, a kto chce, na panvicke je vypek a slanina. Kazdy si nalozi kolko potrebuje. A iba bryndza. Žiadne smotany a podobne blbosti. A do cesta žiadne vajce. Toto je recept na prave bryndzové halušky, priatelia🙂))

siss25
14. apr 2023

@sovica uvarím halušky, dam vytopit tu slaninku (bielu), bryndzu zmiešam z troskou vody v čom sa varili halušky. Naložím na tanier halušky nato bryndzu a na vrch slaninu s tou fajnovou mastou 😁

alchemilkazltozelena
14. apr 2023

@sovica bryndzu roztapam s maslom na panvici a vylejem na halušky . V živote by som nezjedla halušky s bryndzou len tak tam hodenou 🙈

liv1
14. apr 2023

Ja nedávam žiaden tuk do halušiek. Len slaninku, aj tú nie vždy 😊

liv1
14. apr 2023

A zásadne halušky s bryndzou nepremiešavam vopred. Muž aj dcéra si dávajú len samotnú bryndzu navrch a oškvarky a ja si dávam do stredu na halušky bryndzu aj smotanu a namáčam si ich do toho 😁. Neviem si predstaviť to mastiť. Ale fakt je, že každý po svojom, ako má rád

anelk
14. apr 2023

@mimi3008 aj ja tak robievam az pred podavanim dam vsetko na tanier 🙂

natalka13
14. apr 2023

@sovica ja si v jednej restike dzvam halusky pol bryndzove pol smotanove. Chuti mi mix.
Slanina mi nechyba.
Doma tiez miesam bryndzu a smotanu. Ale robim ich tak 1x za 5rokov.

deginko
15. apr 2023

@maciatkolulu samozrejme,pretože my ju riedime s vlažným mliekom,aby nebola taká hustá

audrye
15. apr 2023

@sovica mama dava preprazene maslo na scedene halusky, potom zmiesa s bryndzou a smotanou a slaninka len na tanier, vypek zo slaniny nemiesa s haluskami, kto chce, si poleje navrch. A su bozske 👌. Za mna radsej to maslo ako vypek. 😁

ajko2011
15. apr 2023

Bryndza, syr v črievku, kyslá smotana a ak mám tak na vrch dám slaninu opečenú.

natalka81
15. apr 2023

@sovica ja uvarim halušky, ešte horúce ich jemne prepláchnem pod horúcou tečúcou vodou, a v kameninovej miske ich zmiešam s maslom. Preprazenym. Veľa masla, nech ho je poriadne cítiť a nech vonia.
Až potom v miske zmiešam s bryndzou, alebo tvarohom. Ešte na tanieri kto chce, da slaninku alebo len maslo.