Používate zemiaky s klíčkami

66simonka66
27. jún 2022

Ahojte, prosím vás chcela som sa opýtať či používate zemiaky aj ktoré majú klíčky. Máme ešte domáce zemiaky z minulého roka a majú už klíčky, všade čítam že by sa už nemali jesť. Klíčky obtrhám, zemiaky ošúpem a môžem dať také zemiaky aj dvojročným deťom?

irusa
27. jún 2022

samozrejme, že používame

januska12323
27. jún 2022

Samozrejme, nemôžu sa používať len klíčky.

77daniela77
27. jún 2022

Nie.

patka06
27. jún 2022

používam, olúpem klíčky, ošúpem, uvarím alebo upečiem

viestta
27. jún 2022

Keď sú klíčky taj 1 cm, dva tak používam ale poctivo vyrezavam, keď majú dlhé klíčky tak končia na kompost. Na druhej strane zo slaninu nedostaneš smrteľnú otravu, aj pri veľkých dávkach spôsobí akurát tak bolesti hlavy a závrate. Ale moc nsklicene zemiaky už nie sú nič moc ani štruktúrou.

deti95060810
27. jún 2022

samozrejme že jeme... vždy sme aj také jedli...

pribinak
27. jún 2022

Mizes ich jesť, ale Už sú nove zemiaky, tieto by som podarovala nejakému farmárovi

elleloup
27. jún 2022

Jedovaté sú samotné klíčky, ale zemiak je dobrý. Zemiak by bol nejedlý len ak by hnil alebo by bol zelený. Ak niekomu vadí štruktúra staršieho zemiaku, tak ho môže postrúhať trebárs na zemiakové placky alebo halušky.

77daniela77
27. jún 2022

Skor ako sa laicky niekto vyjadri k solaninu ze ved nic sa nestane,mal by si aspon nieco vygooglit,napriklad hoci aj toto:
https://farm-sk.desigusxpro.com/posadka/ogorod/...
Zdravie je pre mna cennejsie ako stare krumple......a nevypisujte mi,mna vas nazor nezaujima,vpodstate ani to ci jete stare zemiaky......🤔

lilusikk
24. mar 2023

@patka06 môžu sa aj obtrhat kličky zo zemiakov zemiaky umyjem a môžem dať variť v šupke že na šalát ja mam tiež také teraz zemiaky niektoré sú s klickami a niektoré bez.

lilusikk
25. mar 2023

@elleloup môžu sa aj obtrhat kličky zo zemiakov zemiaky umyjem a môžem dať variť v šupke že na šalát ja mam tiež také teraz zemiaky niektoré sú s klickami a niektoré bez.