Kedy varíte?

tatianka79
11. apr 2014

Ahojte baby, asi to bude znieť čudne, ale veľmi by ma zaujímalo, kedy varíte 🙂 Ja mám totiž pocit, že nikdy nemám dosť času - záleží mi na tom, aby mal malý aj polievočku aj druhé, aj sa to takmer vždy podarí, varím väčšinou keď malý spinká, len potom si málokedy viem oddýchnuť. Ťažko sa mi varí pri malom, má 16 mesiacov a vyžaduje si veľa pozornosti, neprehrá sa ešte sám (niekedy síce áno ale nie dosť dlho 🙂 Tak som len chcela vedieť ako to robia dobré gazdinky 🙂 keď pozerám diskusiu na inšpiráciu tak len čumím 🙂 ešte aj dezertíky v strede týždňa 🙂 super. Takže píšte, aj keď už som počula názor, že si mám kúpiť ohrádku a jednoducho malého ignorovať - to ale pre mňa teda nie je 🙂 Alebo že mám vstať o piatej ráno keď to inak neviem zvládnuť 🙂 Len ma zaujíma, čo platí u vás...ďakujem.

cica869
11. apr 2014

ahoj ja varim doobedu mala ma 13 mesiacov a zvycajne beha po celom byte a ja za nou prip. sedka v stolicke dam jej nieco do ruky co si moze pokusat ( chlebik,rozok,ovocie)...ja mam taku tu cestovnu postielku ale nevyuzivam ju mala v nej nechce byt 🙂

jasminet
11. apr 2014

@tatianka79 ked bol maly maly, aj teda krpata, tak varili so mnou v kuchyni - bud v stolicke sklopenej a videli na mna, alebo ked sa este ani neplazili tak na deke sa valali, pripadne potom tiez v stolicke so svojimi varechami a miskami sa hrali pri mne.
a varievam vacsinou doobeda, snazim sa navarit na 2 dni, ale poslednou dobou mi to proste nevychadza, na obed je uvarene cerstve, vecer si dame zas + teda muz a mala a druhy den zas s malym dojeme a mozeme varit nove....
alebo ked niekam ideme doobeda, tak potom varim az vecer ked prideme zo skolky, ihriska a kruzkov. jezisko mi doniesol tlakovy hrniec, tak mam za hodinu navarene aj hovadzie.

klincek
11. apr 2014

@tatianka79 ja vecer, ked uz deti spia. jednoduchsie veci sa uz pri nich daju zvladnut (rychla polievka, puding atd.), ale inak nehrozi.

zebra41
11. apr 2014

mne deti vstavaju pred 6,tak hned ako vstaneme. lebo rano su este dobri 🙂 a nechcu hned papat. a ked uz mam postavene,tak potom ich poprezliekam, najeme sa, poumyvame. a zatial sa vari. takze popri detoch. kamoska vari vecer,ked jej zaspia. ale ja mam rada vecer klud,takze ja sa ich snazim ucit na to, ze maminka ma aj povinnosti,kedy sa im nemoze venovat. lebo sa bojim,ze keby sa cely cas venujem im,ked spia,tak zasa domacnosti,tak budem z toho kolobehu unavena a nebudem mat vobec cas na seba.

lienkafoj
11. apr 2014

@tatianka79 no, inú rad ako tú, čo si už dostala, nemám. Dieťa sa prehrá aj samé, nemusíš na neho stále pozerať. Ano, aj 16 mesačné dieťa sa vie hrať samé, ak je k tomu vedené. Ak chceš, aby bol mimo nebezpečenstva, iné ako ohrádka v kuchyni mi fakt nenapadá. Mám dve deti, nie vždy to bolo ľahké, ale zadelila som si čas tak, aby som mala základný tanec hotový /navarené, trochu popratané/. Sestra má dvojičky /majú 2 roky/, nemá au-pair, iba muža, ktorý je veľa v práci a vždy má navarené /poriadok nerieši, až večer, keď dvojky zaspia/. Keď som sa jej pýtala, ako to zvláda, že aj varí /každý druhý deň/, povedala, že keď má čas a netreba na decká furt pozerať... a venovať sa im non-stop. Vedie ich od malilinka k režimu - keď majú spať, sú v postieľke a je jedno, či revú alebo nie, sú najedené, suché, majú spať. vtedy má čas pre seba a aj na varenie..... to je na dlho.... 😎

tatianka79
autor
11. apr 2014

@klincek tiez rozmyslam ze toto by bolo najjednoduchsie 🙂

misinka26
11. apr 2014

Ahoj, ja mám malého 17 mesačného a v pohode navarím pri ňom ... neviem ja som si ho naučila aby sa vedel aj sám zahrať, takže on si okolo mňa behá s vláčikom, či loptou a ja si varím ... varím doobeda ale nie každý deň, navarím polievočku na 2-3 dni a druhé buď ryža s mäskom, cestoviny s niečim, alebo proste niečo rýchle, nevyváram celé hodiny, obed je hotový tak cca do pol hoďky... muž obeduje v práci a večer už moc varené nechce, takže pre neho cez týždeň nevarím, len keď príde večer a hrá sa s malým tak mu niečo rýchle pripravím, alebo si sám vezme, však má ruky 🙂 Plnohotnotne varíme len cez víkend a vtedy varí muž 🙂 ... nikdy ale vôbec nikdy ani nevarím ani neupratujem keď malý spí, to je čas pre mňa na oddych ...

cerez
11. apr 2014

@tatianka79 Toto som mala a mám doma stále. A preto sa mi osvedčilo večer.

klincek
11. apr 2014

@tatianka79 mne to inak vobec nevychadza. rano ideme do prace, deti do jasli..poobede chceme byt spolu, vziat ich von a venovat sa im. potom je na rade kupanie, vecera, citanie kniziek a uspavanie. no a potom mozem zacat 😉

bubelko
11. apr 2014

@tatianka79 varim dopoludnia - odjakziva. ale nevarim polievky, len jedno jedlo - staci. aj tak nezjedia oboje naraz, lebo je to vela. alebo ked zjedia polievku, tak zjedia menej druheho. takze miesto polievky radsej salat.
varim hlavne rychle jedla - ca. 30min a hotovo alebo potom take, co sa varia alebo pecu "same".
cez vikend sa potom s jedlom vyhram 😉 ak je chut 😝

silvinuska6
11. apr 2014

Ja začínam variť doobedu tak aby som Tobiasovi stihla dať polievku ešte pred spaním druhé jedlo mu dávam až ked vstane a stíham v pohode ale to je tým že dieťa som učila od začiatku k samostatnosti nemyslím si že to je na škodu musí sa občas vedeiť zahrať sám mam kamaratku ta chodí s dcerou este aj na záchod a myslím si že všetkého veľa škody aj prílišnej opateri aj nezáujmu 😀

ivett1
11. apr 2014

@tatianka79 ahoj, keď som bola na materskej a potom rodičovskej , varila som doobeda ...pre dve deti...tiež boli (aj sú ) veľmi náročné... nestačí im, keď pustím niečo v tv...chcú sa hrať a vymýšľať (ešte stále😉...) ... takže, niekedy mi veľmi pomáhali a varili sme fakt celé doobedie - v rámci hry🙂 a inak, ako ti už mamičky napísali, aby som to stihla bez ich pomoci, väčšinou to boli veľmi rýchle jednoduché jedlá, alebo také, čo pri nich nemusím stáť a "miešať"😉...

tortelinka
11. apr 2014

ja vždy doobeda, polievku na dva dni, druhé každý deň, vždy sa doje na večeru, takže neostáva a ani nechcem, ale nevarím nejaké zložité jedlá a pečiem iba cez víkend, lebo cez týždeň nejeme sladké

mimik79
11. apr 2014

ja tiez varim doobedu, maly je bud pri mne, hra sa s hrncami alebo idem s nim nachvilu do izby, vidno tam z kuchyne, trosku sa pohrame alebo ho niecim zaujmem, chvilu vydrzi sa hrat alebo ked supem zemiaky tak mu podavam supky a on cely stastny hadze do kosa...tiez to musia byt rychle jedla a storazi od toho odbieham ale nakoniec uvarim🙂

blahowoman
11. apr 2014

@tatianka79 ahoj. Ja mam sice uz 2r syna,ale tiez vacsinou varim doobeda medzi 8-10h. A niekedy podvecer ked je s nim manzel. Ja mu pustim spievankovo,alebo rozpravku Lietadla a na ten cas navarim a aj upracem. O 10h do 12h cca sme von.

csenibaba
11. apr 2014

A
@tatianka79 Ahoj aj ja varim kazdy den doobeda (maly má 18 mesiacov) a nie len rychle jedla peciem aj koláciky a nielen pre nás ale aj pre otca.donedávna aj pre stryka(pred 2 tyzd.zomrel)a sladkè peciva(buchty parenè,pecenè atd)aj pre sestrinu rodinu(ona takèto nevari)takze cca pre 10 ludi:A nikdy my to nerobila problèm,je to len otázka vychovy a organizácii casu!

siska53
11. apr 2014

@tatianka79 ja varim,po,veceroch,ked zaspia,alebo ked pridu nasi po deti,tak vtedy doobeda(ak teda nieco nemame. Obcas i s nimi za ich asistencie,lebo su zvedave a rady pomahaju. Trva to sice vtedy,aj mam obavy,predsa len,horuci sporak,truba...
alebo,to robim tak,ze si,vecer predpripravim volaco -nakrajana zelenina,maso,tofu,prebrata ryza,pseno...,aby som,to rano uz len,podavala do,hrncov. A pouzivam tlakove hrnce,setria cas a nemusim stat pri tom kvoli vykypeniu.cas si nastavim na,trube,ta mi vzdy zapipa a viem,ze mam ist vypnut.

saxana36
11. apr 2014

Ja varim doobeda,nakolko aj muz chodi na obed domov,ked mal maly asi ako tvoj prehral sa v kuchyni s naradim a teraz mi uz pomaha, stoji na stolicke pri sporaku a miesa,alebo dochucuje jedlo a tak podobne a kolac robime zasadne spolu,hladam recepty nenarocne a hlavne vsetko do robota a ten je jeho parketa,mieša,zapina ,vypina a to varim aj niekolko jedal,aby bolo aspon na dva dni,lebo moji chlapi "požerú"vsetko

hviezdicka111
11. apr 2014

ja varievam poobede, v case, ked muz pride z roboty....a varim vacsinou tak, aby bolo na dva dni 🙂 a obcas vari aj muz 🙂

zuzanockamt
11. apr 2014

@tatianka79 ked bol syn v takom veku a ja som bola doma, tak som varievala vecer alebo v noci, ked spal, pocas dna nebola sanca pri nom ... teraz, ked chodim do prace, varim len cez vikendy a väcsinou v sobotu skoro rano alebo uz v piatok v noci ... a ak robim aj nedelny obed, tak v nedelu zase skoro rano

azbestica
11. apr 2014

ahoj, ja varim vecer ked 2. rocna dcerka uz spi, ked potrebujem este nieco dovarit tak to stihnem aj doobedu pokial mala pozera rozpravky vtedy popratam aj ten najvacsi neporiadok doma 🙂

edie63
11. apr 2014

Ja som vzdy varila rano, resp. doobeda. Ked dcera spala doobeda, tak som varila kym spala, potom som zacala varit rano. Ked robim nieco take, co je lepsie cerstve, tak rano ideme von na prechadzku, do obchodu a pod., tak, aby sme max. o 11 boli doma a vtedy zacnem varit (takto to robim aj v lete ked su extremne horucavy). Vecer nevarim nikdy, a to uz vobec nie ked mala zaspi, ved cez den som stale s nou a iba vecer mi zostane chvilka pre seba.

tatianka79
autor
11. apr 2014

Dakujem vam vsetkym...sto ludi,sto chuti 🙂 verim ze najdem sposob ako dobre a chutne navarit,poriadne upratat,100%-ne sa venovat dietatu a byt naj mamou na svete a aspon dobrou manzelkou 🙂 a oddychnut si a este aj dobre vyzerat 🙂 🙂 🙂 z tohto vsetkeho je moj Alexejko na prvom mieste takze pri prioritach zacnem od neho,asi ako kazda z vas,kazda mama 🙂 no a hadam sa vyspim a rano budem presne vediet ako si zorganizovat cas tak,aby som zvladla zvysok z kazdeho rozka troska 🙂 dakujem este raz

ejuska79
11. apr 2014

prave teraz 🙂 cez sa neda 🙂 som v praci, z prave hned po deti, program vonku, navecerat, okupat, pohrat sa, uspat..a mozem robit-zehlit, utierat prach, varit... stiham pri nich len jednoduche jedla a nejake prace ked sa hraju ... ale zvykla som si na tento rezim...

mima4
11. apr 2014

@tatianka79
no ja varim iba cez vikend, kedze chodim do prace a po praci mame ine aktivity ako byt sporakovou lady 😉
Cez vikend spravim jedno jedlo aj na sobotu aj nedelu, varim v sobotu rano - zacinam cca okolo desiatej... sem tam vari aj manzel 🙂

Polievku spravim asi tak raz za tri mesiace, kedze nam jedno hlavne jedlo staci, a zbytocne sa polievkou naplnia bruska... a potom sa necitime dobre...

axaris
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mrkvicka060
24. okt 2018

@misinka26
@bubelko
@ivett1
Zeny, prosim vas, dajte tipy na take rychle obedy, uvarene za 30minut. Lebo nech robim, co robim, za 30 minut bie som schopna uvarit nic. A myslim 30 minut od pripravy az po dokoncenie obeda.