Mrazenie vareného mäsa pre dieťa

lucy1311
3. aug 2013

Ahojte baby, mam dilemu ... dostala som mrazeneho zajaca pre mojho synceka lenze kym sa ku mne dostal skoncil v mrazaku nenaporcovany :/... chcela by som ho tedapo rozmrazeni celeho uvarit a rozmixovat do nadob s tym ze si vzdy vytiahnem len napr kocku do prikrmu a tak isto aj vyvar z neho na polievku. Mozem to tak spravit aj ked uz bol raz zamrazeny? Co s nim :/

tajomna21
3. aug 2013

@lucy1311 ano mozes ... nemoze sa rozmrazit a znova surovy zmrazit ... takze v pohode

saska.t
4. aug 2013

@lucy1311 ak ho rozmrazis a znova uz uvareneho zamrazis nie je Problem, nesmie sa mrazit u 2x rozmrazene surove mäso 😉

petraxy6
4. aug 2013

@lucy1311 môžeš to takto urobiť ako si napísala 🙂

hamca
4. aug 2013

@lucy1311 ja to tiez takto robievam

siska53
4. aug 2013

Tak je to uplne ok, ja tak tiez robievam 🙂

lucy1311
autor
5. aug 2013

@tajomna21
@saska.t
@petraxy6
@hamca
@siska53 dik baby lebo som citala ze aj ked mrazene maso uvarim uz by sa mrazit zase uvarene nemalo a zda sa mi to uz trosku pritiahnute za vlasy :/ ... A do coho mrazite? Nasla som take male vakuove sacky v tescome ... A napriklad uz uvareny zeleninovy prikrm v pohode vydrzi 24 hod v chladnicke nie? Ze ho dam malemu na druhy den? V tych knihach vsetko zakazuju 🙂

zlostitko
5. aug 2013

@lucy1311 ja mrazim do mufinovych foriem na pecenie 🙂 nasekam masko, polejem vyvarom a zamrazim, potom vyberiem a prelozim do ziplock sackov. Mne sa to takto oscedcilo, je to taka akurat porcia a mrazim tak aj zeleninu a ryzu.

lucy1311
autor
5. aug 2013

@zlostitko to su tie s tym uzaverom ako byva aj napr na kapucine v sacku? S takou kolajnickou? Take dostat aj do mrazaku? Hmm takze by to chcelo nejaku sikovnu silikonovu formu ( ty mas asi taku nie?) a prikryt to napr potrvinovou foliou, nechat stuhnut a potom presypat jednotlive kusky do sacku ,.. To znie fajn a ekonomicky 🙂

hamca
5. aug 2013

@lucy1311 ja to maso mrazim v kockach na lad,je to sice mensie,preto pouzivam 2 kocky na jeden obed. Zmrazene len presypem do sacku a potom vyberam. a zeleninu varim kazdy druhy den. Jeden den ma cerstve,druhy z chladnicky, skladujem to vo via poharikoch,takze to ani benapachne vonou chladnicky.
Ja si myslim, ze niektore zakazy su uz pritiahnute za vlasy. Keby sa tym vsetkym mali riadit mamick, tak len cely den stoja za sporakom a dieta nech sa stara samo o seba 😎

zlostitko
5. aug 2013

Nemam silikonovu ale klasicku na pecenie, potom to len dam po horucu vodu a masko samo vypadne. So sackom si nemusis robit starosti, mozes pouzit aj klasicky mikrotenovy sacok. Najdi si svoj system, co ti vyhovuje. Mne sa osvedcil moj 🙂

michellka85
5. aug 2013

@lucy1311 myslim ze baby dobre radia🙂 podla odporucani "odbornikov" by si asi mala kupovat len hotove jedla, nech podporis ich predaj, a aspon 3 ks za den 😠 hlavne pozor na knizky co vydal nejaky vyrobca jedal, plienok..atd 😉

siska53
5. aug 2013

Ja zmrazujem uz zmixovane zeleninov-masove porcie. Akurat uvarene zemiaky su nevhodne na mrazenie. Ja mam take malicke plastove nadobky, to som pouzivala na zaciatku prikrmovania, teraz mrazim do poharikov na odsate mlieko.
A v poho, ja tiez tak robí, ze uvarim, jeden den ma cerstve a dalsi den to ma z chladnicky . A ked je toho viac, dalsia porcia este v ten den ide do mrazaka a je na "horsie" casy. 🙂)
Sa mi zda lepsie zamrazovat, ved viem, co varim, co tam dam, ako kupovat pohariky hotove. Tie mam sice tiez pre pripad, ze jej nevarim a zabudnem vybrat z mrazaka( asi raz sa zatial stalo) , alebo len tak, ale fakt obcas, kedze jahnacie ci kralicie jej neviem velmi zohnat a jasne, na dovolenky beriem hotove jedla.

lucy1311
autor
5. aug 2013

@michellka85 mam Bukovskeho Navod na prezitie pre bejby, fajin knizka ale tak niektore veci aj podla mna pritiahnute za vlasy a to som dost hakliva 🙂.

lucy1311
autor
5. aug 2013

@siska53 ja by som chcela aj napr ze spravim nejaky zeleninovy prikrm a zoberiem ho so sebou ked niekam idem len sa bojim ci sa to neskazi alebo co a hlavne teraz ked je tak teplo tak tiez uz adi dvakrat mal hotove z dmky babylove kedze to je sterilizovane ale rozmyslam ze si spravim par poharikov cukety s mrkvou napr zavarenej ze rozvarim, spravim kasu a zasterilizujem snad by to mohlo byt jedle ... Aj ked v dm to maju aj so zemiakom no neviem ako tu bude chutit ...

siska53
5. aug 2013

@lucy1311 no ak by to bolo len tak, ze ides nadlhsie von, tak potom jedine v tej prenosnej chladnicke s ladom. ( ja tak nosim jogurt na ihrisko, ktory dostane napr. po polhodke- hodke). Ak myslis namiesto tych poharikov, no to urcite vysterilizovat, len s tym nemam skusenosti, ale skus si tu najst, ci nebola tema i o tom, lebo viem, ze mnohe maminky si robia i vlastne napr. ovocne detske vyzivy.
No uvareny zemiak z mraznicky je fuj, ale vysterilizovany je v pohode. To mi chutilo.

lucy1311
autor
6. aug 2013

@siska53 hm a v tych klasickych termotaskach co su aj na flase to nevydrzi? To je nafigu system... Sme na 4 posch bez vytahu ledva sa odnesiem. Skusala som uz jablkovu vyzivu zavarit tak asi skusim aj cuketk snad to bude jedle, tie z obchodu mu velmi nechutia. Tak by som mohla vyskusat zemiakovocuketove pyre

siska53
6. aug 2013

To neviem, ja mam taku prakticku od piva, malicka, stvorcova.