Čo spraviť, aby nebol korpus suchý? Pomôžte mi s tortou

marta1315
27. máj 2019

Ahojte žienky
Idem robiť tortu s orechovým korpusom a maslovo Vanilkovým krémom
Prosím vás..cim môžem poliať alebo potrieť korpus aby nebol suchý a aké ovocie sa hodí na tieto krémy?
Ďakujem pekne

marta1315
autor
27. máj 2019

@marta1315 zabudla som dodať že torta bude pre 10 ročného chlapca takže nechcem dávať moc alkohol

nikca101
27. máj 2019

ja vždy najskôr potriem lekvárom a potom ešte pokvapkám korpus šťavou z kompótu a ovocie môžeš použiť akékoľvek chceš ale najlepšie by bolo také aké má chlapec najradšej ;)

fomelka
27. máj 2019

@marta1315 ja by som dala z ovocia asi maliny 🙂 alebo jahôdky 🙂 To majú deti radi 🙂 K vanilke sa hodí veľa ovocia 🙂 natierala by som džemom a poleva no klasika čokoládová 🙂

marta1315
autor
27. máj 2019

@nikca101 a akým džemom prosím? Lebo ja sa torty len učím robiť a toto je pre jednu známu a dala mi len takéto inštrukcie a ze ju mam prekvapiť 🙈 chcem aby až waukala 😁 a neviem ani aké ovocie ma malý rad 😑😄

marta1315
autor
27. máj 2019

@fomelka ďakujem pekne 🤗

viera77
27. máj 2019

Pravidelne robim presne tento typ torty/zakusku. Davam štavu z malinoveho kompotu a malinovy alebo ribezlovy lekvar. Ribezlami a malinami tu urcite nic nepokazis, kludne mozu byt aj mrazene. A ak nedas ovocie, ktore vlastne v tejto torte ani nemusi byt, a nemas ani kompot, tak staci korpus pokropit len vodou + lekvar.

nelinka888
27. máj 2019

@marta1315 možno by si mohla aj lesnú zmes mrazenú 🙂 tam je mix a nebude to ani moc sladké, ale taká všehochuť 🙂 navrch môžeš aj krém natrieť také tie nahé torty sú super 🙂

marta1315
autor
27. máj 2019

@nelinka888 juj vyskúšam ďakujem krásne 🤗

nelinka888
27. máj 2019

@marta1315 super potom daj foto, čo si vymyslela 🙂

marta1315
autor
27. máj 2019

@nelinka888 mam to až na 21.6 ale už musím vymýšľať dopredu.. Ale určite dám 😁

nini1010
27. máj 2019

Vzdy vzdy treba poriadne pokvapkat korpus stavou z kompotu.ani ovocie ani krem ho nepresiaknu poriadne,ani dzem.vzdy ko poriadne prekvapkaj stavou.inak bude suchy a to je nanic.

sorciera24
27. máj 2019

ja zmiesam v pohari cierny caj + stava z kompotu + trochu rumu a tym polievam kazdy korpus .......drzi a nikdy nie ej suchy! (recept starej mamy;))

deti95060810
27. máj 2019

ja rozvarím marhuĺový džem v troške vody...lepšie sa pije do torty...

tortu nechaj odležať v chladničke min. 24 hod.

lulula12
28. máj 2019

Normalne by som dala len rozvarit ovocie a stavou poliala korpus alebo uz som videla aj mliekom ale chutovo neviem ake je to a na to dzemik a bude to dobre.
Zase orechy su mastne, takze korpus by mal byt sam o sebe vlacny 🙂

grandzero9
29. máj 2019

@sorciera24 ked niekedy ani rum nemusi byt, najma teda pri detoch, ja vela bab poznam, co dava len akoby cukrovy rozvar, ale tak to mne osobne moc po chuti nie je, radsej takto cajik 😉

82tatiana
4. jún 2019

Ja používam kávu na pokvapkanie korpusov. Môžeš použiť aj bezkofeinovu kávu. Dodá torte zaujímavú arómu. S ovocím a krémom bude predpokladám dostatočne sladká a tak sa trochu obávam tých štiav z kompótu alebo džemov. Daj vedieť ako to nakoniec dopadlo.

iwka_77
4. jún 2019

@82tatiana lenže niekto napríklad nedáva do kompótu cukor, aspoň ja mám známu, čo nedáva, takže myslím, že to nemusí byť sladké, ale že to práveže bude také celkom príjemne kyseľkavé a myslím, že to ocení každý ;)

marta1315
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz