Kokosky a oriešky

neferneferuaton
15. dec 2023

Ahojte, robievam kokosky a ten kokosový vrch (este surovy myslim) mi zostane strasne tuhý a neda sa vytlacit z vrecka keď chcem spraviť kopcek. Skusala som podla viacerych receptov alev každom videovom recepte im to islo lahucko vytlacit. Mne nie a nie. Vedeli by ste mi poradiť?

Taktiež tento rok som sa rozhodla urobit oriesky ale plnku (na cca 50 kusov uz zlepenych) nemám ziadnu odskusanu. Poradte nejakú chutnú a lahku na pripravu.

Ďakujem

nikha2809
15. dec 2023

Roky robím plnku malé maslo, karamelové Salko, jeden vanilkový cukor.Robievala tak moja mamina, vždy si pri tom spomeniem na ňu, inu ani nebudem nikdy skúšať ☺️

neferneferuaton
autor
15. dec 2023

@nikha2809 maslo 100 g?? A vsetko len spolu vymiesas?

nikha2809
15. dec 2023

@neferneferuaton tuším to malé má 120 alebo 125g.Ano všetko spolu zamiešam a plním, moja teta napr.dava veľké maslo, chutí to takmer rovnako no a neviem koľko vyjde z toho množstva,ja pečiem polovičnu dávku vždy

aurelia2000
15. dec 2023

Tie kokosky práve robím, vybrala som si tento recept

https://www.youtube.com/watch?v=ppWOXBgac58

Také, čo sa vytláčajú s vreckom, musí byť redšia hmota, pozri toto

https://www.youtube.com/watch?v=__SWjig-32Y

len ich má nejaké tmavé

neferneferuaton
autor
15. dec 2023

@aurelia2000 ja nech som skusila akykolvek recept, dodrzala som gramaz, ja som to mala ako beton, nikdy nie take riedke ako vo videach

neferneferuaton
autor
15. dec 2023

@nikha2809 a keby dam obycajne salko?

aurelia2000
15. dec 2023

@neferneferuaton No do tých riedkych ide práškový cukor a citrónová šťava. Pravdepodobne ich ale musela dlhšie sušiť a zhnedli jej. Ja ich mám podľa toho prvého videá krásne biele. Skúsim zajtra tie striekane a napíšem ti.

neferneferuaton
autor
15. dec 2023

@aurelia2000 a tiez ich formujes lyzickou?

nikha2809
15. dec 2023

@neferneferuaton netuším, nikdy som to neskúšala

aurelia2000
15. dec 2023

@neferneferuaton Ja si podľa formičky obkreslim kruhy. Lyžicou naložím kôpky a priborovym nožíkom hladim, aby boli pekné...no dokedy ma to baví...je to lepkavá babračka. Aspoň že som tie bielky nemusela nad parou šľahať, to je dobrý trik s tou pasterizaciou.

aurelia2000
15. dec 2023

@neferneferuaton Teraz vyliezli z rury, na tej jednej foto sú surové ešte

neferneferuaton
autor
15. dec 2023

@aurelia2000 len ja nemam taky teplomer

aurelia2000
15. dec 2023

@neferneferuaton Ani ja, má sa to miešať, kým sa kryštálový cukor nerozpustí. Ale neviem, ako to odhadnem pri práškovom🧐 veď také teplé to musí byť, nie praženica 😊

h2
15. dec 2023

@neferneferuaton K tvojej otázke zo 17:23, nemám skúsenosť s taktouto plnkou, ale obyčajné Salko je tekuté, kým to karamelové o dosť tuhšie. Čiže podľa mňa ti to s obyčajným bude tiecť.

neferneferuaton
autor
15. dec 2023

@h2 ok ďakujem za tip