Recept na lentilkovú tortu

mimusina
24. feb 2023

Ahojte maminky,
keďže nám cukrárka zrušila objednávku torty - a naša bambuľka sa neskutočne teší na
tortu - veľmi túži po lentilkovej 🙂 prosííím poradte dobrý recept na lentilkovú tortu - hlavne na korpus - formu mám priemer 21cm. Bude to moja premiéra, ale čo by som ja pre to moje slniečko neurobila - poznáte to však?
Všetkým vopred ďakujem a poteší ma aj dáka inšpirácia.
Ešte raz veľká vďaka.

vmiri
24. feb 2023

@mimusina ja odporúčam tento Kaufland recept, robila som ho už veľakrát a je super 🙂 tiež nie som neviem aká cukrárka ale táto sa mi podarila
https://predajne.kaufland.sk/recepty/on-line-ku...

mimusina
autor
24. feb 2023

@vmiri jeej super, ja tiež nemám problém s pečením no pečenú tortu som ešte nerobila - trošku sa bojím toho korpusu..nemáš prosím Tvoju fotku ako sa Ti podarila? formu si použila s priemerom 21cm? ďakujeem.

vmiri
24. feb 2023

@mimusina Môj má 23cm. A osvedčilo sa mi po upečení korpus nechať vychladnúť tak, že ho otočím hore dnom, keď sa aj počas pečenia trošku zdvihne tak sa trošku vyrovná. Takto sa mi podarila nedávno 🙂

mimusina
autor
24. feb 2023

@vmiri krásna supeer, určite aj chutila hm čučoriedky, lentilky to by si dcérka dala :D áno viem že treba otočiť hore dnom...snáď nebude moja forma malá ale tak má 21cm priemer či - aby cesto nevytieklo..

vmiri
24. feb 2023

@mimusina to si nemyslím, akurát bude vyššia. Túto mi tiež pomáhala zdobiť staršia tak za to čučoriedky lebo ich zbožňuje a za to ich je tak veľa až jednotka zanikla 😀

mimusina
autor
24. feb 2023

@vmiri šikulky ste obe - aaa jednotku som si všimla - my budeme písať 4 🙂

vmiri
24. feb 2023

@mimusina tú budeme tiež písať tento rok 😀

mimusina
autor
24. feb 2023

@vmiri fakt? gratulujem - ste šikovný - tak máme rovnako staré deti - super - tiež bude táto torta? my zatiaľ iba dcérku

vmiri
24. feb 2023

@mimusina čokoládovú som ešte nerobila tak potom chcem takú vyskúšať 🙂

mimusina
autor
24. feb 2023

@vmiri ešte sa Ťa spýtam - kedy si piekla korpus? deň pred plnením - ja potrebujem tortu na štvrtok - tak netradične ale je to tak....čiže v stredu by som upiekla a vo štvrtok plnila a ozdobovala či lepšie je upiecť v utorok? v mojom prípade

janka_266
25. feb 2023

@mimusina najlepšie je naplniť deň dopredu, ale lentilky dávať až tesne pred krajanim, mohli by stratiť farbu. Takze korpus utorok, v stredu plniť, štvrtok lentilky a krájať. Za mna najlepší korpus a krém. Robievam z tvarohu z lidla, smotana na slahanie, cukor, aellbo s čokoládou

vmiri
25. feb 2023

@mimusina áno tiež som robila deň predtým a v deň keď sa krájala som ju plnila aj zdobila

anitta98
28. feb 2023

@janka_266 to je fakt, lebo sa zvyknú lentilky rozpustiť, ale ja napríklad niekedy dávam zvonku maslový krém a na tom sa nepúšťajú, ale pekne držia 🙂