Bezlepková múka na pečenie

pusinka263
1. jún 2021

Ahoj. Poradte prosim bezlepkovu muku vhodnu na pečenie a varenie cohokolvek. Dakujem krasne!

mamamasama
1. jún 2021

pohánkova, ryzova, makova, tekvicová, mandlova, kokosova

24beruska24
1. jún 2021

@pusinka263 Ahoj.. ja najradšej používam Promix Uni na koláče, palacinky, halušky ... a Schar MixB na kysnuté koláče ... a z jednodruhoviek používam pohánkovú, ryžovú atď ( akú mám v špajzke).. chlebík vždy pečiem z MixB + jednodruhova múka
.. všetky sú aj na predpis.. a chvália si aj múky od spoločnosti Liana ...

pusinka263
autor
1. jún 2021

@24beruska24 dakujem krasne. Nedavno sme sa dozvedeli ze dcera musi drzat dietu ale kupene bezlepkove chleby jej nechutia,tak chcem piect doma. Kupujete v kamennom obchode alebo da sa aj cez internet? Este raz vdaka!!!

janulik270
1. jún 2021

Kysnute mix b,per pane,
Farine palacinky,zaprasky,placky
Mix c na kokace popripade liana na kolace

24beruska24
1. jún 2021

@pusinka263 Myslíte tie múky, kde kupujem?

pusinka263
autor
1. jún 2021

@24beruska24 vedeli by ste mi poradit aj nahradu za mlieko a mliecne vyrobky,hlavne jogurt?

pusinka263
autor
1. jún 2021
24beruska24
1. jún 2021

@pusinka263 To je ťažke, každému chutí niečo iné, čo sa týka náhrad mlieka.. v obchodoch, bežne (Jednota) majú aj sojové jogurty, makove atď ... maslá jedine rastlinné, alebo pečené maslo by malo byť ok ( to, ale neviem na 100%).. zo syrov tofu atď.. a mlieka predávajú buď v prášku ( kokosové, sojové) , alebo už zarobené ako Alpro.. Výborný je MioMat.. v ňom si doma urobíte akékoľvek mliečko... kokosové, mandlové atď...

24beruska24
1. jún 2021

@pusinka263 Múky kupujem v lekárni... mám ich na predpis od lekára... dcérka má celiakiu či alergiu na lepok?

ksulka
1. jún 2021

@pusinka263 kokosove jogurty aj smotana v lidli, topka! mlieko mne najviac chuti sojove v hnedej krabici z kauflandu. smotany na varenie najdes uz takmer vsade, kokosova i sojova su fajn. pripadne bezlaktozove varianty, ak ide len o laktozu.

24beruska24
1. jún 2021

@pusinka263 Aj tieto sú dobré...

hruska91
1. jún 2021

za mna Liana su top muky - Bread mix, Cake mix, Bakery mix, universal mix

makova333
1. jún 2021

Pre mna top Liana muky 🙂 Nahrady za mlieko: rastlinne z DM (ryzove, mandlove, kokosove), "jogurty"/smotana Plantum v Lidl.

pusinka263
autor
1. jún 2021

@24beruska24 dcera nema alergiu na nic,ma vysoku priepustnosť čriev a odporúča sa gaps dieta.

makova333
1. jún 2021

@pusinka263 ako ste na to prisli?

danieladugard
1. jún 2021

Alpro - sójové mlieko 👌 aj jogurty. A promix uni najlepšia na chlieb. Dostať aj v Bille.

pusinka263
autor
1. jún 2021

@makova333 vyšetrenie z moču na metabolickej ambulancii

nelina1
1. jún 2021

@pusinka263 Tak na priepustnosť sú dobré klasické vývary z kostí, napr kuracia polievka(musí byť varené veľmi pomaly, ja varím niekoľko hodín, aby vyvarilo kolagén a iné dôležité látky), žiadne spracované potraviny, potraviny v bio kvalite - pesticídy, atb a chémia okrem iného narúšajú črevné steny, výborné sú probiotiká - kombucha, kokosové jogurty bez cukru.

staniica
3. jún 2021

@pusinka263 dobrý deň, mňa zaujíma aké mala tažkosti dcérka

pusinka263
autor
3. jún 2021

@staniica ma oneskoreny vyvin reci

makova333
3. jún 2021

@pusinka263 nemyslim si, ze gaps dieta vyriesi vas problem.

pusinka263
autor
3. jún 2021

@makova333 preco?mame to odporucane

makova333
3. jún 2021

@pusinka263 mam dietatko s NKS, skusali sme gaps dietu este ked bol malicky. Bez uspechu. Nakoniec sa zistilo, ze ma intolerancie a alergie, vysadili sme, co skodilo a postupne, samozrejme aj s podporou logo intervencie sa recova situacia zacala zlepsovat. Medzi doporucenymi potravinami su napriklad kefir, jogurt, ananas, syr, citrony, pomarance atd. toto keby dam hitkarovi bezmliecakovi tak to by bolo riadne zachodove rosambo.

pusinka263
autor
3. jún 2021

@makova333 co mi ako rodicovi odporucate?

staniica
3. jún 2021

@pusinka263 ďakujem za odpoveď, úprimne ma to prekvapilo, myslela som, že skôr tráviace ťažkosti

makova333
3. jún 2021

@pusinka263 ak ma dietatko aj traviace problemy alebo kozne, vysetrenie na alergologii a gastre. Prípadne, ked vidis, ze mu nieco nesedi alebo to odmieta (deti su mudre 🙂 ja som nikdy v zivote nezjedla paradajku ani ako dieta, napinalo ma z nej a az neskor sa zistilo, ze mam na nu silnu alergiu). A potom intenzivnu logopedicku intervenciu. Neviem ako velke je dietatko, idealne logo skolka/skola plus kvalitny logoped. Kto vam potvrdil OVR? Ako velke je dietatko?

pusinka263
autor
3. jún 2021

@makova333 ma 4r, odmieta vela jedal. Polievky, varené jedlo - ma len zopar oblubenych jedal,ktore zje. Ma rada paradajky,uhorky,ovocie akékoľvek. Nic jej nerobi viditelny problém,ziadna potravina.nebyva jej zle,nebyva chora,dokonca ani nadchu nemala uz dlhsi cas. Vysledky na opioidne peptidy mala 1585. Dr hovorila ze este take vysoke cislo u maleho dieťaťa nevidela. Logopeda navstevujeme uz rok. Neurolog predpisal pyridoxin a nootropil. Zmeny k lepsiemu su,viac rozprava,no je to na jej vek stale malo. preto odporučili gaps dietu.

pusinka263
autor
3. jún 2021

@makova333 do roka papala krasne vsetko ako z knihy. Maso, zeleninu, polievky,strukoviny.

makova333
3. jún 2021

@pusinka263 my sme na bezlepkovej a bezmliecnej strave a vidim, ze akonahle porusi ma problemy aj s bruskom, kozou, ale aj sustredenim. Skuste teda bez lepku a mlieka a uvidis. V gaps diete je vela mliecnych veci a tie mozu zvysovat opoidne peptidy, ale na druhej strane aj vela zdravych deti ich ma vraj zvysene. Ked uz dieta tak skor GFCF ako pisem vyssie. A asi by som pridala Karnosin. Ako casto mavate logopediu? Je logopedicka speci na OVR? No musis sa rozhodnut ty, ja by som do gaps nesla kvoli OVR. Ak by si presla na bezlepkovu, odporucam muky Liana, ja z nich robim vsetko. Mlieka z DM-ky rastlinne.

ivana11155
3. jún 2021

@pusinka263 prešla som si všetkými aj Promix aj Schar ale vyhráva Liana.