Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

mamkabeika
3. nov 2012

Ahojte 🙂
Keby ste videli ten scenár zrána 😖 😀 😀 😀 Teraz sa tomu už smejem, ale ráno mi veru nebolo všetko jedno 😅

Vybrali sme tortu z chladničky a vyzerala v pohode, akoby stuhnutá, to sme ale nevideli dovnútra. Totiž tá želatína bola na povrchu tuhá a vnútri sa liala 😝 Lenže o tom sme ešte nevedeli. Odstránili sme boky z tortovej formy a tvarohová plnka, ktorá mala byť tiež stuhnutá, tie boky akoby zaťažila a kraje torty sa trhali a vytvorili sa krásne trhliny 🙄 a keby sme tie kraje rýchlo rukami s mm nepridržali, tak by sa nadobro odtrhli 😅

Ja v šoku, že čo budem robiť som pobehovala po kuchyni, až mi napadlo, že máme dlhé piškóty. A tie som nalepila na kraje torty, aby ju trochu držali pokope, no zistila som, že nemáme dosť piškót 😅 😅 😅 tak mm bežal rýchlo do LIDLU a šiel dokúpiť, tých pár piškót to trochu zatiaľ držalo 😀 No a keď sme ju celú obložili piškótami, našla som takú peknú stuhu ešte zo svadobnej výzdoby a tou som tú tortu stiahla a verte či neverte, držalo to 😀 Navrch torty, ktorý bol popraskaný sme poukladali množstvo jahôd, aby sme to zakryli 😀
Tak vyzerala torta omnoho krajšie vo výsledku, ako pôvodný zámer 😅 Ale horšie už bolo servírovanie 😅 😅 😅 vyzerala ako šomlój halušky 😅 ale mali sme tolerantných stravníkov 😀

Foto tu žiaľ ešte nedám, lebo sme to len kamerovali a foto ideme spraviť z videa 🙂

titkovamiriam
3. nov 2012

@nicky182 ja solim den vopred vsetko maso na pecenie,cas ti nepoviem to zalezi od rury a masa,treba ich skusit 🙂

megika1
3. nov 2012

obed vonku ,ale chlebík doma 😉 + z mrazáku ovocie v kysnutom s maslovo-škoricovou posýpkou....zajtra kapustnica a rizoto

lubka_to
3. nov 2012

@lencyca ahoj prosím ťa máš nejaký link na ten recept na hriešne masko????

nakup
3. nov 2012

My dnes guláš s chlebom, dala som sa ráno inšpirovať Danielou langoše a plnené langoše a jablkové pité 🙂 🙂 🙂 fotočky sú od posledného chodu dajak som to nezvládla 😒

kucminka
3. nov 2012

@bklaudia takže tie šišky nie sú kysnuté?no vyzerá to lákavo.A tie jablká majú byť 1kg už nastrúhané?

kucminka
3. nov 2012

@natal12 ďakujem za receptík 😉 ale to som potrebovala už dneska k obedu,ale nejako takto som to aj ja robila,len som nemala šunku.

kucminka
3. nov 2012

@lencyca aké mäsko si to robila,vyzerá to super 😉

mamkabeika
3. nov 2012

@nakup Juuuj, dala by som si 😝 😝 😝 Ale asi by mi bolo 😝 , tak musím zase niečo diétne 🙂

miruska73
3. nov 2012

babulky a co take rychle navarit z hovadzinky mam na zajtra vybratu... 😕 dik za rady na hubach sme mali nezabalene spanielske tiez...

natal12
3. nov 2012

@kucminka ja robievam aj zo šunkou aj bez a niekedy aj bez nivy 🙂

miruska73
3. nov 2012

@mamkabeika ked sa dari tak sa dari len skoda ze vzdy ked to najmenej potrebujeme vsak 😀 😀 😀 ja tiez ked sa velmi snazim tak mi nejde robota tak ako ma ☹ ☹ ☹

natal12
3. nov 2012

@nakup mna to pité vyzerá uzasne 🙂 nedáš receptik ?

miruska73
3. nov 2012

@egyptanka ssuper napad urcite vyskusam 😀 😀 😀

nakup
3. nov 2012

@miruska73 ja mám tiež vybratu hovädzinu a idem robiť rozbif za 30 min. hotový opekané zemiaky, šalátik

nakup
3. nov 2012

@natal12 http://varecha.pravda.sk/recepty/jablcnik-alebo... tu ho máš je fakt dobrý šťavnatý a čím viac jabĺk tým lepší 😉

drobik1
3. nov 2012

ahojte my dnes spagety ala po svojom.... 😀 a zajtra vyvar z husacich chrbtov a zemiakovy salat a tradicne rezne..cakame navstevu... 🙂 a dezert marhulove rezy so zelatinou... 😀

natal12
3. nov 2012

baby nemate nejaky osvedceny recept na horucu cokoladu??? dakujem 🙂

lululka555
3. nov 2012

ahojte docitala som vas m 😵 my sme mali v sobotu u maminky gulas a aj kapustnicu,strasne mi chutila a maminka mi uvarila aj tu,kedze moc gulas nemam rada
zajtra ,tj.v nedelu pecene kura ,ryža....a aj zemiakový šalát... 🙂 😵

zoe_a
4. nov 2012

u nas dnes bude cesnačka a pečené kuriatko s ryžou a kompótom.. keďže sme celá rodinka chorá, pripájam foto našej domácej medicínky 🙂 Krásnu nedeľu kočky!

zoe_a
4. nov 2012

zázvorové želé + lipový čajík..

lencyca
4. nov 2012

@lubka_to ahoj,nie,robim to z receptov zo zivota 15 😉

lencyca
4. nov 2012

@kucminka je to bravcove,ale robievam to aj z kuracieho 😉

lencyca
4. nov 2012

dobre ranko,svokra nas dnes pozvala na obed,bude borsc a jagercak-ten jej veru nezjem 😖 dam si moje masko ktore este ostalo zo vcera,moj starsi syn zacal jedavat kazde 2 hodky,ako kojenec 😀 chladnicka stale ziva prazdnotou,nestiham ju doplnat,a to mi este mm povie ze sanuj s peniazmi 😠

sisanka
4. nov 2012

@irsina83 ty si mala manzela prihlasit na masterchefa 😉 som kukala tvoj album a len somslintala 😀

kucminka
4. nov 2012

@lencyca a dáš receptík ako to robíš?

mimi21mimi
4. nov 2012

Paradajková polievka s ryžou. Zemiakové pyré, kuracie aj ovsené placky a nejaký šalátik.

akika722
4. nov 2012

ahojte
kedže ma manžel dnes dennu tak obed si rozkazali deti 😀
tak podla ich želania bude zeleninova polievka s haluškami /namiesto cestovín/
a špagety so sójovym mäskom,syrom,kečupom 😎

jajuska1411
4. nov 2012

my dnes dojedame cenakovu polievku a k tomu masko na stave so zeleninkou a tarhonu