Recept na jednoduchý a chutný koláčik. Poznáte taký?

tinka274
1. aug 2011

baby poradte mi neaky jednoduchy a hlavne dobry kolačik co zvladnem aj ja 🙂 co nepeciem vobec... 🙂 dakujem

slavkamesinova
22. okt 2011

@tinka274 dakujem ti...vyskusam to urcite🙂mas nejake repty na pac alebo marinadu ale overene...

tinka274
autor
22. okt 2011

@slavkamesinova nie nemam ☹ skus v inej diskusii 🙂 🙂

slavkamesinova
22. okt 2011

@tinka274 jasne a dakujem🙂

mimi21mimi
31. okt 2011

Ja robím jednoduché muffiny - zmiešam 2 vajcia celé, 2/3 hrnčeka kryštálového cukru, jeden vanilkový cukor, hrnček oleja, 3 hrnčeky polohrubej múky, kypriaci prášok a zastrúhanú alebo nalámanú čokoládu- minule som miesto čokolády pridala do polky cesta granko.

tinka274
autor
17. dec 2011

baby neake vianočne receptiky ? 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎

tinka274
autor
18. dec 2011

nikto nic? 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

heidynka
18. dec 2011

@tinka274
Medvedie labky
18 dkg práškového cukru
30 dkg hladkej múky
18 dkg pomletých orechov
24 dkg masla alebo margarínu
1 vajce
5 dkg čokolády alebo kakaa
škorica, rozdrvené klinčeky
Z uvedených ingrediencií sa vypracuje cesto (najlepsšie na doske). Je dobré nechať ho aspoň na 1/2 hodinku v chlade. Nakoniec naplniť formičky a upiecť. Po dopočení obaliť v zmesi práškového a vanilkového cukru. Dobrú chuť 🙂 U nás sa medvedie labky pečú na každé vianoce 🙂

lussy23
18. dec 2011

Rakvičky
Práškový cukor 300g
vanilkový cukor 5 g
bielok 1ks
žltky 5ks

Najprv si vymastíme formičky. Každá by mala by vymastená dva krát stuženým tukom, aby sa dali dobre vyklopiť. (je jedno aké formičkky, ale mali by byť hlboké)
Prprava hmoty: Všetko spolu vyšľaháme na tuhú penu, ktorú pomocou pláteného vrecka nastrieme do formičiek na vaničky(asi do 2/3) Sušíme pri teplote150°C(teplota nesmie byť väčšia ako 150°C, leby by vaničky boli tmavé a krehké, na povrchu popraskané)
Po upečení vyklopíme a po vychladnutí naplníme vyšľahanou šľahačkou.
Na dohotovenie ide 400g smotany na šľahanie

tinka274
autor
22. dec 2011

Pohárové tiramisu
250 g tvarohu, 1 téglik smotany na šľahanie, práškový cukor podľa chuti, škorica, rozpustná káva, 1 balenie piškót (okrúhle alebo dlhé), likér Amaretto alebo rum (môžete vynechať), kakaoZmiešame tvaroh, cukor, škoricu a vmiešame ušľahanú smotanu. Medzitým uvaríme porciu rozpustnej kávy a necháme ju vychladnúť. Do kávy môžeme primiešať lyžicu Amaretta alebo rumu. Dlhé alebo okrúhle piškóty jednu po druhej na okamih namáčame do kávy. Do pohárov postupne navrstvíme vymiešaný krém, namočené piškóty a opäť krém. Naplnené poháre dáme aspoň na dve hodiny do chladu. Pred podávaním posypeme každý pohár troškou kakaa.

tinka274
autor
14. feb 2012

@mimi21mimi dnes vyskusame 🙂

trnka77
15. apr 2012

@kajka100 ahoj,vyskúšali sme recept a bábovka je vynikajúúúca...ďakujeme za tip 🙂 🙂

sweetsuzi
15. apr 2012

http://www.toprecepty.cz/recept/26137-vlacny-am... dnes som upiekla a je vazne MNAM 😉 😉

kajka100
16. apr 2012

@trnka77 ahoj, aj moja dcérka ju má veľmi rada.

tinka274
autor
17. apr 2012

@kajka100
@sweetsuzi
@trnka77
@lussy23
@heidynka
@slavkamesinova
@mimi21mimi Baby chcelo by to neaky novy receptik 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

slavkamesinova
17. apr 2012

@tinka274 A aky mas namysli pecene ci varene?

tinka274
autor
17. apr 2012

@slavkamesinova to je jedno nieco jednodzche a rychle 🙂

slavkamesinova
17. apr 2012

@tinka274 maso na spotane..

ianitka
17. apr 2012

baby a nieco rychle, kde mozem pouzit karamelove salko?

katarina_k11
21. apr 2012

10-minutový (+ pečenie🙂 ananásový koláč:
400 g hladkej múky
2KL sódy bikarbony
250 g práškového cukru
2 celé vajcia
1 konzerva (425g) ananásového kompótu aj so šťavou
Všetky suroviny dme do misy, ručne vareškou zamiešame (ak je málo šťavy pridáme trochu vody). Upečieme vo vyhriatej trúbe (ja dávam na 180°C teplovzdušnú - skúsim špáradlom a ked sa už nelepí je upečený).
Poleva: 100g masla, 100 g práškového cukru, 1,5 dcl mlieka - dáme do hrnca na oheň, necháme zovrieť, 2 min. po zovretí povaríme, odstavíme - pridáme 1 vanilkový cukor a 100 g pomletých orechov (alebo kokosu) - lyžicou naliať na teplý koláč - popichať vidličkou aby poleva vsiakla.
Ako obmena sú dobré aj kompotové marhule.

miriamr
23. apr 2012

Rýchly čokoládový hrnčekový koláč:
2 hrnčeky pol. múky,1 hrnček kryš.cukor,1 hrnček mlieka,1/2 hrnčeka oleja, 2 vajcia, 1vanilkový cukor, 1PDP,
1 lyžica kakaa, 100 g čokolády na varenie, hrozienka /nemusia byť/
Postup: Všetky ingrediencie spolu zmiešame. Várovu čokoládu nastrúhame na hrubom strúhadle,alebo nakrájame na menšie kúsky. Cesto vylejeme na olejom vymastený a mukou vysypaný plech a upečieme cca 180C pol až trištrvte hodiny /pomaly/. Po upečení koláč potriem lekvárom a posypem struhanými orechami, kokosom, mandľami. 🙂

babulka123
23. apr 2012

ja som zacala robit ale ze mega rychly kolac a zatal vsetkym neskutocne chutil

1 listkove cesto { ja kupujem v lidli take uz vyvalkane chladene - je to rychle}
od oka mak + cukor
1-1/2 velkej lyzice slivkoveho lekvaru
troska velmi malinko mlieka

zmiesate mak a cukor s lekvarom a tou troskou mlieka len do takej hmopty aby sa dala rozotret na to liskove cesto , zabalite potriete vajcom a date piect , po upeceni hned ako to vytiahnete treba potriet studenou vodou s troskou cukru a nechat vychadnut ... je to fakt max rychly makovnik

trnka77
24. apr 2012

@babulka123 zajtra vyskúšam,mak mletý??? 😀

babulka123
24. apr 2012

@trnka77 ano , inak aj ten sa da kupit v lidli .. je to pohodlnejsie ako doma mliet.. { hlavne ked nemas mlincek a zhanas po susedoch .. eehe}

tinka274
autor
9. aug 2012

takže dnes si urobime slivkovy kolačik

kamilkak
22. feb 2013

@babulka123 -ahoj,ja mak meliem spolu s cukrom v mlynčeku na kávu,tiež takto meliem orechy

lela88
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hyta
19. júl 2013

@lela88 Tento zákusok tiež robievam, no po upečení , ešte keď je horúci ho popolievam 1/2 hrnčeka uvarenej kávy, nechám chvíľku vsiaknuť a až potom dávam naň džem + polevu.Je tak šťavnatý a voňavý, len sa po ňom vždy zapráši.

tinuskaha
19. júl 2013

http://adkas-tastyfood.blogspot.co.uk/2011/07/l... robila som tento nepeceny ale namiesto broskyn som pouzila jahody 🙂

tinka274
autor
19. júl 2013

jablkovy kolačik