Paradajková polievka z čerstvých paradajok - jednoduchý recept

6. aug 2021

Poradte,prosim,jednoduchy recept na paradajkovu polievku z cerstvych paradajok.Nie som skusena kucharka.😊Dakujem velmi.

hederamonstera
6. aug 2021

Ahoj, akurat dnes som ju robila. Do hlbsieho plechu som si nakrajala na polky paradajky (vykrojila ten zeleny stred), nakrajala cibulu, poliala trochou oliv.oleja a dala piect na 220st. asi hodinu (dokym som nevidela, ze nejaka paradajka zacala hnednut). Potom vsetko preliala do hrnca, mozes zaliat vodou (ja som pouzila paradajkovu stavu), sol, susenu bazalku, troska cukru (asi 2cl na 3l). A nechala prevarit a rozmixovala som to cele. Hustotu si urob podla seba, aj dochutenie. 🙂

sissy27
6. aug 2021

Ja paradajky umyjem, nakrájam, vyrežem ten tvrdý stred ak treba, na troche olivového oleja osmahnem na drobno nakrájanú cibuľu (nemusí byť), pridám paradajky, chvíľu podusím, zalejem vodou a nechám variť. Keď už vidím, že sa rozpadávajú, tak ešte rozmixujem ponorným mixérom, dochutím soľou, cukrom, škoricou, čiernym korením a nechám ešte 10-15 min povariť. Ak ti vadia šupky, tak ešte celé čerstvé paradajky oblanšírovať - narežeš šupku, ponoríš na 1-2min do vriacej vody a stiahneš šupku.

autor
6. aug 2021

@hederamonstera
@sissy27 Dakujeeem.!😊