Čo vám nesmie chýbať pri týždennom nákupe potravín?

28. dec 2023

Ahojte baby,

čo vždy kupujete v potravinách, keď idete na väčší nákup? U nás robím nákup ja, rada si vyberám sama, máme jedno dieťa, dcéra má 6 rokov, hocikedy ide so mnou, snažíme sa v rámci možností jesť vyvážene.
Každopádne, môj problém je, že mám pocit, že nakúpim v sobotu a už utorok nemám nič, z čoho viem variť a robiť recepty. Pritom nakúpim dosť, chladnička plná, len sa mi stane, že mi chýba napr. smotana na varenie alebo nemám druh syra, čo potrebujem a pod.

Máte nejaké vychytávky, čo vždy kupujete a využívate? Určite si rada nechám poradiť a inšpirovať sa.

Vďaka.

veselo_neveselo
28. dec 2023

Najprv jedalnicek, a potom nakup. Inak vzdy nieco chyba.
Cez vikemd sa viac-menej dohodneme co budeme jest a potom na nakup, kupim co treba tak, aby nic nechybalo + dokupim stalice co mame doma pre pripad.

stellarstar
28. dec 2023

Píšem si mesačný plán na varenie ( ktorý sa samozrejme každý týždeň mení či už kv tomu že niečo nedostanem v obchode alebo spontánne niečo objednáme ) a aj podla toho robím nákupný zoznam a doma mám vždy niečo extra keby náhodou

fairyy
28. dec 2023

vela zeleniny a ovocia (podla sezony)..dva druhy masa... jednu rybu akukolvek... syry dva druhy, 2xtvaroh(na pomazanky alebo cheesecake), smotanovy syr, sunku, ale mrazim ju lebo zjeme malo z nej...a doma mame stale ryzu, zemiaky a rozne druhy muky (peciem chlieb a pecivo doma aj cestovinu domacu robim ak by som neorbila urcite je v zasobe aj to) vzdy su v zasobe vajcia, jogurty(biele), dzemy, mlieko, zavarane paradajky a vela korenin... nepripravujem si sice recepty dopredu, ale s tymto sa mi dari cely tyzden varit rozne jedla, u nas doma som ja ta co vymysla a stale ma.chut na nieco ine, ale kedze si to varim sama nikomu to nevadi 😀

anjelicek26
28. dec 2023

Nerozumiem, ako sa to moze stat, ked ides podla zoznamu... robim jedalnicek na mesiac, potom ten tyzdenny beriem do obchodu, naplnim mrazak, spajzu, v chladnickach su veci dennej spotreby co vobec nevadi, ked deti odjedaju a minaju... zeleniny a ovocia na kila tak ci tak, je nas proste vela, zjedia toho neskutocne momentalne... Ale ten zoznam je super malokedy musim ist do obchodu medzi tym, maximalne po cerstve pecivo na desiatu a ano kupim doslova len to pecivo na desiatu...

lneviemmeno
28. dec 2023

mam ten isty problem, ja by som si aj robila dopredu jedalnicek, naozaj som sa parkrat snazila, ale vacsinou nemam vobec fantaziu na varenie, klasicke slovenske jedla nevarim, lebo manzel je Ind, cize ziadny perkelt, segedin, omacky atd mi nezje 😂 a ked som uz vysolila nejaky jedalnicek, tak bud som to planovala navarit na 2 dni ale zjedlo sa za 1 den a uz mi chybalo. Musim si to lepsie zmenezovat lebo chodim casto potom pre drobnosti do obchodu.🥲

natall113
28. dec 2023

Vždy mám v zásobe cestoviny a zeleninu keď už neviem čo variť tak sú to práve brokolicove alebo špenátové cestoviny
Zemiaky a ryža nesmú u nás chýbať tiež.
Zavárana kukurica, hrášok, fazuľa

kamatopo
28. dec 2023

Ja chodím na veľký nákup raz do týždňa. Mám slabosť pre akcie😂. Takže mám doma aké také zásoby múky,mlieko,cestoviny proste trvanlivé potraviny a mäso do mraziaka. A také s min dobou nesmú chýbať údeniny, smotana sladká či kyslá,vajíčka,maslo. Nuž a podľa toho varím v týždni a jediné čo si plánujem je obed na víkend. Ten sa snažím mať slávnostný a tip top tak ten určite zahrniem do nákupu.

jeennyv
28. dec 2023

Chleba-2 druhy…rozky, maslo, sunku, syr, vajcia, paradajka, paprika , uhorka, kysela uhorka, zemiaky, ryza, muka cukor sol, cestoviny, kurca, kuracie casti, hranolky, zelenina do polievky, cibula cesnak neviem este co, jo mineralky koly atd… su u nas vzdy cerstve mrazene, sterilizovane a potom podla toho co varime sa dohodne na tyzden a sa dokupuje..ako tak sme nauceni, neviem vysvetlit vedenie domacnosti, ale vsetko mame tak, ze ked je cez sviatky zavrete, mam aj lieky, piskoty, cierny caj std atd…nakupy sa robia tyzdenne, ze sa ide v stvrtok piatok a potom zas stvrtok piatok 🤷‍♀️

mane01
28. dec 2023

Ja si najskor urobim zoznam toho, co budem tyzden varit a podla toho urobim nakupny zoznam. Plus, ked uz planujem ten jedalnicek, mrknem ake potraviny budu v akcii a podla toho planujem…

oli18
28. dec 2023

Mam doma zasoby komplet vsetkeho. Nielen suche potraviny, ale aj syry, jogurty, mlieko, sunka, smotana. Dnes maju potraviny najmenej 5-7 dnovu zaruku, co sa da, davam do mraznicky. Napr.banany kupujem aj zelene a davam do pivnice, kym sa zjedia zrele, tie dozreju. Ak mi predsa len nejaka vec chyba,varim nieco ine. Do potravin chodim 1x tyzdenne.

kikaalex
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
scila
28. dec 2023

@autor u mňa niečo ako týždňový nákup neexistuje. Keď som v obchode a majú v akcii obľúbené cestoviny, alebo ryžu, ktorú kupujem, tak kúpim niekoľko kíl takže mám v špajzy zásobu na niekoľko týždňov. Rovnako mám vždy v zásobe múku, maslo 4-5 ks, tuniaka atď. Mlieko mám v chladničke 3-4 litre a keď sa z neho minie tak sa zastavím v obchode a dokúpim. Vždy mám do rezervy v mrazáku mäso, v chladničke zeleninu. V mrazáku mám tiež rožky ale to len pre stav úplnej núdze, inak ich kupujem denne čerstvé (alebo chleba). V pekárni tiež majú šlahačku bez stabilizátora, takže tú kupujem keď viem, že ju budem potrebovať, lebo má krátku expiráciu. Vajcia mávam 20-30 ks a priebežne dokupujem.
Tiež vždy kúpim v akcii do zásoby Liptov eidam plátky tam je dosť dlhá expirácia a parenicu z Červeného kameňa, ktorá sa dá dobre nastrúhať na cestoviny.
Sú veci, ktoré nemusím kúpiť aj pol roka, lebo ich mám doma v zásobe. Ale ja sledujem akcie na trvanlivé veci už roky.

majlo1234
29. dec 2023

U nas su to pecivo, syr,vajcia, jogurty, sunka, maslo/natierka, zelenina a ovocie, nejake maso na varenie, ryba ked nam pride na chut. Okrem toho mam vzdy v mrazaku pecivo, nejake maso, nejake polotovary(halusky, smazak, masove gulky, zeleninove zmesi), mrazene ovocie, maslo a bryndzu. A zo suchych muku, ryzu, bulgur, polentu, cestoviny, rybacie konzervy, paradajky v konzerve, morcadellu a par litrov mlieka. Nikdy doma nejdeme na doraz, ale to je moj zvyk este z domu, ked sme zvykli chodievat na nakup raz/dva keat do mesiaca😀 inak mame obchod asi pat minit od domu, cize nepotrebujem velke zasoby

vyrovnanaosoba
30. dec 2023

Múka, vajcia, kypriaci prášok, cukor, soľ, olej, mrazené ovocie, kečup, horčica, mäso v mrazničke, kura, cestoviny, ryža, mlieko, zemiaky, mrazená zelenina, detská krupica, pudingy v prášku. Z toho vždy viem niečo vyčarovať. Nechodím do obchodu každý deň.
Toto kúpim raz mesačne. Raz za týždeň idem na jogurty, syry, šunku, ovocie, zeleninu.
A keď vidím niečo v akcií, hlavne ryby, kúpim do mrazničky.