Prečo sa mi zrazí mliečna polievka z domáceho mlieka?

jaja1979
19. feb 2021

Ahojte gazdinky. Robila som hribovu mliečnu polievku. Dala som do nej čerstvé domáce kravské mlieko a sladku smotanu a zatrepku z hladkej muky. Keď som nakoniec pridávala ocot, tak sa mi polievka zrazila. Nechápem prečo, pretože vždy ju robím rovnako, akurát teraz som robila druhýkrát z domáceho mlieka (minulý týždeň som robila bielu zemiakovú z domáceho mlieka a zrazila sa mi tiež). Keď dám všetko kupované, nestane sa mi to... V čom môže byť problém?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
terezka1947
19. feb 2021

@jaja1979 no,sama som zvedava....ja davam kyslu smotanu,nie sladku a ocot nedavam,cize neviem. Ale niekde so.citala,ze ked dame prevareny ocot,ze sa polievka nezrazi,len neviem,ci je to pravda.

kova85
19. feb 2021

@jaja1979 problém je ocot. Raz sa zrazí, raz nie. Skús nabudúce tam dať ten ocot ohriaty. Ja keď robím polievku ocot do nej nedávam. Každý si dá podľa chuti potom do taniera.

jaja1979
autor
19. feb 2021

@viestta práveze ocot dávam do vriaceho... Ale vždy to robím rovnako a kupovanému sa to nestane...

hanka1674
19. feb 2021

Ocot sa nikdy nemá dávať do vriacej polievky a neverím že sa ti to inokedy nezrazí

jaja1979
autor
19. feb 2021

@terezka1947 a v obchode kupujem len to vo fľašiach s krátkou trvanlivostou... Tak neviem, nabudúce asi skúsim dať ocot do odstavenej prevarenej polievky, uvidíme, čo to spraví...

h2
19. feb 2021

@jaja1979 Ja nikdy do mliečnej polievky ocot nedávam. Ak chcem kyslú chuť, použijem kyslú smotanu. Ešte by som pochopila, ak má niekto rád veľmi kyslé, že si pridá ocot, aj k tej kyslej smotane. Ale dať sladkú smotanu a ocot?

jaja1979
autor
19. feb 2021

@hanka1674 no práveže nezrazi... To je čudné... Na štedrý deň som robila presne túto polievku z kupovaneho mlieka( taký je u nás zvyk) a nezrazila sa a robila som rovnako...🤷

andrea78
19. feb 2021

@jaja1979 ocot nie do vriacej, ale az ked trochu vychladne. Alebo este lepsie az do taniera pred servirovanim, do vychladnutejsej, ak sa nahodou aj zrazi, tak aspon nie vsetka. Domace / kupovane mlieko vplyv vobec nema, ale teplota, aspon tak mam skusenost ja.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jaja1979
autor
19. feb 2021

@andrea78 ďakujem, skusim

nelca84
19. feb 2021

@jaja1979 mňa mama naučila, že ocot sa dáva do polievky asi 10 min. po odstavení, tak to robím celý život a nikdy sa mi nezrazila kyslá polievka. Ocot si nalejem do naberačky a pomaly zamiešam.

margareta15
19. feb 2021

@jaja1979 dnes som to prave riesila, tiez sa mi zrazil privarok. Pridala som za CL sody bikarbony pomalicky, bude bublat ako dive, ale tie zrazeninky povolia.

jaja1979
autor
19. feb 2021

@margareta15 fíha, to som ešte nepočula👍👍

bona
19. feb 2021

Keď robím napr.sosovicovu polievku nakyslo,vždy dám ocot zohriať na chvilku,potom sa nezrazi..

simsalabim
19. feb 2021

@jaja1979 mna mama ucila, ze ocot az do odstaveneho, idealne niekolko minut po. Urcite nie do vriaceho.

stanislava29
19. feb 2021

Ja idem na to opačne ako vy 😉 Najprv dám ocot, nechám polievku zovrieť a až potom zátrepku. Nikdy sa mi polievka nezrazila. Takto to robila už moja starká.

simca06022011
19. feb 2021

Tak ja davam do polievky kyslu smotanu, ked tak, zmiesanu so smotanou na varenie a nezraza sa mi nic ani s octom. Ale vacsinou ho ani nedavam, davala som uz aj citron miesto octu, alebo si to kazdy naoctuje kolko chce na tanieri. Inak som o tom ohriatom octe pocula od susedky, na panvici prevrie a supne do polievky :D
Inak ked robim napr. fazulkovu na kyslo, tak uz do tej vody kde sa vari fazula davam hned na zaciatku ocot.. a mlieko/smotanu az potom.

margareta15
19. feb 2021

@jaja1979 nasla som to ako prvu pomoc na Vareche.sk a pomohlo

anka246
19. feb 2021

Prvú si daj múku (zátrepku, zásmažku) .

jankapepe
19. feb 2021

@jaja1979
1) bolo mlieko ozaj čerstvé?? Ak už malo nábeh skysnut nebolo ani ocot treba 🙃
2) overené: čerstvé mlieko, horúca polievka, pridať horúci ocot

andreatytler
20. feb 2021

@jaja1979 Ak das ocot do vriaceho mlieka a coilen trosku varis, v podstate robis syr.... a to je jednoduhsie s domaceho mlieka ale ja robim tvaroh aj z kupeneho pasterizovaneho mieka, tak ze dam ocot a privediem do varu... tym ze mas este aj smotanu, mas tam este viac bielkoviny na tvorbu syra.
Ako radia, pridaj ocot az uplne na konci ked sa prestane varit. U nas sa daval ocot az do taniera... kazdy podla chuti.