Plnka ku kuraťu

maciak410
6. mar 2022

Ahojte akú robíte plnku ku kuratu a ako ju dáte ku kuratu piecť? Ďakujem 🙂

xiaomi_
6. mar 2022

ak pecies kura vcelku tak nou mozes kura naplnit , zasit a tak dat upiect, inak mi plnku varime

mogaa
6. mar 2022

@maciak410 osmahnúť cibulu(podla množstva rožkov) aj 3-4ks, rožky, rozľlahané vajcia, nakrájaná šunka(údené mäso,pečienka)osoliť, petržlenová vňať, premiešať, nechať asom30minut odstáť aby nasiakli rožky, mžno pridať aj trošku oleja alebo 1-2lyžice z polievky.....plnka má byť nasiaknutá, rožky vnútri aby neboli suché....dať variť alebo dať piecť...

sandyan
6. mar 2022

Ty si mi urobila chut na ranoo😍 sice neodpoviem, lebo som plnku este nerobila haha,ale my ju varime ale aj pecieme v rure

maciak410
autor
6. mar 2022

@sandyan veď to že ja som ju ešte nerobila iba jedla :D ale ako ju dám piecť k tomu kuratu aby mala tvar

kinka555
6. mar 2022

@maciak410 ak mas cele kura daj dovnutra. My pecieme cele stehna,stvrte. Nadvihnes kozu a naplnis pod nu. Ak chces zvlast plnku,skus dat do formy (babovkova, srnci chrbat)

smajcii
6. mar 2022

Ahoj, plnka sa dá spraviť aj na plechu, všetko zmiešaš dokopy a dáš na plech upiecť, ja napríklad plním kura, ale takisto plnku aj varím, normálne zmiešaš všetky suroviny a hodíš ich do potravinárskej fólie, zroluješ pekne do kruhu a dáš do vody variť. Bude to vyzerať ako knedlík 🙂

petricka22
6. mar 2022

@maciak410 do srncieho chrbta napr. Vystel ho papierom na pecenie. Ale nepec dlho, lebo ti vyschne (cca pol hodinu), polej ju potom aj vypekom z kurata.

sandyan
6. mar 2022

@maciak410 my to davame do plechu na srnci chrbat alebo teda vobec len na plech zrolovat. A aj ja som len jedla, no mam odkukane od mami 😂😂

bibina32
6. mar 2022

@maciak410 ja dávam plnku so sáčku,dobre zatvoriť a dať variť. Po 15 minútach pretočiť. Manžel nemá rád suchú plnku.

elizabet173
6. mar 2022

@maciak410 ja opečiem na kolieska nakrájaný rožok na panvici, ďalšie rožky namočím do vody (moja svokra ich namáčala do mlieka), vyžmýkam, pridám k tomu opečenému, môžeš dať aj cibuľu osmaženú, vajíčka, pečienku, pretlačený cesnak, soľ, korenie, nasekaná petržlenová vňať, ak treba zahustím strúhankou. Dám variť asi na 20 minút do dvoch mikrot. vreciek, dávam ich pre istotu dvojmo. Nechám mierne vychladnúť, potom dám valčeky na pekáč, potriem olejom, alebo výpekom z kurčaťa a dám zapiecť, aby mala plnka kôrku. Kedysi som robila sneh z bielkov do plnky, je to zbytočné. U nás zmizne najskôr plnka, až potom si niekto všimne, že je aj kura upečené. To pečiem rozrezané na dve polovice, najskôr pod alobalom, potom dopečiem odokryté.