Recept na domácu pizzu

caroline_
6. okt 2018

Ahojte, robíte niektorá doma pizzu?Poprípade nemáte nejaký link alebo recept ako urobiť doma dobré cesto na pizzu?Hľadám už dosť dlho na internete no tie recepty nič moc pre začiatočníkov.Ďakujem.

matik3110
6. okt 2018

@caroline_ 1/2 kg hl.muky, 1Čl cukru, 1ČL soli, 2PL oleja, 1 drozdie

juditienka
6. okt 2018

@caroline_ mne sa tento osvedčil 500g múky, 50g masla , 1 droždie, 1 lyžička cukru, 1 lyžička soli a 300 ml mlieka

caroline_
autor
6. okt 2018

@matik3110 drozdie susene ci kocka? a co s tym dalej? vsetko dokopy?

caroline_
autor
6. okt 2018

@juditienka zmiesat dokopy,ci?

caroline_
autor
6. okt 2018

potrebovala by som skor tak detailnejsi postup

cervenamaslicka
6. okt 2018

@caroline_ výborný recept cesta na pizzu môžeš pozrieť na tomto linku -

https://www.youtube.com/watch?v=mcU5k30WEuk
romiada
6. okt 2018

@caroline_ kup hotove listkove cesto, daj na plech (s papierom na pecenie) po okrajoch trochu vyhrn dohora to cesto. Obloha podla lubovole...sunka, salama, cibula, kukurica...

beton
6. okt 2018

@caroline_ práve som urobila. nie je to originál, ale rýchlovka, pre mňa top- 250ml mlieka, 250 g múky, 3 vajcia, piecť 20-25 min. na 180 stupňov.

kacerkal
6. okt 2018

@caroline_ Ja mám takýto - zmiešať najprv sypké suroviny 400g hladkej múky, 1 čl soli, 1/2 čl cukru, 1 sáčok sušené droždie, premiešať, pridať 4 polievkové lyžice olivového oleja, 1 hrnček teplej vody a zamiesiť cesto, nechať podkysnúť v teple aspoň hodinku.

maataa1
6. okt 2018

@caroline_ ja robim super rychlu na panvici, zatial chutila vsetkym....na cesto staci 4 lyzice majonezy, 4 lyzice kyslej smotany, 2 vajicka, 9 lyzic hladkej muky a trocha soli....dame na vymastenu panvicu, navrch prilohy podla chuti a pecieme prikryte na slabom ohni asi 20 minut... recept som nasla na fb.....

0silvia0
6. okt 2018

@matik3110 si nejaku mokru ingredienciu zabudla. Mlieko? Voda?

0silvia0
6. okt 2018

@caroline_ ja pouzivam toto cesto: 300 g hl.muky, 20g drozdia, 1/8 l vody, 2 PL oleja a sol. Urobit jamku v muke, naliat vodu teplu do nej rozmrvit drozdie, nechat 15 min. Potom pridame olej a vymiesime cesto. Nechame kysnut 30 minut.

osky
6. okt 2018

@romiada pizza z listkoveho cesta????
Pre pana Jana.no to musi uz byt...

Napokon da sa kupit aj cesto na pizzu.ale na co ked moze doma za par minut urobit.
@caroline_ zajtra ti tu hodim recept na original taliansku pizzu kt.robievam ja.
Priamo od talianov😉teraz uz to nejden hladat

matik3110
7. okt 2018

@caroline_ klasicke drozdie kocka.. vsetko spolu zmiesat okrem kvasku, nech ti vykysne v pohari niekde, potom prilejes aj kvasok a miesas cesto.. vyborne ja stale robim len taketo, poslednykrat som skusila aj tento recept od svagrinky a je takisto super, je to rovno na dvojitu davku - 1kg muky, 2,5dcl mlieka, 1pl cukor, 1 drozdie, 3-4dcl vlazna voda, sol, 1dcl olej.. vsetko zmiesat s tym kvaskom

matik3110
7. okt 2018

@0silvia0 jaj jasne ja som to brala ako automatiku ze voda 🙂

matik3110
7. okt 2018

@caroline_ ja to robim tak ze do misky si dam muku, do pohara tu vlaznu vodu s kvaskom a lyzickou cukru a polozim ho do tej misky s mukou atd nech mi to kysne rovno tam.. po vykysnuti pridam zvysne suroviny ako mlieko, olej, zvysok cukru a sol a miesa mi to stroj a uz si ho delim na mensie casti a robim pizzu 👍🍕 bude super, skus

zorilka
7. okt 2018

Za mna jednoznacne tento recept! Ja si zarabam cesto v pekarnicke (vsetko tam nahadzem). Cesto je ako z pizzerie. Mnam 😋 https://bonvivani.sk/recepty/pizza-a-la-tana

romiada
7. okt 2018

@osky ano...moja mamina to robieva. Bola by si prekvapena ako sa po nej zaprasi

caroline_
autor
7. okt 2018

@matik3110 ďakujem 🙂

ganymedea
7. okt 2018

Ahoj, ja so minule vyskusala tento recept a cesto bolo naozaj fantasticke
https://travelissimo.sk/upecte-si-doma-pravu-ta...

ludka0611
7. okt 2018

@caroline_ https://varecha.pravda.sk/recepty/pizza-makkuck...
Robím už len tuto a deti ju zbožňujú...... A používam aj sušené droždie... 🙂

caroline_
autor
7. okt 2018

Ďakujem veľmi pekne a ešte sa opýtam, možno hlúposť ale ako resp. kam mám dať kvasiť cesto keď píšu na teplé miesto?

osky
7. okt 2018

@romiada nehadam sa ze dobra nie je.akurat ze to nie je pizza...😉

ludka0611
7. okt 2018

@caroline_ ja keď som to chcela trochu urýchliť dala som to nad paru zakryté utierkou. 🙂Ináč to nechávam normálne v kuchyni, zakryté....

caroline_
autor
7. okt 2018

@ludka0611 takže stací izbová teplota? nemusim to davat do rury alebo tak :D

romiada
7. okt 2018

@osky 😉 v poho aj znacka fornetti maju typ: pizzova napln v listkovom ceste

ludka0611
7. okt 2018

@caroline_ nie, stačí izbová teplota. 🙂 Len to bude trochu dlhšie trvať.....

peter2404
7. okt 2018

v pizzerii pecu pizzu na ovela vyssej teplote ako dokaze dodat domaca rura na pecenie. bude to trvat asi dvakrat tak dlho a aj vysledok nebude tak dokonaly ako v pizzerii, v kazdom pripade na priblizenie sa k profi vysledku odporucam nechat ruru vyhriat na absolutne maximum a spolu s nou vyhriat bud plech alebo kamen na pecenie pizze.. pizzu potom bud s lopatou alebo s papierom na pecenie preniest na tuto podlozku - pozor papie zvykne pri takejto teplote horiet..
dolezite je cesto nechat poriadne vykysnut a nasledne nechat odlezat v chladnicke..