Máte recept na jednoduché zavárané uhorky?

jado14
25. jún 2015

Môj muž si nevie zvyknúť na naše "západňárske" sladko kyslé uhorky 😀 Preto Vás žiadam o recept, aby nakladané uhorky boli viac sladké ako kyslé. Po páru mojích pokusoch to stále nie je ono.Ďakujem vopred 😎

darina1952
26. jún 2015

@jado14 ahoj, ja zaváram uhorky podľa návodu na Deku... ale keď hľadáš taký sladší recept, odporúčam prejsť recepty na varecha.pravda.sk - recepty odtiaľ sú odskúšané, zopár som ich už robila, tak popozeraj tam 😉

fuvola
26. jún 2015

Ahoj, ja ich robím takto: na 7 dcl fľašu dám 2 PL cukru, 0,5 dcl octu, 1 KL Deko a doplním vodou, sterilizujem cca 20min. Manžel ich má radšej ako tie, čo robieva jeho mama, lebo sú sladšie.

pemon
26. jún 2015

Ahoj ja robievam tiez ako je na deku ale davam viac cukru davam min. 150 gr. A do uhoriek davam len cibulu a mrkvu nic ine

leamax
26. jún 2015

ja davam k uhorkam koliecko cibule, 2-3 koliecka mrkvy, kustik kopru a 1PL cukru, 0,5dcl octu a 1KL DEKa. zelejem vodou, zavriem a sterilizujem 20min 🙂

ujaju
20. aug 2018

babule dúfam, že to nebude vadiť keď sa vrátim k tejto téme lebo by sa tiež chcela spýtať na recept na zavárané uhorky. ja by som ale práve chcela takú tú kyslejšiu variantu. chcely by som ešte stihnúť nejaké zavariť kým pôjdem už do nemocnice lebo som nám teraz počas tehotenstva asi za 4 mesiace zjedla všetky zásoby čo sme mali doma 😂😂😂😂 ale neboli také dobré ako som si ich pamätala od mojej mamy takže by som chcela vyskúšať aj iný recept ako mám 🙂

vlasica19
22. aug 2018

@ujaju tak ty si mala tu klasicku chut na uhorky? Ja cakam, ze ci nieco take pride alebo nie. Mne napriklad segra hovorila, ze jej sa pocas tehotenstva prave kysle veci sportivili. Ale nie len uhorky ale proste vsetko kysle 😀 A strasne sa na tom smejeme lebo jej mala ma teraz 5 rokov a miluje vsetko kysle, tak si z nej robia srandu, ze jej vymenili dieta v porodnici 😂 No ale to som chcela, ze my sme mavali doma hrozne kysle uhorky tak ak chces, skusim sa spytat mamky ci nema recept na ne 🙂😉

ujaju
23. aug 2018

@vlasica19 mala no. teda vlastne ešte aj stále mám 😂 len teraz už nemám čo vyjedať. teraz som už prešla na tie malé zavárené kyslé kukuričky ale to nie je ono 😀 tak vieš dieťa nemusí mať presne také chute ako mama, hlavne keď už také väčšie. a to sa jej môže ešte aj zmeniť kým vyrastie, možno potom ani ona nebude mať rada kyslé. alebo je to kvôli tomu, že práve počas tehotenstva toho mala ako keby nedostatok. a bola by som ti vďačná ak by si sa teda spýtala 🙂

vlasica19
24. aug 2018

@ujaju joj tie kukuricky to by som si asi skor dala. Dakujem ti, ze si mi na ne narobila chute 😂😂 A my ziadne doma nema, mozem rovno volat polovicke nech mi donesie z obchodu ked pojde domov z prace. Hej ja som jej to tiez hovorila, ze to asi preto ale tak vies, z rodiny si radi do nej rypnu 😂😂 No ved mam to v mysli, dam ti potom vediet 🙂

simonahra
27. aug 2018

@ujaju kým pôjdeš do nemocnice podľa mňa v pohode stíhaš ale neviem či stíhaš ešte uhorky nakúpiť ak nemáš nejaký svoj zdroj 😅 lebo teraz im už pomaličky sezóna končí. partnerova mama zavárala už asi dva týždne dozadu a to viem, že akurát vychytala tú sezónu, že ich bolo veľa tak boli aj celkom dobré ceny. asi to už budeš musieť tento rok vydržať aj bez nich 😀

ujaju
28. aug 2018

@vlasica19 to aj u nás tak je a neznášam to. teda mám rada žartíky a podobné veci ale nemám rada keď sa to týka takýchto vecí. alebo keď sa naráža na to, že dieťa napríklad nie je jedného z rodičov, že je poštárove ako sa hovorí. lebo ja som raz niekde čítala, že proste v každej srande je niečo pravdy, respektíve každá sranda sa musí zakladať na niečom čo je pravdivé. aj keď je to napríklad len niekoho domnienka. takže keď niekto sranduje, že sa nepodobá dieťa na otca tak vlastne potajomky musí mať z jeho mamy pocit, že by bola takého niečoho schopná. je to dosť zložité ale proste odkedy som to čítala tak to nemám rada. a ďakujem ti teda 🙂
@simonahra to prosím ťa ani nestraš. ja som dúfala, že by som práveže mohla naraziť na také lacnejšie už čo budú dopredávať, si sa moc nepotešila 😂

simonahra
29. aug 2018

@ujaju tak na trhu som už nevidela to ti vravím. akurát čo som zahliadla ešte v utorok poobede mali v lidli nejaké pozostatky, možno nejakých 5 pohárov by z toho bolo ale boli také kadejaké. už vôbec nevyzerali čerstvo takže si myslím, že keby sa zavaria a potom otvoria tak by neboli chrumkavé :/ a to je potom o ničom

vlasica19
30. aug 2018

@ujaju pytala som sa jej na to a ze proste klasicky recept na sladko - kysle uhorky ma 🙂 Akurat, ze ona dava do pohara este kusok zazvoru, vraj preto aby boli uhorky pekne chrumkave 🙂 Neviem ci ti to nejako pomoze. Vravela, ze nic take specialne tam nedava. Akoze ak ti mam pravdu povedat tak ja osobne sa v tomto tiez moc nevyznam, par krat som zavarala s mamou ale, ze by som sa na to dala sama to nie 😂

ujaju
31. aug 2018

@simonahra fakt? a po koľko ich mali? ja som tiež bola pozrieť ale nenašla som už ale tam som nebola. akurát na tom trhu som bola pozrieť ale nič 😒 takže tento rok to už asi fakt nedám. myslíte, že keby si napíšem sem do fotoblogu či niekto nemá na podarovanie alebo za dobrú cenu tak sa niekto nájde?
@vlasica19 tak nech mi teda dá aj ten klasický, už to aj tak asi budem skúšať až budúci rok. ale je mi to ľúto fakt som sa tešila 😢

mijo53
31. aug 2018

dám svoj recept, ktorý mnohým chuti: 2 litre vody, 1/2 litra octu, 28-30 dkg cukru, 1 nakladač alebo DEKO, prevariť, dať vychladnúť. Do 7 dcl skla dám na spodok kôpor, kolieska 4-5 mrkvy a a 4-5 mesiačiky cibule. zatvoriť, posterilizovať pri cca 80 stupňoch kým uhorky nebudú meniť farbu do žlta, vybrať, prikryť dekou až do vychladnutia , aby vrchnáky poriadne držali,

vlasica19
2. sep 2018

@ujaju ale prosim ta, mozes byt rada, ze sa s tym nemusis trapit 😀 aspon sa budes mat na co vyhovorit 😂😂😂
@mijo53 to mi pride ako celkom dost velke mnozstvo cukru. nie su potom moc sladke?

mijo53
3. sep 2018

@vlasica19 nie sú sladké, sú také akurát, porovnaj si napr. zaváranie ovocia na 1 liter vody dáš 30 dkg cukru alebo aj keby len 20 dkg a ovocie je sladké, a pri uhorkách je 30 dkg na 2 litre vody a pol litra octu, čiže na 1 liter tekutiny 8 dkg cukru

ujaju
5. sep 2018

no dievčatá asi som vážne už tento rok so zaváraním skončila. v obchode som ja už nič nenašla a na trhu detto. ešte som mala poslednú nádej v susedovi mojich starých rodičov ale ten už vraj tiež všetko rozdal takže sa budeme musieť už nejako vydržať celú zimu bez uhoriek :(

lutomm
5. sep 2018

@ujaju tak na toto som tiež doplatila minulý rok, že som sa spoliehala na druhých, že ak nič v obchode nenájdem a aj som tak dopadla. No môj drahý ma potom dobre zfungal že čo teraz bude jesť celú zimu 😂😂 On totižto je zaťažený na zavarané uhorky, ku všetkému si ich dáva. Neskúšala si ísť aj do iného mesta na trh?

ujaju
6. sep 2018

@lutomm veď toto aj ja som si myslela, že veď on isto bude mať keď už inde nenájdem ale už som neskoro prišla. ty si od koho mala mať? ja som tiež už rozmýšľala, že by som možno na kyslo už aj papriku zelenú zavarila len aby sme mali aj niečo takéto a nie len ovocné kompóty a to sa mi tiež podarilo tento rok iba broskyne zavariť, nič iné 🙄 zase kvôli uhorkám sa mi nechce trepať do iného mesta zháňať 😅

lutomm
6. sep 2018

@ujaju mala som mať od bratranca, ten to sadí vo veľkom, no on veľmi rád zabúda, už neraz som na to doplatila. Takže túto zimu budete mať poslabšie zásoby. Nebude vám to málo? To sa u nás nemôže stať, idú vo veľkom. Keď sme začali s mojím drahým bývať spolu, rovno ma upozorňoval, že kompóty sú vec, ktorá bude doma stále. A je jedno z kadiaľ ich zoberieme, hlavne nech sú :D :D

vroni
6. sep 2018

@lutomm, pozicaj mi ho na tyzden. Alebo dva. Vratim nedotknuteho a neposkodeneho, ale potrebujem sa zbavit kompotov v pivnici. Testovala som, ktore sa u nas minu a spravna odpoved bola jahodovy. A ja mam asi zo osem druhov inych kompotov, ktorych sa nikto nedotkne ani omylom....

mijo53
6. sep 2018

@ujaju na rezy ešte v obchodoch dostať uhorky a ak nie sú, v zálohe je ešte kapustová čalamáda s paprikou, mrkvou alebo šalát z kyslej kapusty, tá sa ešte iba bude nakladať

wikisara
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vlasica19
12. sep 2018

@ujaju No draha tak to uz asi mas po zavarani 😅 Teraz uz mozes akurat nejake jablkove kompoty porobit alebo aj hrusky maju teraz este sezonu. Uhorky si uz prepasla na dobro, ked si to tu tak dlho riesila 😀

ujaju
13. sep 2018

@lutomm to vážne? až takto si na tom zakladá? :D u nás bola podmienka aby som vedela urobiť dobrú sviečkovú a domáce knedle :D :D ale samozrejme všetko v rámci srandy. vidíš tak tiež si nechala vypiecť so sebou, budete aj vy bez uhoriek
@vlasica19 tak už som sa s tým čiastočne aj zmierila, že domáce už nebudú, ale ešte stále môžem kúpiť no. aj keď asi nebudú také ako keby som ich doma závarala
@mijo53 paradoxne kyslú kapustu ja vôbec teraz nemusím 😂😂 strašne ma z nej duje

mijo53
13. sep 2018

@ujaju ak už nie sú domáce uhorky, treba kupovať Znojemské uhorky, tie sú skoro ako domáce, náhrada za domáce zavárané uhorky je ešte aj cvikla, ja ju robím s takým istým nálevom ako uhorky, alebo v zime šalát z čínskej kapusty, ten má môj manžel ešte radšej ako kyslé uhorky

evittam
13. sep 2018

Ziadne deko nic. Robím roky a sú ako znojemske a kto chce kyslejsie tak da menej cukru a kto sladšie viac, na 7dcl fľašu:
Cierne+nove korenie
1PL cukor
1kl sol
1dcl ocot
doliat vodou
A kto co ma rad-cibula, cesnak, kôpor,mrkva,chilli,.....

ujaju
17. sep 2018

@mijo53 cviklu mám ešte teraz, to u nás jem iba ja, nikomu inému to nechutí ale tú mám radšej skôr takú sladšiu, v tom klasickom náleve 🙂 ale možno vyskúšam niekedy pár pohárov urobiť aj takto s tým uhorkovým nálevom 🙂
@evittam fakt nedávaš žiadne tie prášky z obchodu? vydržia ti potom?

evittam
17. sep 2018

@ujaju Nie, nedávam. Je to hnusne-pre nas. Jasne vydrzia. A zavaram v umyvacke.😉

brigit8
17. sep 2018

@ujaju ja robím na 7dcl fľašku:
2 pol. Lyžica kr. Cukor
2 pol. Lyžica ocot
1 čajová lyžička soli

Kôpor, chren, cesnak, chilli, mrkva cibuľa... Kto čo ľúbi 😉 a nepokazí sa. Od bodu varu, 2 min povaríme a vypínam, nechám vychladnúť vo vode. Sú chrumkavé a nemakknu.