Pridávate do orechového závinu aj ovocie?

neferneferuaton
5. jún 2023

Ahojte, pridavate do orechoveho závinu aj nejake ovocie? Ked robím orechovy tak zostane suchy. Vdaka za tip

diewcatqoo
5. jún 2023

Ahoj, nie, ovocie nepridavam. Ale zmiesam orechy a mliekom. Nie vela mlieka, aby to nebolo riedke.

nelca84
5. jún 2023

Ja davam struhane jablka.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
0silvia0
5. jún 2023

@neferneferuaton nemam rada v orechovom zavine ovocie a ani hrozienka. Suchy nebude ak orechy zmiesas s mliekom ako pise
@diewcatqoo. Ja mam recept, kde sa orechy s cukrom zaleju horucim mliekom.

osky
5. jún 2023

Ci orechy,ci mak,vzdy primiesam nejaky dzem,lekvar.
Vtedy je chutovo vyborny a ostane Stavnaty.
Alebo robim tak,ze na cesto po celej ploche rozsypem orechy/mak Nato struhane jablka,alebo napr odkostkovane ceresne/visne/slivky,pocukrim a znovu orechy/mak.
Uzasne cosi.

onedaynick
6. jún 2023

@0silvia0 tie nezjem zavin, kde je dzem ci ovocie.

mooonika1975
6. jún 2023

Varim v mlieku s cukrom, nikdy nie je suchý

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
0silvia0
6. jún 2023

@onedaynick ja ovocie davam do strudle, tam mi to pasuje. Ja mam rada jednoduche chute, akurat stedrak robim raz do roka a ten je taky prekombinovany, ale raz do roka mi to nevadi

0silvia0
6. jún 2023

@elizabet173 hrozienka ludia bud miluju alebo nenavidia. Ja mam z nich traumu z detstva, ked v kupovanej vianocke boli take rozmocene a neesteticke. Odvtedy ak natrafim na hrozienko v kolaci, dojedla som. Ale to nastastie sa uz stava minimalne, kolace s hrozienkami nepeciem ani nekupujem.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
neferneferuaton
autor
6. jún 2023

Vďaka za tipy. Ja mlieko pridavam. Na 200gramov orechov deci mlieka horúceho ale aj tak nir je šťavnatý