Máte recept na jednoduché zavárané uhorky?

jado14
25. jún 2015

Môj muž si nevie zvyknúť na naše "západňárske" sladko kyslé uhorky 😀 Preto Vás žiadam o recept, aby nakladané uhorky boli viac sladké ako kyslé. Po páru mojích pokusoch to stále nie je ono.Ďakujem vopred 😎

sims4
14. feb 2019

@bubbinaa Ja som to dala tak aj do toho čo som robila, ako to bolo v tom recepte ale prišlo mi to dosť. Som myslela, že tam sa stala chyba ale keď to tu tak čítam tak zisťuje, že v tomto asi nebolo :/

mijo53
15. feb 2019

@sims4 potom ich ešte sterilizujem asi 10 minút a dam pod deku do úplneho vychladnutia

ujaju
19. feb 2019

@bubbinaa Vidíš a tak ste to nakoniec vyriešili? Bola si kúpiť nejaké? Dúfam, že boli lepšie ako prvé čo som kúpila ja :D Lebo dobré uhorky kupované mi poradili až tu, to som sa už chcela kupovať normálne, že radšej od susedy je domáce keby bola ochotná ale našťastie nebolo treba :D

ujaju
19. feb 2019

@sims4 Treba skúšať 🙂 Niekedy sa aj skúsenej "zaváračke" nepodarí a musí sa pár vyliať 🙂 Ale recept máš podľa mňa dobrý, ak si išla podľa neho a prerátala si to na také množstvo ako ptorebuješ tak tam podľa mňa chyba nebola 🙂

bubbinaa
22. feb 2019

@sims4 Tak zdá sa to veľa to sa zmieša s veľkým množstvom vody a ešte tam ide aj iné korenie tak to prerazí 🙂 Hlavne keď sa tam dáva kôpor tak ten oveľa aromatickejší aj keď viem, že niekto napríklad nedáva. Hodí tam napríklad ešte zázvor a podobne 🙂 Každý má také svoje vychytávky

bubbinaa
22. feb 2019

@ujaju Jasné, že hej veď vlasica mi tiež jedny poradila tak som sa nechala nahovoriť a dobre som urobila takže teraz kupujem tie. Boli dobré tak ma to zachránilo a lete skúsim zase nejaké pozavárať a uvidíme potom

sims4
25. feb 2019

@mijo53 Ďakujem za radu 🙂 Mám to všetko zapísané, dúfam, že nezabudnem kde 😂😂😂 Časom mi hádam všetko pôjde lepšie

sims4
25. feb 2019

@ujaju Šla som práveže presne podľa neho aj keď sa mi to nezdalo byť úplne ok tak som to presne rozrátala na také množstvo ako som potrebovala ale je pravda, že som potom ešte musela dorábať tak možno preto to nedopadlo dobre ale tým pádom by mi skysli iba tie čo som dorábala a nie všetky si myslím

sims4
25. feb 2019

@bubbinaa Joj no tak na kôpor mi práve nie sme 😂😂😂 Nemám ho rada ani ja ani môj muž takže ten som vynechala, skôr som si nechala poradiť v tom, že som tam hodila ten zázvor aby boli trochu chrumkavejšie

mijo53
25. feb 2019

@sims4 ak by si zabudla tak píš, poradím znovu, ja som ešte nikdy nerobila so zazvorom, ja na kôpor nedám dopustiť, včera sme mali kôprovú omáčku

ujaju
26. feb 2019

@bubbinaa Hej? Tak to asi potom kupujeme rovnaké :D Lebo aj mne ich poradila 🙂 Tie sú dobré. Dajú sa inak aj väčšie trošku kúpiť ak by si chcela ale to už je skôr pre nejaké prevádzky alebo keď veľa používaš, že napríklad na oslavu potrebuješ alebo tak 🙂

ujaju
26. feb 2019

@sims4 Už je podľa mňa zbytočné nad tým polemizovať 🙂 Za chvíľku už máš zase leto, budú nové uhorky a môžeš to skúsiť znova 🙂 Zatiaľ si môžeš kúpiť v obchode kým bude sezóna veď ich nejete každý deň nie?

sims4
4. mar 2019

@mijo53 Jasné ďakujem 🙂 Budem skúšať zase nové veci. Vieš čo mne sa ako decku strašne sprotivil lebo ho dávali v škôlke do prívarkov a na mňa to bolo hrozne výrazné a nechcela som to jesť ale samozrejme, že ma nútili a odvtedy proste mu neviem prísť na chuť vôbec. Normálne ma naťahuje keď ho cítim

sims4
4. mar 2019

@ujaju Nie, každý deň ešte nie ale tak u nás sú celkom také obľúbené preto so chcela aj nejaké zavariť, že aby sme museli toľko kupovať alebo skôr teda pýtať od mojej mamy a od svokry lebo muž sa celkom hnevá keď kupujem v obchode. Vraj to nie je ono

bubbinaa
7. mar 2019

@sims4 Nemusí ho mať každý rád, to už je fakt na tebe čo si tam pridáš ale keď teda chceš aby chutili tak ako majú tak by si mala dodržať ten recept čo najviac 🙂 Ale samozrejme už úpravy podľa chuti to je úplne normálne 🙂

bubbinaa
7. mar 2019

@ujaju Veď som asi aj myslela, že to budú tie isté 🙂 Vieš čo až tak veľa ich neptorebujem ale vlatne možno by sa to niekedy zišlo. Koľko má to väčšie "balenie"? Dá sa to potom uložiť do chladničky napríklad keď by som ho neminula?