Nevydarený karamel

28. jún 2021

Ženy toto mi dnes vzniklo z pokusu urobiť tekutý karamel na cheesecake 🙈 karamel som nikdy predtým nerobila ale teda ani som nič nikdy nevyhodila pri varení, no toto by som šľahla do koša najradšej aj s panvicu. Robila som podľa receptu na obrázku. Viete prečo sa mi toto stalo, kde je chyba? A budem vďačná, ak mi sem hodíte vaše overené recepty. Ďakujem 😃

autor
28. jún 2021
viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simca06022011
28. jún 2021

zhrcjavelo sa to... skus dat teple maslo a miesat do nemoty... Alebo vobec nedavaj maslo pred smotanou (tiez to nemoze byt studene).. pomaly tam nalej smotanu do karamelu a potom var, ked sa ti rozpustia hrcky, tak pridas maslo ak to treba k receptu.

slnieckoelias
28. jún 2021

ja dávam smotanu na šľahanie izbovej teploty. Tak nestvrdne...

slnieckoelias
28. jún 2021

po vychladnutí zašľahám maslo. je to mňam.

nika23t
28. jún 2021

Áno, mala som to podobne, strašne to vyzeralo, myslela som, že to aj s hrncom vyhodím... Ale potom som sa rozhodla dat tomu šancu a po 40 minútach miešania, keď som myslela, že už mi ruka odpadne, to bolo roztopené. Držím palce.

lululucy
28. jún 2021

https://www.korunnycukor.sk/recepty/recept-na-p...
Tu je aj videonavod, recept je ten isty, akurat tam nakoniec dava sol. Mozno ti to pomoze. Ja som robila podla tohto receptu viac krat a vzdy sa to podarilo

llucciaa
28. jún 2021

@nika23t pri tomto ide aj mňa šľahnúť, keď musím miešať, už som videla aj robot s indukciou tak som myslela, že na karamel by to bolo ideálne, že by sa to samé miešalo, ale neviem či ozaj aj realita by bola taká ružová :D

nika23t
28. jún 2021

@llucciaa ono kým by som miesala a darilo by sa mi, tak ešte ok, ale keď sa to nie a nie rozpustiť... No na nervy 🤦‍♀️ Ale nad robotom neuvažujem, keďže karamel robím raz ročne 🤪 Ale verím, že niekomu by to urobilo naozaj dobrú službu, ak sa tomu venuje často 😊

llucciaa
28. jún 2021

@nika23t to áno, ale keď sa spraví guča a musíš čakať kým sa rozpustí ja som takto predvčerom robila, malý mi furt za zadkom, že kedy k babine pôjdeme, ja som miešala ešte mi aj metlička vyletela z ruky a dopálená 😀 už toľkokrát som sa zapovedala, že ho robiť nebudem a aj tak tomu z času na čas prepadnem 😀

xjakubikovak
28. jún 2021

Všetky ingrediencie musia byť izbovej teploty, potom sa nezhrckavie 🙂

ibrunova
28. jún 2021

Miešaj ďalej a nevypínaj platňu, roztopí sa to.

autor
28. jún 2021

@viestta áno, presne po pridaní masla, dovtedy to vyzeralo normálne

andrea163
28. jún 2021

ja robím podľa tohto návodu s vodou ....https://www.foodfest.sk/ako-urobit-karamel/

andrea163
28. jún 2021

super tip : Pridaním citrónovej šťavy do cukru s vodou zabránime opätovnej kryštalizácii cukru. Stačí vytlačiť aspoň pár kvapiek citrónu.

coochy
29. jún 2021

klaudi rimka na instagrsme ma super recept na karamel