Nahá torta

5nana
15. jún 2016

Ahojte, chcem sa opýtať na upečenie "nahej torty ". Aký spraviť korpus, plnku a ako postupovať , aby torta neobschla ? Ďakujem 🙂

wanda52
15. jún 2016

to by zaujímalo aj mňa 🙂

sabina1975
15. jún 2016

@5nana
@wanda52 budem ju piect v auguste na synovu svatbu a korpus bude klasika vanilkovy plnka pribinacikova s ovocim a po naplneni a schladeni tortu potriem jemne zelatinou aby neobschla

zuzka38
15. jún 2016

@5nana daj si v blogoch vyhladat naked cake ja som tak hladala a nasla extra korpus a od petraisteze plnku a bola mnaam

sugarfree999
15. jún 2016

@5nana
@wanda52
práve pred pár týždňami sme objednávali poschodovú tortu pre moju mamu k 50tke. Pani, ktorá nám ju piekla je nesmierne šikovná a tak sme sa jej pýtali, čo by neurobila aj "nahú". A vravela práve, že vie, že je to hit a že také už aj robila, ale že je to zakaždým náročné, lebo tá torta z bokov rýchlo osychá a keďže sa také torty pečú vždy minimálne deň vopred, tak už na deň D to nie je ono, nie to o pár dní neskôr, keď sa dojedajú zvyšky. Že vraj jediný spôsob, ako to aspoň ako tak, zachrániť, je urobiť korpusy riadne maslové, ťažké. Ťažké korpusy ale samozrejme znemožňujú urobiť tortu poschodovú, takže potom je tam problém s tým, že padá a deformuje sa a vytláča krém. Takže tak... aj ja som bola sklamaná, myslela som, že je to jednoduchšie.

filipal
15. jún 2016

http://tortyodmamy.sme.sk/naha-torta

@sabina1975 prosim ta, ako robis pribinacikovu plnku?

rogerkafedererka
15. jún 2016

Ahoj, ja vsetky kolace a torty peciem z angiebakes.com. Neviem, ci si o tomto blogu pocula... Recepty odtial su skveleee... 😉
A je tam aj tato torticka: https://angiebakes.com/2015/12/09/polo-naha-tor...
Tak good luck 😉

sabina1975
16. jún 2016

@filipal vyslaham si slahacku pridam jemny tvaroh cukor podla chuti

sabina1975
16. jún 2016

@sugarfree999 neviem co to bola za cukrarku ale ja peciem uz nejaky ten piatok a nikdy som nemala problem s nahou tortou kedze u nas potah aj tak nikto nejedol zacala som robit " nahe " torty ani som nevedela ze sa tak volaju boky vzdy obtriem zelatinou a vobec neosychaju a co sa tyka tych korpusov robim ich uplne rovnake ci je torta potahovana alebo naha

medovka14
16. jún 2016

Ja som robila mamine takú na 60-tku. Robila som klasický coko korpus s nutelou korpus, mascarpone plnku a ovocie... Robila som ju deň dopredu, vôbec nebola suchá, ani keď sme dva dni potom dojedali zvyšky 🙂

medovka14
16. jún 2016

Síce nie je úplne dokonalá, ale chuť bola výborná 🙂

sugarfree999
16. jún 2016

@sabina1975 tak to je potom super napad s tou zelatinou, to isto pomaha. sikovna!!! 😉

kuukii
7. aug 2016

@medovka14 ahoj🙂 veľmi sa mi torta páči. Chcem teraz dcérke k narodkám spraviť. Vedela by si mi presný postup do správy? Bude to moja prvá torta ale chcem aby bola pre dcérku z lásky🙂 ďakujem.

hanneli
7. aug 2016

Korpus je z receptu na klasicky metrovy kolac, vobec neoschli kraje a ani nebola tazka, je to moj najosvedcenejsi recept pri tortach. Krem - tvaroh, mascarpone, slahacka, javor.sirup a vanilka. Prvy pokus takze dokonala nie je 😄

medovka14
7. aug 2016

@kuukii ahoj, myslíš recepty na korpus a plnku?

kuukii
7. aug 2016

@medovka14 áno presne tak🙂

medovka14
7. aug 2016

@kuukii budem sa snažiť to poslať 🙂 zajtra mam TP, musím kuknúť recepty 🙂

sam2
7. aug 2016

@hanneli ahoj, mozem sa spytat na velkost korpusov? Myslim priemer 😊
A este otazocka: to si upiekla jeden korpus a rozrezala na 3 casti? Dakujem ☺️😊

mima283
7. aug 2016

@hanneli mohla by som poprosit recept na tu plnku? Ak si to teda nerobila len tak odoka 😊

mima283
7. aug 2016

@hanneli ale zrejme vsetko po jednom baleni a sirupu tak odoka 😊

hanneli
7. aug 2016

@sam2 joj veru neviem z hlavy povedat,formy som mala pozicane od mamy take tie stare vykopavky, ale zajtra zistim 🙂

hanneli
7. aug 2016

@mima283 hej, od oka, ale vysiel uplne na doraz 🙂 jeden kyblik jemneho Pilos tvarohu z Lidla (500g), mascarpone tiez z Lidla, ale take vacsie balenie-byva v akcii, slahacku z 1 smotany a sirup podla chuti, este som zabudla na vanilkovy cukor.

hanneli
7. aug 2016

@sam2 ano jeden korpus, toho rezania som sa bala najviac, ale slo to lahko a relativne rovno 😀

lubka72
7. aug 2016

@hanneli torta je krásna a je niekde aj recept?

sam2
7. aug 2016

@hanneli dakujem 😊😉

mima283
10. aug 2016

@hanneli ďakujem krásne 🙂

sam2
10. aug 2016

@hanneli nechcem otravovat, ale vedela by si mi teda zistit priemery?

lareina
10. aug 2016

ja robím takúto, a buď pečiem na dvakrát jeden hrubší a jeden tenší a hrubší korpus rozrežem na dva alebo rozrežem jeden na 3 časti. recept je 175 g cukru, 175 g múky, 3 vajíčka a prášok do pečiva. na každú natrieb džemom, potom dám šľahačku vymiešanú (ja ju riedim s jogurtom aby nebola taká tučná) a na to jahody alebo iné ovocie a následne trošku zas šľahačky, aby sa zlepilo to dobre a zas korpus, džem, šľahačka, ovocie, šľahačka korpus....môžeš urobiť aj viac poschodí, pôvodný recept hovorí piecť na dvakrát a rozrezať každé na dva pláty, rozmer formy mám myslím 18-22 cm nejak tak...

cica369
23. aug 2016

@hanneli keby vás poprosím o recept?chcem takto poschodovu...😆

cica369
23. aug 2016

@medovka14 mohla by som aj vás poprosiť o recept ...ešte som nepočula o nutelovom korpusu...ďakujem

dilino
23. aug 2016

@hanneli krasna utešena dcerenka pri krasnej torte