Šišky pečené v rúre

bbalin
20. jan 2024

Ahojte baby, poraďte nejaký overený dobrý recept na šišky pečené v rúre prosím 🙂 Ďakujem

petruldo
20. jan 2024

@bbalin iba raz som robila šišky v rúre a viac som túto sprostosť nezopakovala

bbalin
autor
20. jan 2024

@petruldo tak to som netušila, že môžu byť o toľko horšie, no možno len zlý recept, či?

alickapusinka
20. jan 2024

Na vareche sú rôzne recepty na šišky v rúre. Nikdy som ich nerobila .Ja len klasické na oleji.

petruldo
20. jan 2024

@bbalin jednofucho to neboli šišky ale buchty

kandelabra
20. jan 2024

@bbalin chutia ako buchty, ale jeden raz sa mi zadarilo, robila som ich v lete a ked uz boli naplnene na plechu, nechala som ich este nakysnut na slnku rovno za sklom, vtedy chutili ako z obchodu...

loliki
20. jan 2024

@petruldo Presne. Minule som skúšala, že donut, ale v oleji sú ako šišky a v rúre sú ako dukátové buchty. Tak som na to spravila puding a zjedli sa. Neviete ako docieliť tie donuty v obchodoch?

katka533
20. jan 2024

@loliki nijak, tam su éčka, preto nebudu take, ale dam recept na vyborne a makke
450 g hl muky, 1 kocka droždia, 250 ml mlieka, 50 g cukru, 50 ml oleja alebo masla toztopeneho, 3 zltky.

loliki
20. jan 2024

@katka533 Díky. Podľa mňa rozdiel je v tom, že to droždie urobí v tých šiškách veľké bubliny a tie donuty sú ako napr. bábovka. Syn stále by chcel donuty, tak skúšam. Čo by urobil prášok do pečiva namiesto droždia? Teraz idú fašiangy, tak vyskúšam aj fánky.

maryetta
20. jan 2024

Robila som raz. Boli to pecene buchty.

bbalin
autor
20. jan 2024

Hmm, ďakujem dievčatá, skúsim zajtra, aspoň viem, že mám čakať skôr buchty 😁

loliki
20. jan 2024

@bbalin Priprav pre istotu aj plnku, nech sú lepšie ako tie naše. 😀

bbalin
autor
20. jan 2024

@loliki beriem na vedomie, ďakujem, no na nete na fotkách vyzerajú tak chutne 😄😄

drasla
23. jan 2024

Donuty som piekla v rure- mne to pride, ze ta poleva schova hocico a deti su nadsene 🤣 a sisky som tiez skusala, treba potom potriet povrch maslom (ale teda nie su take ako smazene) zajtra chcem vyskúšať toto https://plnyhrniec.dobrenoviny.sk/sisky-bamboli... uvidíme 😉 drzim palce!

luccija
23. jan 2024

@bbalin skús pozrieť v archíve včerajšie teleráno robili rôzne aj v rúre aj s tvarohom