Jogurt v jogurtovači

magica78
8. júl 2012

ahojte dajte typy ako urobiť jogurt v jogurtovaci, mam cca 2 tyzdne chutovo je vyborny len sa mi tam robia take hrudky 😉 v com je problem????
dakujem

katussamus
15. júl 2012

@magica78 šľahačky tam dávam tak cca 2 lyžice 😀 ale keď dávam mlieko z bankomatu tak vtedy nedávam vôbec 😉

@lauricka aj mne sa najviac pozdáva zvolenský jogurt 🙂

magica78
autor
15. júl 2012

@katussamus to vies slahacku by mi skonzumovali inak 😀 joj ale som rada ze to konecne je ok,musim skocit este do NAY kupit tie pohare do foroty lebo nestiham vyrabat 🙂
skusim aj ten zvolensky ale s tymto to zatial vyslo najlepsie

magica78
autor
18. júl 2012

@katussamus ahoj a kde kupujes ten zvolensky lebo manzel bol vcera v tescu a nemali ho tam tak mi kupil jogurt od TAMI a vola sa živý jogurt 🙂 ale zaroven doniesol jablka ktore som mu kazala aj kupit a vysvetlila som mu ze budu mat taku farbu a nalepku JONAGOLD 4145 . tak ja take kupil ale to nejaka špina prelepila nalepky na lacne hnuse jablka. tak dnes asi tam pojdem a narobím tam poriadok ci budem platit za šmejd ako za jablka co by mi spanielska princezna odtrhla. je to des

magica78
autor
4. aug 2012

skusala som urobit jogurt novym sposobom 🙂
mlieko aj jogurt izbovej teploty ,zmiesat , vyliat do poharov, a sup sup do jogurtovaca na 5 hodin. uzasne nieco.
jeden omyl som minule urobila 😀 ked som chcela urobit jogurt s bananom
babany pri takej teplote zacali kvasit a skoro z toho bol alkohol 😀

smarti
4. aug 2012

@magica78 ja dávam nadrobno nakrájaný banán do už hotového jogurtu tesne pred jedením, ani cukru veľa netreba, keďže banán je sladký a na vrch trochu granka, včera to jedli deti na večeru a veľmi im chutilo.

magica78
autor
4. aug 2012

@smarti to uz budem robit aj ja 🙂 predtym som dala nektarinku a vsetko bolo OK 🙂
ale davam dzem a ten je tepelne spracovany tak je vsetko OK

lucianka222
15. jan 2013

Maminy poradte, robila som jogurt párkrát, on je síce chuťovo veľmi dobrý, ale stále má po premiešaní akoby malé hrudky, už to tu bolo vyššie spomínané... Robím klasicky, liter mlieka plnotučného, sabi biely jogurt, ... 😒

lulka78
21. jan 2013

ja idem zajtra skusit,dnes mi prisiel jogurtovac,tak trochu pozeram,co pisete 🙂 tak som zvedava,ci aj my ideme mat hrudky....myslite,ze na dno sklicka-teda poharika mozem dat lyzicku dzemu,alebo nutely? ak som dobre pochopila,tak nei cerstve ovocie..ale toto snad by sa mohlo,ci??? az potom radsej?

lulka78
24. jan 2013

kocky,tak jogurty spravene, ALE to je skor jogurtove mlieko :(((((( a to som dala aj tri lyzice suseneho mlieka...neviete mi poradit,kde moze byt problem???? dala som plnotucne mlieko zo sacku,jogurt TAMI , a presny postup som dodrzala...inak je fajn,ale ta hustota teda nic moc

lulka78
24. jan 2013

priipadne keby somdala dva jogurty? ci blbost?

magica78
autor
1. feb 2013

@lulka78
@lucianka222 ahojte ,ja mam to uz trosku odskusane za tych par mesiacov, ked som dala mlieko tzv.žive z bankomate 😀 jogurty neboli krasne hladke .tak som zacala davat mlieko plnotucne z krabice + tami alebo COOP biely a su super, ovocie si davame az potom lebo niekedy sazvykne zkyslit ☹ davam si aj napr. potom med a drvene lanove smeianka z DM. a je uuuzasny a dokonac anic neprehrievam iba zoberiem mlieko a jogurt izbovej teploty dobre rozmiesam a sup do skleniciek a do jogurtovaca a cca 5-6 hodniek necham vychladnut a dam do chladnicky.

lulka78
1. feb 2013

ahoj vdaka, ok,skusim,uz skusam vselijako,ale pridu mi moc riedke :(((( chalanov pomaly aby som krmila,aby to nemali vsade....tiez davam plnotucne - zo sacku,a Tami,alebo Coop, presne tak isto. skusala som uz dat aj na 7hodin do jogurtovaca-pisali,ze cim dlhsie,ze tym ma byt hustejsi,aj ked kyslejsi,ta kyslost by mi nevadila....v navode pisu 6-8hodin...tak uz neviem,ci to len mne vadi ta hustota/nehustota 🙂 uz som vyskusala-vcera som si kupila Jesienku, smotana zahustena,ze skusim aj to dat, pripadne Salko,alebo nieco take,nerozumiem preco ho nemozem mat taky ako z obchodu 🙂 ze mi ostane na lyzicke,ked si ho naberiem-ja to mam skor ako jogurtove mlieko ako jogurt. a pritom pisu,ze len smotana a jog.kultura...zeby to bolo prave tou smotanou??? ze je taky husty?

emily_666
1. feb 2013

@lulka78 ja dávam 4 PL sušeného mlieka kopcom plné, v jogurtovači mám len 3 hodinky, potom to v ňom nechám do rána vychladnúť a hustota je fajn.

lucianka222
1. feb 2013

@magica78 Presne ako píšeš, teraz dávam plnotučné z krabičky a je krásne hladký. Predtým som dávala 100% od kravičky 🙂 Takže musí byť niekde háčik... 🙂 Len ho prihrejem s jogurtom, aby sa rýchlejšie a krásne rozpustil a dám do jogurtovača a za 4 hodinky super jogurtik 🙂

magica78
autor
1. feb 2013

@lulka78
@lucianka222 ja som tiez skusala pokus omyl. netreba zabudat ze kupene su aj preto huste lebo davaju zelatinu a ine bordely. ja osm sa sanzila to zbankomatu ale vzdy mi vysiel na prd ,co nechapem ve dprave tam by malo byt toho ziveho kopa :(
ja davam len ten jogurt co som pisala/ine nic moc/ + trvanlive mlieko .a je dost husty nic ine nedavam lebo to rovno mozem kupovat,lebo salko aj to susene je dost nakladne na financie.

lucianka222
2. feb 2013

@magica78 súhlasím, ja tiež plnotučné z krabice a ja dávam sabi jogurt, a trocha cukru, alebo vanilkový cukor a je super... a hustý, nemám s tým probléém 🙂

lulka78
4. feb 2013

@lucianka222 vazne ze husty? preco ja ho nemam taky hustyyyyyyyyyyyyyyyy? 🙂 ako dlho nechavas v jogurtovaci?
prihrievas predtym mlieko? do takeho tepleho potom dat jeden jogurt,a naliat,to chapem,ale ta hustota sa mi moc nepaci,je to fakt riedke ☹ chalani sa mi kickaju s tym...neviem kde robim uz chybu.

lucianka222
5. feb 2013

@lulka78 prihrievam mlieko, ale len tak mierne, kým sa mi jogurt pekne nerozpusttí v nom... a nechávam tak 4,5 hodinky

.,

lulka78
6. feb 2013

vdaka za vsetky odpovede. sranda,ze v navode na jogurtovaci,teda v jogurtovaci je napisane,ze cim dlhsie sa necha v jogurtovaci,mal by byt hustejsi...tak uz tomu fakt nerozumiem teraz...skusim ako pisete vy,a uvidim,ale krabickove mlieko nemam teraz. neviem,ci je to prave v tom mlieku??? zeby to krabicove bolo lepsie? ja davam zo sacku-plnotucne.

aninocka4
6. feb 2013

my robime jogurt zo sackoveho polotucneho mlieka a z bieleho holandia jogurtu,vyskusali sme vselijake,tento jednoznacne vyhrava.hotovy jogurt nie je kysly a ma aj dobru hustotu(nie ako smotanovy jogurt,ale ako klasicky jogurt) a hrudky sme tiez nikdy nemali.mlieko zohrievam na priblizne 40 stupnov ,dam par lyziciek jogurtu a na pat hodin do jogurtovaca🙂

magdi21
16. feb 2013

ahojte , viete mi poradiť aký jogurtovač si mám kúpiť ?-radšej si nechám poradiť...ďakujem 😉

magica78
autor
17. feb 2013

@magdi21 ja som kupovala v NAYke ale este si musim kupit nahradne pohariky lebo musim cakat kym vsetky dojeme ,stal cez 20€ a som spokojna ,moja teta ma barun uz niekolko rokov a tiez pochvaluje, tu je to asi jedno aku znacku kupis ja mam ciatronick

gianni
12. júl 2013

halóóóó

mama mi objednala jogurtovač,tak som zvedavá,mám radšej hustejšie jogurty ale ako som čítala tak je to dosť riedke,no uvidíme 🙂

magica78
autor
12. júl 2013

@gianni tie kupovane su preto huste lebo su tam dane zelirovacie latky a podobny bordel ,ale nie je zas moc riedky 🙂

gianni
12. júl 2013

@magica78 díky, hádam mi budú chutiť,teda aj deťom,lebo napr. ten z lidla Pilos nemám rada, lebo je taký do kysla,som si niekedy myslela že je pokazený,najradšej mám tie z frešu,biele a majú aj najmenej sacharidov,čo je pre mna tiež dôležité,tu nemám šajnu kolko sacharidov bude mať 1 jogurt,berieme domáce mlieko tak chcem robiť z toho,ale neviem či ho treba prevárať,lebo mi ho pijeme len tak a ked sa zvýši tak z neho urobíme tvaroh...

magica78
autor
12. júl 2013

@gianni no ja som zvyknuta neprevarat . ja co robim je 1l mlieka + 1 jogurt - 5 -6 hodin .odsusany mam smotanovy coop alebo biely tami. a chuti ako grecky cze ziadne kysle stiaky 😀 tento zjem aj samotny ale kupovany nie 😝
je tam 7 poharikov a nahradne aj predavaju v NAyke. ja jedavam aj s medom a lanove semeno alebo cerstve ovocie , alebo este robim v pekarni na chlieb dzem len tak do nadoby na okamzitu spotrebu a ten si davame

ukulela
18. okt 2013

pokial robite jogurt z domaceho mlieka, vzdy ho treba prevarit. v domacom nepasterizovanom mlieku mozu byt bakterie, ktore narusia tvorbu jogurtu. prevarenim mlieka ich "zabijete" a do mlieka si nasadite vlastne dobre jogurtove. tiez zatial len experimentujem, ale mlieko beriem od kravky a prevaram. zatial hladam ten spravny jogurt - raz ho mam viac, inokedy menej husty, no zjedli sme vzdy 🙂

magica78
autor
18. okt 2013

@ukulela ja som odchytila uja co plni bankomat na mlieko a tiez mi povedal ze treba prevarit a nechat vychladnut 🙂

zuzanapredava
21. jan 2014

takze ja mam jogurtovac, mliecko predtym prevarim-z bankomatu🙂 dam biely jogurt smotanovy na 1L 1jogurtik,necham to v jogurtovaci asi 6hodin.Vsetko by bolo vporiadku,ale na spodku sa mi vytvori voda comu nerozumiem.Inak by bol mega vyborny,skoda:( Neviete v com je problem? Vopred dakujem za rady🙂

thalinka
19. feb 2014

Mamičky, ktoré obľubujete kvalitné jogurty a majú ich radi aj vaše deti, ponúkam jogurtovač s probiotickými náplňami s obsahom Colostra, ktorý je určený na výrobu živých domácich jogurtov vysokej kvality a výrazne ovplyvňuje zdravie! Stačí iba 1L mlieka a sáčok probiotík Colostrum, nic viac! Mám odskúšané a je veľmi chutný. Šetrite korunkami a zároveň dajte sebe a deťom to najlepšie pre zdravie🙂kontaktujte ma