Parný hrniec Tefal VitaCuisine a vaše recepty

sebi123
2. jan 2012

Ahojte, pod stromcekom som si nasla parny hrniec 🙂 Podeli sa niekto som mnou o overene receptiky ? 🙂

lulu10
2. jan 2012

ahoj sme natom rovnako, tiez som nasla tento hrniec pod stromcekom a bez receptov ... dufam ze nam niekto poradi

kajkape
3. jan 2012

Ahojte, akurat som chcela zalozit blog pod tymto nazvom, lebo aj my mamr VitalCuisine doma a hladam inspiracie na varenie. My sme v nom robili bravcove, morcacie maso, celozrnnu aj obycajnu ryzu a aj zeleninu. Kucharku k tomu sice mame ale varili sme podla seba. Napr.brokolicu kazu parit 18 min.a mne sa zdala byt az prilis rozvarena. Tak tesim na nejake nove recepty... 🙂

trnka77
3. jan 2012

pridávam sa,aj ja na neho pozerám v kuchyni,ale ešte som sa neodhodlala ho zapnúť..... 🙂

sebi123
autor
3. jan 2012

@kajkape , @trka77 , @lulu10 ahojte.... tak kucharku k tomu mam aj ja, ale predstav si ze nie je v slovenskom jazyku 😠 mm objednaval cez internetovy ( slovensky ! ) obchod a kucharku mam v polstine, lotystine a pod.... teda mi je nanic.... 😖 aj navod som si len stiahla z netu.... hladala som na mimibazari nejake recepty, ale tam ich je len zopar.... na ceskom teda trosku viac 😉 no tak dufam, ze sa niekto sa nami podeli a osvedcene recepty 😵

kajkape
3. jan 2012

@sebi123 a nemohla by si hodit zopar link na recepty z ceskeho minibazaru prip. aj slovenskeho? Ked mi mala zaspi oscanujem vam zopar stran z tej nasej kucharky...

kajkape
4. jan 2012

@sebi123 dakujem, niektore vyzeraju ozaj velmi chutne. Stihla som zatial oscanovat len tieto hlavne casy varenia.... mozem postupne aj nejake zaujimave recepty, ale mi to asi potrva ☹ . My sme vcera robili len zemiaky a boli dokonale. na štvrťky nakrájané, osolené, trošku kmínu a za 20 min. bolo hotovo...

sebi123
autor
4. jan 2012

@kajkape aj ja dakujem 😉 uz som sedela nad tou mojou kucharkou a zacnem si to asi prekladat z polstiny 😀 ja mam zemiaciky velmi rada, urcite vyskusam 😵

kajkape
4. jan 2012

@sebi123 netreba sa toho bat, podla mna zaklad je marinada... namarinovat masko z vecera do rana a potom na 20-30 min podla hrubky pustit stroj a je to hotovo .... 🙂 /to len mudrujem, zatial to obsluhuje len manzel...az na vcera, skusala som tie zemiaky a boli fakt skvele/ 🙂

lulu10
4. jan 2012

babule ktora misa je na ryzu a ktora je otačacia? 😅

sebi123
autor
4. jan 2012

@lulu10 to by zaujimalo aj mna 😀 zatial sa na svoj parny hrniec len pozeram 😀

lulu10
4. jan 2012

@sebi123 ja som tam nenasla nic co by sa mohlo alebo dalo otacat 😅

sebi123
autor
4. jan 2012

@lulu10 ked si precitas diskusiu hore, tak zistis, ze ja nemam ani slovensky navod 😀 mm to objednal cez internetovy obchod a v slovencine tam nemam nic a nechcem nieco dobabrat tak preto hladam vsetko na nete 😖

kajkape
4. jan 2012

tak som oscanovala aj recepty..... a ak sa podari, dam aj navod.... teda, dufam, ze to tu takto mozem dat a snad to adminovia nezrusia...ak by nahodou hej, tak sa ozvite, rada vam to preposlem na mail alebo to hodim niekde na net ....

kajkape
4. jan 2012

@sebi123 posielam aj slovensky navod... pareniu zdar 😀

kajkape
4. jan 2012

ale stale plati, ze akekolvek nove recepty su len k dobru a uvitam... dakujeem

kajkape
4. jan 2012

@lulu10 asi zavisi od typu parneho hrnca.... ja mam VitalCuisine od Tefalu a tam otáčací nie je žiaden a na ryžu mám len také 4 poháriky....

lulu10
4. jan 2012

@kajkape aj ja mam ten isty, takze ryza sa robi v tych poharikoch?

kajkape
4. jan 2012

@lulu10 ano v poharikoch 🙂 , odporucaju dlhozrnnu alebo basmati.... my sme skusali uz aj celozrnnu /musi sa dlhsie parit/ a aj parboiled a ta bola skvela.

sebi123
autor
4. jan 2012

@kajkape dakujem krasne za ochotu 🙂 hned ako nieco vyskusam, tak ti poslem link 😉

sebi123
autor
4. jan 2012

@kajkape @lulu10 tak v poharikoch ? 😕 to som netusila 😀 vyskusam urcite 😉

kajkape
4. jan 2012

@sebi123 ja zajtra idem v tom skusat fikety z tresky, tak ked mi deti daju sancu, mozem s 😀 kusit pofotit aj postup

sebi123
autor
5. jan 2012

@kajkape jeej budem rada 😉 ja budem " parit " az cez vikend.... vcera som robila lasagne, tak mame aj na dnes 😉

kajkape
5. jan 2012

Tak pridávam vlastný recept, je úplne že jednoduchý. Do spodnej základne naliať vodu po rysku (alebo tesne pod). Najskôr som dala zemiaky (2 nádoby, lebo synátor nemôže teraz zeleninu) a zapla na 5 minút len. Spodné som len osolila a na vrchné dala petržlenovú vňať. Rybu som máčala asi hodinu v mlieku, potom osušila a osolila, okorenila trochou korenia a pridala kmín. Dala do najspodnejšej nádoby a zapla všetko ešte na 15 minút. Hotové, mňam. Malému som z hotových zemiakov urobila zemiakovú kašu a zmizlo to ani nie za 5 minút. 😀 /kebyže dávam aj zeleninu, tak to asi vyzerá tak, že 5 minút zemiaky-nádoba číslo 2, pridám rybu - nádoba číslo 1 - ďalších 7 minút, a zvyšných 8 minút pridám nádobu číslo 3 so zeleninou). 😉

janicac
5. jan 2012

Dobrý večer, taky jsem dostala tenhle parní hrnec. Ráda bych nějaké rady a recepty, jak s ním pracovat. Zatím jsem ho použila jen 2x.

janicac
5. jan 2012

Ráda bych se zeptala, jak hrnec vypínáte. Zda se to má mačkat 2x po sobě.

sebi123
autor
6. jan 2012

@kajkape vyzera to mnamky 😵 ja zemiaky luubim... zajtra idem na to.... dnes este dojedame lasagne a mm dostal chut na sisky 🙂 cesticko kysne v pekarnicke....o cvhilu idem na to 😵

kajkape
6. jan 2012

@sebi123 tusim ste taka multifunkcna rodinka ako my, ja tiez cesto robievam v pekarnicke 😀 . super bude urobit cesto na knedle v pekarni a v parnom sa dokonci 😀😀😀

kajkape
6. jan 2012

@janicac. Fuuu, tak to si musim odsledovat, lebo po dokonceni minutaze sa to samo prepne do rezimu ohrevu, tak pridem k stroju, zmacknem off a vypnem zo zasuvky... 🙂