Poradíte, čo pripraviť na oslavu?

amadora
13. okt 2011

Ahojte, o chvíľu budeme robiť oslavu, zíde sa celá rodina a ja premýšľam čo nachystať. Bude to až poobede takže nič varené. Obvykle robím chlebíčky či misy prípadne ešte nejaký cestovinový šalát alebo tak. Ale chcela by som niečo nové skúsiť, niečo originálne alebo tak. Máte niečo overené? 🙂

akika722
13. okt 2011

skus 😉 http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=4627
sladke ale malo velmi velky uspech 😉 alebo "slonie žradlo" to je šalat z dietnej salamy,pripadne syrova rolada-všetko je na foto 😉

elina313
13. okt 2011

ja som robila toto http://varecha.pravda.sk/recepty/krabie-tycinky... - k tomu som dala smotanovo-cesnakovú omáčku - ale dala by som kľudne do takých malých misiek aj chilly omáčku, kečup a hostia sa nevedeli dojesť. No bolo to fakt mňamkové 😉

geegee
13. okt 2011

ja mam odskusanu slanu tortu z toustovych chlebikov - http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=13821&use..., alebo plnene arabske chleby /prekrojit arabace na 2 placky, potriet kecup+majoneza, na to nasypat na pasiky pokrajany ladovy salat, na male kusky pokrajane papriky farebne, a na to na tenke pasiky na tenko vyklepane kuracie prsia posypane grilovacim korenim opecene na kvapke oleja. Zrolovat, zabalit rolku do folie, nechat stuhnut v chladnicke, a sikmo prekrojit a naservirovat 🙂 / Obidva recepty su chutne a krasne vyzeraju naservirovane

lucikan
13. okt 2011

Ja pridam nieco velmi jednoduche, co malo ale nakoniec velky uspech. Jedna z veci co som robila minuly vikend na moju 30. Maslo s rukolou a troskou soli a natierane na toustove chlebiky. Chcela som najskor ine bylinky, ale obchod sklamal, mali len rukolu, tak ze ok, nieco z nej vymyslim. Chcela som take jednohubky aby ich mohol aj maly, co ma akurat rok. Nechas len zmaknut maslo, rukolu nakrajas na drobno, zmiesas a trochu posolis. Vyzera to krasne a aj to bolo dobre. Dalsie jednohubky boli s vajickovou natierkou.

katka888
13. okt 2011

u nas frci:
tatarka zmiesana s cesnakom, namazes tym rohlik nakrajany na kolieska, a na to bud oliva, alebo kusok plesniveho syra a spardko, cize jednohubky.
my sme mali akciu poobede , kolaudaciu bytu a frcala kapustnica, co mm navaril a domace klobasky... urcite tym pomazes bruska chlapom.. a joj a stale mame oskvarkove pagace, cize u nas ziadne chipsz, jeden kolac na sladko a ostatne su chlebicky, tie spominane jednohubky a kedze bolo jasne, ze s ato potahne tak ta kapustnica a klobasky

lin123
13. okt 2011

slonie zradlo malo u nas vzdy uspech, cesnacky:majolka +syr nastruhany najemno a cesnak, nivova pomazanka: niva nastuhana nahrubo+maslo+pazitka(nemusi, ale vyzera to lepsie)+cibulka.

lucka1987
13. okt 2011

ja robievam
-zelene olivy plnene masovou plnkou /kludne moze byt taka ako sa dava do lazani/ obalene v trojobale je to mnamka velka...

-cesnakovo syrovu natierku / tatarka, syr v crievku, nastruhany syr, cesnak / a natieram kolieska rozkov s tym

-uvarene vajicko prekrojene napoly, zltko vymiesat s horcicou, solou, a naspat vlozit do prekrojeneho bielka a navrch dat na spicku kavovej lyzycky kaviaru.

-salat z mozarelou prekladanou paradajkami a posypany oreganom

-nove zemiaky take drobnejsie prekrojene napoly upecene v supke a v zemiaku je urobena jamka aby sa tam zmestila trocha bryndze a cele je to zapecne v rure

zuzica4
3. júl 2015

Ahojte mate nejaky tip ns nieco chutne,co sa vam osvedcilo,nieco rychle a lahke v tychto horucavach?

mysha
3. júl 2015

najjednoduchsie, zaroven najrychlejsie a najzdravsie je nakrajat ovocie a urobit z toho ovocnu misu... pripadne smotanova torta s cerstvym ovocim (piskoty a miesto smotany davam biely jogurt, pride mi to zdravsie) a domacu pizzu - deti miluju 🙂