Na stravu mi ostane 80 eur. Máte tipy na lacné recepty?

25. nov 2023

Čaute, vyzerá to tak, že tento mesiac budem mať veľké výdavky (kaucia, nájom atď...) a vychádza mi, že mi ostane asi 80€ na jedlo. Čo by ste mi poradili? Nejaké lacné recepty alebo tak? Stačí jedno jedlo za deň, nejaké tipy.

zorkahorka
25. nov 2023

Granadir je lacny, vyprazany karfiol, peceny zemiaky...

summer23456
26. nov 2023

Baby dobre rádia, mňa nálada ešte hustá Hrachová polievka je super (hrách,zemiaky,sucha saláma stačí), kapustová polievka s fazuľou (kyslá kapusta balík, jedna fazuľová konzerva, kúsok rebierka alebo klobásky) máš to aj na štyri dni a dá sa to jesť tak dlho a chuti to super. Kúp balík kapusty a múku a urob Kapustníky, výborne, chutné,zasýtia a lacné. Alebo zemiakový prívarok (zemiaky,smotana a k tomu speváčka,či vajíčko,ak nemas,tak sa dá jesť aj sám).

summer23456
26. nov 2023

Ešte napr fašírky, kúpiš mleté mäso + pridás vločky,aby toho bolo viac,bežné tak robím a to máš tiež na viac dní, k tomu zemiaky alebo si to dať do žemle. Polievka je výborná aj bločková do zemiakmi,opražiť vločky na oleji,zaliať vodou, dochutiť, keď su zemiaky uvarené,pridať viac majoránky a odstaviť, mne veľmi chutí,tiež na ňu nám tip odtiaľto. A občas tak robím aj cesnakovu,miesto majoránky cesnak,rýchla,lacná,chutná,zdravá.

summer23456
26. nov 2023

Sorry za preklepy,mobil píše hlúposti...

nwnw
26. nov 2023

Kurence v akcii ked kupis z rozdelis mas na viac krat. Perkelt z kridel pripadne dolne stehna, dusene na sampionoch, polievka a stehna peciem, z prs robim rezne. Privarky su lacne a mozes striedat zemiakovy s volskym okom, sosovicovi s klobasou, hrachovu kasu varievam iba obcas lebo okrem mna a sliepok to nik nelubi.
Topka zachrana boli pre mna ovsene vlocky a stacili mi s bananom a jablkom.

lopka1313
27. dec 2023

Ahoj, ako to zvladas? Vianoce si aspon u niekoho stravila?

autor
29. dec 2023

@lopka1313 ahoj, momentálne som doma na sk na Vianoce do nového roka 😆 a nejako som to zvládla. V decembri mi prišla výplata a už to bolo v pohode. V tom novembri - obedy som mala v práci a na raňajky a večeru som si kúpila niečo lacné (sáčkove polievky, nejaké pečivo atď... Nie príliš zdravé, ale tak dalo sa to).

lopka1313
29. dec 2023

Si uzasna! Som rada, ze sa Ti to podarilo zvladnut...