Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

mitka2007
16. okt 2012

varene zemiaky a kuracie masko na stave a na paradajkach a paprike.... 😉 😎

veronika1417
16. okt 2012

@diusik my sme to riesili cca pred dvoma dnami a vraj najlepsie su s cesnakom 😉 vraj staci ak ho na platky nahadzes medzi ten chlebik, neviem este som s cesnakom neskusala, no milujem cesnak tak raz skusim

sisanka
16. okt 2012

my dnes na rychlo vyprazanu a pecenu cuketu, pecne zemiaky, cesnakovy dresing 🙂

daniz
16. okt 2012

dnes niečo z lístkového cesta a mm nejaký slepý guáš na zajtra, alebo cestovinu s omáčkou

z.k
16. okt 2012

my dnes tekvicovú polievku a žemľovku 🙂

veronika1417
16. okt 2012

@daniz co nieco? 😕 daj tip aj ja mam v mrazaku 😉

zuul
16. okt 2012

dievcata ahojte, my mame same dojedacky a teda aj tak nikto nic neje. zapal priedusiek ma postretol, aj maly aj mala maju virozu. dnes mi je kusok lepsie tak kukam co uvarit.
ako prosim robite tarhonove rizotko? mam cerstvu cviklu by som uvarila aj salatik. dakujem.

kibuk
16. okt 2012

dnes zapekany karfiol a zemiacky poliate masielkom 🙂) mnamkaa

lucka1987
16. okt 2012

hubova polievka zo vcera a strudla jablkova.. no a toto som chcela..
nezvyknem robiavat strudle, ,en z cesta listkoveho.. teraz som robila strudlu z tohto cesta http://www.dobre-recepty.sk/detail/12639-hrncek... , a teda nic moc.. cesto akoby neprepecene.. a vsetko podla pokynov som robila ...
hodte mi sem prosim vas nejaky dobry recept na jablkovu strudlu ... sa az hanbim, ze cosi take neviem 😅 🙄

lienka2
16. okt 2012

@zuul ako varis cviklovy salat?

smejula
16. okt 2012

@lucka1987 ja som robila v nedeľu tú istú a tiež nás moc neoslovila ... 😒

lencyca
16. okt 2012

dnes spenatova polievka s vajickom na tvrdo,cestoviny s grankom,dostali sme so synom na ne chut,uz mi kysne cesto na celozrnne rozky 😉

emisimi
16. okt 2012

Halušky s tvarohom a kyslou kapustou! 🙂

fialkaa
16. okt 2012

ahoj dievcata, mam prosbu. nedavno som jedla vynikajuci tvarohovy kolacik a chcem si ho tiez upiect, len neviem najst vhodny recept. teda receptov na tvarohovy kolac je iks, ale toto bol taky s tvarohom uprostred a jeho caro spocivalo v tom, ze bol z toho tvarohu taky vlhky, veeeelmi stavnaty. nemate niektora recept na podobny kolacik?

vodnarky
16. okt 2012

my dnes spagety s po-domacky uvarene bolonese omackou a veeeela syru k tomu.. 🙂

megika1
16. okt 2012

@fialkaa a cesto bolo hnietené,či kysnuté,alebo bábovkové ? Ja som urobila z obyčajného kysnutého hniezda 😀

fialkaa
16. okt 2012

@megika1 vyzeraju krasne, ale nie su to tie moje. cesto najskor hnietene....

megika1
16. okt 2012

aj Ti cesto napíšem,čo ja zvyknem robiť ,cesto + tvaroh+ cesto c
hceš ?

janja2502
16. okt 2012

polievka fazulova na kyslo + palacinky s nutelou

mamkabeika
16. okt 2012

Ahojte dievcata 🙂
Taak dlho som tu nebola 🙂 Ale napisem vam jedalny listok, co som za ten cas varila 🙂
1. Hovadzi kotlikovy gulas s chlebikom podlievany pivkom
2. Kuracie zavitky so syrovou omackou a varenymi zemiackami
3. Sote z morcacich prs s paprikami a paradajkami so zemiakovou plackou, zeleninova obloha, kysla zemiakova polievka
4. Zapekana brokolica so zemiakmi, syrom a sunkou zaliata jogurtovou omackou s vajickom, koreninami a cesnakom a vrch posypany tvrdym syrom, kysla zemiakova
5. Pecena makrela v alobale s cibulkou, majorankou a citronom, k tomu opekane zemiacky, zeleninovy kotlikovy gulas s krupicovymi halustickami
6. Tvarohove toliariky, ovocny salatik, zeleninovy gulas
7. Kuracie prsia marinovane v horcici, jogurte a cesnaku so sojovou omackou a pecene so syrom, k tomu opekane cesnakove zemiaky, mrkvovy salat, zeleninovy gulas
8. Pecene kuracie stehna a kridelka na zemiacikoch, uhorkovy salat a domaca calamada, kysla kapustova polievka

megika1
16. okt 2012

@fialkaa 50dkg polohrubej múky,25 dkg palmarín,2 vajcia,25 dkg práš.cukor,1 prášok do pečiva + na plnku tvaroh ,žltka,vanil.cukor a škorica podľa chuti z toho cesta robím aj mrežovník,aj s jabkovou plkou ,mám ho overený 🙂

denisa87
16. okt 2012

@rastulka Ako sa prosím vás robia tie pizza rozky? 😉

mamkabeika
16. okt 2012

Jedalnicek, pokracovanie 🙂
9. Kuracie prsia s nivovou omackou, ryza, mrkvovy salat, kysla kapustova polievka
10. Zemiaky so syrovym nebickom, cinska kapusta, kysla kapustova polievka
11. Madarsky gulas podlievany cervenym vinkom, knedla, cesnacka s opecenym chlebikom
12. Rizoto a zeleninova polievka
Piekla som kolacik z nemleteho maku s citronovou polevou a salko rezy

Dnes a zajtra mame mraziakovy den, lebo som ochorela 😖 a musim lezat
a papame kapustnicu a krkovicku na zeleninke 🙂

mini2peto
16. okt 2012

ja som cestou z roboty na farmarskej trznici objavil krasny kus krkovicky uz odpociva pripravena na pecenie a k tomu kapustu a knedlik z obchodu 🙂 domace sa mi necgce robit a polievka drzkova 🙂 ked dojde krpec z druziny bude uplne spokojny 😀

irsina83
16. okt 2012

Ahojte, dnes som bola na poradni tak som nevarila ale babicka nam spravila rajcinovu kapustu a pecenou fasirkou a zemlouku 😉 A to nemusim hovorit o tom, ze babicky varia najlepsie 😵 mnaaam

rastulka
16. okt 2012

@denisa87 Hodim Ti link,len mi prosim ta nevykaj 😠 😀 😀 😀 https://www.modrykonik.sk/fotoblog/traktor/albu... 😉

joannas
16. okt 2012

@titkovamiriam a kto v tom daždy pojed do pyzzerky ? 😀 😀 😀 😀 😀

danielaj
16. okt 2012

dnešné palacinky plnené medom a sekanými orechami a na slano plnené smotanovo-hríbovou omáčkou 😉

danielaj
16. okt 2012

@lucka1987 ja som robila v sobotu túto hrnčekovú, a https://www.modrykonik.sk/fotoblog/danielaj/alb... bola super, kuk sem do môjho fotoblogu je tam aj recept

nakup
16. okt 2012

@diusik asi podľa mňa sú lepšie na panvici, ale musíš pri ních stáť a premiešavať a keď nemáš toľko času dáš na pekáč trožku oleja dáš pokrájané kocky a to sa robí samo 🙂