Mrazenie mäsa z Lidla

20. jún 2022

Môže sa zamraziť mäso zo spotrebou tento týždeň? Muž prišiel domov s celou taškou mäsa, inokedy kupujem u mäsiara.

zuzanna33
20. jún 2022

Niečo by som naložila niečo zamrazila ale z Lidlu nikdy veľa mäsa naraz sa neoplatí aj keby bolo zadarmo 🙂🍀

autor
20. jún 2022

@zuzanna33 ako naložila?

veroniq85
20. jún 2022

Maso z Lidla je v podstate podobne ako vsade inde. Mavaju aj zo SR, aj z Ciech, Madarska aj zo slavneho Polska. Treba pozret obal. Pokial je v zaruke a nic mu nie je tak ho rovnako zamrazis ako to od masiara.

autor
20. jún 2022

@veroniq85 takže nevadí, že má spotrebu tento týždeň?

belllinka
20. jún 2022

Preco by to malo vadit? Maso od masiara ma spotrebu kedy myslis? O dva tyzdne?

zuzanazu85
20. jún 2022

Ja čítam maznanie mäsa z Lidla 🤭🤣.

alex49
20. jún 2022

to jedno či zmrazíš maso od masiara, z lidla alebo z kauflandu, je to to isté maso a má takú istú záruku, v mrazničke sa samozrejme predlžuje

daniela1911
20. jún 2022

Ešte by som povedala, že ak je správne vákuové balené, má dlhšiu spotrebu ako od mäsiara.

mircalla
20. jún 2022

Zavisi kedy. Ak ma spotrebu zajtra, nemrazila by som. Ked kupujem vakuovo balene, tak minimalne 5 dni do datumu spotreby. Ak kupujum u masiara, hned spotrebujem pripadne zamrazim, ale este v ten isty den

zuzanazu85
20. jún 2022

Tiež by ma zaujímalo,či mäso umývate,či nie. Napríklad mamina tvrdí,že mäso vždy umyť a nedávno som pozerala dokument ,že by sa mäso nemalo umývať,oplachovat. Akože ja vždy,všetko umyjem,keď varím,ale ževraj by sa mäso umývat nemalo. Nechápem logiku, prečo? Ževraj sa uškodí viac keď sa umyje.

patka06
20. jún 2022

@zuzanazu85 neumývam a manipulujem s ním tak, aby sa dotklo čo najmenej vecí v kuchyni

dadis
20. jún 2022

@zuzanazu85 Ja neumyvam. Tiez ma mama ucila umyvat, ale tiez som davnejsie citala/videla, ze to nema zmysel. Najma z kuracieho masa vraj takto toznasas bakterie po linke/dreze. Ale rozmyslam, ze u nas masiar, ked ide mlet maso, tak mi ho odvazi, poumyva a potom da do mlynceka. Mozno by sa malo..fakt neviem..ale zatial nam nic nebolo..

zuzanazu85
20. jún 2022

@patka06 aha,tak to preto,čím menej kontaktu,tým menej baktérií,či všetkého mikro. Už chápem. No ja už zo zvyku,či kura,či bravcovinu opláchnem automaticky pod tečúcou vodou.

nika0204
20. jún 2022

@zuzanazu85 ja som tiez umyvala aj teraz trosku oplachnem ale davam si uz obrovsky pozor nech sa nedostane na linku atd..v auguste som sloncila v nemocnici s crevnou infekcou a jedine co som jedla ja a nikto v domacnosti bolo kuracie maso..nemuselo to byt to ale odvted si davam pozor😀😀

zuzanazu85
20. jún 2022

@nika0204 ja to nehodim na linku,ale do misky hneď, lenže rozmýšľala,ak mäso prejde len pár rukami,od mäsiara ,domáce,ani by sa nemuselo oplachovat,ale ak je od pochybnej krajiny,x-krát prebaľované,zamrazované,opláchnem ho isto. Aj keď málokedy sa dozvieme fakt krajinu pôvodu a z ktorého konca sveta došlo až na náš stôl 😏. Čiže asi budem robiť tak,domáce neoplachovat a to ostatné,tak,ako vždy. Dik kočky 😉

zuzanna33
20. jún 2022

Koreniny olej ako na gril a hneď z obchodu dávam do mrazničky ak ho nespotrebujem hneď

patka06
20. jún 2022

@zuzanazu85 ide o baktérie, ktoré sú prirodzene na surovom mäse a nie o to koľkými rukami prešlo. ak už oplachuješ dôkladne potom dezinfikuj dres aj jeho okolie

nika0204
21. jún 2022

@zuzanazu85 ja to tiez nehadzem na linku ved nesom prasiatko😀myslim ze tie kvapocky vody kym prenesiemmna denko do misky atd..presne ako pise patka je to jedno kolkymi rukami preslo…ja som sa nakazila zle spracovynm masom. Ja uz vsetko dezinfikujem a dvaam pozor

20erika07
21. jún 2022

@zuzanazu85 aj ja umyvam vzdy a vzdy aj budem, fuj ked vidim ked naberaju vykladaju, po zemi im popada, alebo pošlápu po nom a naspäť hodia, nikdy by som nedala take mäso jest mojim. Akurat z obchodu si ho nechám este riadne v chladnej chladnicke,v ich boxoch to je nizka teplota, a potom pod ladovou vodou umyvam.
A doma samozrejme od drezu na papierových kuch.utierkach prenesiem na dienko, ziadne kvapky, maso nakrajane do misy a z nej do hrnca.
A normalne umyvam odjakziva drez a linku poriadne jarou, ziadnou dezinfekciou a nikdy sme nemali ziadne crevne infekcie.

dadis
21. jún 2022

@20erika07 To kde si videla poslapane maso na zemi? 😂

20erika07
21. jún 2022

@dadis na videu mi sesterka ukazovala ked bola na praxi v jednom masokombinate, akoze necudujem sa pri tej halde mäsa co spracovavaju, tí masiari maju makacku no tak chybicka sa vyskytne a chut mäsa nejaká podrazka neovplyvni 😁

dadis
21. jún 2022

@20erika07 Ach, prehanas..

20erika07
22. jún 2022

@dadis pisem len fakt, ktory som videla, neviem s cim prehanam 😊 s tym asi , ze som sa podla toho zariadila a mäso kvoli tomu vzdy umyvam? To by aby urobil kazdy keby videli ako sa s mäsom zaobchádza ,si myslím 😊