Ako sa používa čistec rovný?

adela9
3. sep 2010

Čistec rovný

ivanka85
3. sep 2010

myslis tu bylinku proti urieknutiu?no ak ano, tak my maleho umyvame tak, ze vyluhujem 1c cajovu lyzicku bylinky v 3dcl vriacej vody 5-10min a handrickou poumyvam

bubulik
3. sep 2010

Aj aj som to robila ako Ivanka, len som ten vyluh vyliala do vanicky s vodou a okupala som ho v tom.

ema.nz
3. sep 2010

presne tak isto ako bubulik,najprv pretrela oci,tvaricku a ruky a nakoniec som to vyliala do vanicky a malu som v tom okupala

mi_muska
5. sep 2010

Ahoj...no mi sme to robili tiež takým spôsobom, ale veľmi dôležité je poumývať obočie, a krk zo zadu, a čelo no a najdôležitejšie je to, že vodu, v ktorej ste sa už poumývali musíte vyliať von, niekde do zeme, nie do umývadla, vane či záchodu....povedal nám to jeden liečiteľ ku ktorému sme chodili🙂))

slavenap
23. okt 2010

ja som maleho v cisci najprv kupala celeho,ale terazmu umyvam hlavne tvaricku a rucky....ale co robim najprv je to,ze ja sama si v nom umyjem ruky a tvar,a potom nalejem cisty ,v ktorom umyjem maleho 😉

vojtech111
12. okt 2011

myslite si ze je spravne ho davat pit 4 tyzdnovemu babatku?Svokra ho nuti pit,ale zatrhol som to,bojim sa

katy1979
12. okt 2011

@vojtech111 svokru s tymto posli niekam. umyvat ano ale nie pit

ktore
18. okt 2011

boze v ziadnom pripade NEPIT ktovie co mu to moze vyvolat!!!

tea333
18. okt 2011

ako pisali baby, cistec sa nepije. V kazdom pripade je to skvela bylinka ak ma dieta napriklad teplotu. kupel v cistci ju dokaze zmiernit..nechapem urieknutie (resp. nechapem ako tomu moze niekto verit) ale na teplotu urcite ok 😉

aero
19. okt 2011

aj ja to viem tak , že čistec sa nepije , len sa s ním treba poumývať ......
očistiť telo .....
nech ho vypije ona 😀

katrin21
29. okt 2011

u nas sa cistec pouziva tak, ze sa uvari a potom sa dotycny umyva - tvar, z pak ruky, cize nie dlaaňou..Ak mal " zoči", alebo urieknutie ako sa tomu aj hovori, tak cistec sa zrazi.. Vo vode sa urobia normalne take chumace, ako ked je babie lieto a lieta to vo vzduchu. Ak zoči nie je, zostane ten výluh čisty.. Keby som nevidela, neuverim, ale fakt to funguje...
Deti , co maju zoči, tak inak plaču,vreštia ... lebo je to neprijemna bolest hlavy a za očami.... Ale aj dospely to moze mat 🙂 Ak ide o zoci, isto čistec pomoze 🙂 dospely sa umyva sam, dieta mozeme my 🙂
Vyliat to mozete kde chcete, to nema vplyv...
pit sa nepije, ale kedže je to len bylinka a myslim, ze nie jedovata, isto by sa nic nestalo, keby to niekto aj vypil 😀 ,ale naco to skusať?
@vojtech111 kludne ho v tom umyte, ale babatku pit isto nie, pouziva sa len navonkajsie použitie 🙂
babatku ale od bolenia bruska narp. mozes spravit feniklovy cajik a dať mu dve - tri lyžicky normalne čajovou lužickou... po troške... to sa moze 🙂

janinah
30. okt 2011

okrem umývania najlepšie kúpania "od hlavy po päty" sa čistec ako suchá bylinka môže vložiť-zašiť do vankúšika dieťatka,do kočiarika,perinky....

smejko123
31. mar 2012

kde sa da kupit tento ocistec ??poradte

alibaba256
26. apr 2012

smejko123- skus niekde na trhu od babiek-bylinkáriek,mne ho kamoska kupila v BA na trhu.

evuska32
26. apr 2012

čistec sa dá kúpiť aj v lekárni, ale je pravda, že je lepšie ho kúpiť buď na trhu u tetušiek bylinkárok 😉 Ja som obe deti v čistci okúpala a ja osobne som dala slabší odvar aj vypiť (ale ten z lekárne) nie moc, len 2-3 čajové lyžičky a nič sa im nestalo 😀 Máme s tým bohaté skúsenosti, dokonca aj ja a manžel 😀 poviem Vám, že taká zoči vie poriadne znepríjemniť aj vlastnú svadbu 😀

katarinka133
26. apr 2012

Jeho používanie je spojené s okultnými praktikami. Tým, že to použiješ pre kohokoľvek, zrejme ho chceš pre dieťa, ktoré nadovšetko miluješ, dovoľuješ, aby v jeho živote pôsobili sily, ktoré mu v konečnom dôsledku uškodia. Neviem, či si veriaca, Boh vo svojich prikázaniach hovorí, že nebudeš chodiť za zariekavačmi a veštcami, že nemáš dúfať v pomoc, ktorej pôvod je ďaleko vzdialený Jemu, ale že On je tvoj uzdraviteľ a lekár. Ak má tvoje dieťa problémy, zdá sa ti nepokojné a nevie spať, modli sa za neho.
Možno sa ti zdá moja odpoveď uletená, nemohla som ti to však nenapísať. Je to moja osobná skúsenosť, keď som bola malá a moja mama si myslela, že mám "z očí", kúpala ma v čisteci. Neskôr, v čase, keď som chcela veriť Bohu, pretože je skutočný a reálny, veľmi dlho trvalo, kým som Mu vedela celkom odovzdať svoj život. Prajem ti odvahu nepoužívať zaručené rady "dobrých" babiek.

koran
13. jún 2012

http://www.byliny-prodej.cz/sindex2.php?menu=&i... myslím si že pitie neuškodí, ale miminu by som aj tak nedávala. ale aj keď, tak podla mňa mu to nič nespôsobí.

tinkazuzka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
brumka
4. júl 2012

ja niesom poverciva tak ani na cistec nevrim, muz okupal raz dcerku v tom a dostala taku alergiu a coskoro aj ekzem sa jej spustil a prestavte si na plac to nepomohlo akoze uriekmnutie, z medicinskeho hladiska je to obycajna kolika

palzar
4. júl 2012

Vcera som si robila kupel pri splne bol 21,51 hod. A bola som z toho dost mimo. Uz rok mam zdravotne problemy. Vcera som mala plnu vanu zrazenych chumacov. Dala som si iba ocistec bez vody. To som este v zivote nevidela. Hned som si to odfotila. Verim tomu. Bolo to divne. Ako keby sa to z nicoho nic zrazilo. Vodu som do toho nedavala iba cisty cistec s 1 litrom vody. Posielam foto. Predtym som cistec precedila cez sitko, bol uplne cisty, ziadne usadeniny.

mimulik3
9. júl 2012

ja mam 3 rocne dvojicky a ked sme boli este v perinkach potom ked sme behat zacali a ked sme boli vo vacsej spolocnosti ci oslave tak sme boli urieknuty ten plac je iny ako ked je dieta hladne prvy krat som si povedala ze to je nejaky vymysel ze to nemoze byt pravda az kym som nevydela tu vodu po okupani same chuchvalce ked boli mensi umyvali sme ich v tom celych a potom neskor len tvaricku a naozaj to behom 10 minut bolo poznat na nich ak vase dieta niekto uriekne neznamena to ze mu chce zle ale pozera sa na neho tak prenikavo nevie sa vynadivat je to naozaj skvela bylinka ja som ju mala od manzelovej starkej a chcela by som si ju nazbierat len to zevraj nerastie hocikde ak viete niekto ako to vyzera poslite mi prosim fotku dakujem

nina2012
14. júl 2012

jak přesně se mají umývat děti tímto čistcem a jak se výrábí odvar? děkuji

jarus1
15. júl 2012

ahojte, poradíte mi prosím, kde kúpim čistec od bylinkáriek v Nitre? ďakujem 🙂

akeber362007
17. júl 2012

v lekárni dostať kúpiť čistec akejkoľvek 🙂 ja si dám variť vodu a do nej vložím bylinky teda čistec , nechám luhovať 10 minút precedím a môžeš kúpať

dadusa57
21. júl 2012

Ahojte mamičky. môže mi niekto poradiť koľko čistca na aké množstvo vody ked chcem spraviť odvar na kúpel vo vaničke? Dakujem

barborabilinova
12. nov 2012

dnes som bola kupit ten cistec tak hadam malej pomoze, uz som zufala nic jej nepomaha aj cervenu snutku nosi, idem jej kupit aj ochranny kamen robievam jej aj zapalky ktore hadzem do vody ked ma zoci ale nepomaha , niekedy uz mam dojem ze ju niekto preklal

janelinka
12. nov 2012

my tiež fungujeme na čisteci,inak vôbec nevadí keď mu trošku prejdete aj cez ústočka, nemusí piť,len tak ovlažiť.nám okrem toho nezaberalo nič-ani červené šnúrky na ruke ☹ ale keďže je malá parádnica,kúpili sme jej náhrdelník z koralu a musím zaklopať zaberá 😉 vždy keď niekam ideme,má ho na krku. a keď prídeme domov umyjeme ho vo vode a dáme na slniečko nabiť dobrou energiou-tak nám to bolo povedané pri kúpe 😉 😉

ludka140281
12. nov 2012

ja ho mám doma asi mesiac,však nikde nepiše ako sa použiva...konečne viem,teraz už mala spi,ale zajtra to skusime...v poslednych dnoch je strašne "jedovata🙂 "inokedy je to moje slniečko....teda skusim..

lenka92891
17. nov 2012

dobry vecer, my sme sa dnes umyvali po prvykrat, este som o čisci nikdy predtym nepočula, odporúčal nam ho jeden kňaz, ktory je aj tzv. liečitel bylinkar.....mam 2,5 rocneho syna, ktory mava zle sny, rozprava zo sna, nechce spat v noci....budi sa aj 10 krat v noci ked mame dobry den tak je to 5 krat, dufam, ze sa to coskoro zmeni

reni1512
17. nov 2012

...ked som mala v lete ,,z očí" uvarila som si ho a potom sa umyla 3x po sebe...umyva sa smerom z tvare von a moze sa aj cele telo, ak ostane zakaleny, alebo ako huspenina znamena ze ste sa ocistili od ,,zla" a bude vam dobre, aj pri zaludocnych tazkostiach a pod. Je to skvela a vzacna bylinka 🙂 PS: moze sa aj piť