Máte recept na domáci chlieb a vianočku?

aylina
21. nov 2013

ahojte vianoce sa blizia a chcela by som vyskusat po domacky upecení chlieb aj vianocku mate recept? dakujem

gpkunmmt
21. nov 2013

3 hrnčeky hladkej múky, 1 a pol hrnčeka vody, 2 KL sušeného droždia, 2 KL mletej rasce, 2KL soli, hrsť slnečnicových semiačok, hrsť tekvicových semiačok, a vlastne koľko chceš akýchkoľvek semiačok, zamiešať vareškou, nechať pár hodín postáť. Zapnúť rúru na 200C aspoň 15min, medzitým si cesto mierne vymiesiť, ponaťahovať, aby nabralo vzduch, dať do predtým vymazanej jánskej misy- dáme piecť na 30 minút ZAKRYTÝ! po 30 minútach odkryť (pozor horúce!) a dopiecť do zlata cca 15 minút. Keď trochu vychladne- vyklopiť. Je vynikajúci! Robím ho často a väčšinou z dvojnásobnej dávky!

standu
30. nov 2013

Chlebik uz mas, vianocku robim takto:
200g hladkej muky
200 polohrubej
1 kocka drozdia
stipka soli
lyzica cukru + 80g cukru
175ml mlieka
1 vajce
80g masla
vajce na potretie.
zarobime kvasok mlieko, lyzica cukru a drozdie, bielok uslahame na sneh, zltok uslahame s maslom a cukrom, zamiesime, nechame vykysnut, ja robim 7 dielov, spodny vrkoc pletiem zo 4 a vrchny z 3. opat nechame nakysnut, upecieme hotovo. ak mate radi, daj hrozienka, moji vytahuju ☹ a da sa posypat mandlovymi lupienkami. dobru chut 🙂

fordikford
11. dec 2013